Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Düşük Bütçelerine Rağmen Çarpıcı Konularıyla İzleyiciden Tam Puan Almış 8 Film

 > 
532PAYLAŞIM

Oldukça düşük maliyetlere çekilmelerine rağmen, 'high concept' algısıyla oluşturulan; yani ilginç bir konu ve kafa karıştırıcı detaylarla hazırlanan bu 8 film izlenmeyi fazlasıyla hak ediyor.

Kaynak: http://imgur.com/gallery/m1ahl

1. Zaman Sapması

Birlikte yaşayan 3 ev arkadaşı, komşularının penceresinde her akşam saat 8'de fotoğraf çeken bir kamera olduğunu fark eder. Fakat fotoğraflar tam 24 saat sonrasını göstermekte, yani gelecekten gelmektedir.

http://www.imdb.com/title/tt2669336/

2. Daire

Bir grup insan daire şeklindeki bir odada uyanır. Oraya nasıl geldikleri ya da aralarında nasıl bir bağ olduğu hakkında bir fikirleri yoktur. İki dakikada bir kimin öleceği hakkında oylama yapmak zorundadırlar.

http://www.imdb.com/title/tt3118452/

3. Suç Zamanı

Kırsaldaki evinin yakınındaki ağaçları izleyen bir adam, çıplak bir kız ve yüzü bandajlarla sarılı, onu izleyen gizemli bir adam görür. Göz atmak için dışarı çıkar ve onu felakete sürükleyecek olan olaylar zincirinin ortasında kalır.

http://www.imdb.com/title/tt0480669/

4. Paralel Evren

Bir grup arkadaş birlikte akşam yemeği yerken aniden elektrikler kesilir. Bölgedeki diğer tek ev ise aniden oldukça tanıdık ve birbiriyle bağlantılı görünmeye başlar.

http://www.imdb.com/title/tt2866360/

5. Düşman

Bir adam, film izlerken tıpkı kendisine tıpatıp benzeyen biri olduğunu fark eder. Daha fazla bilgi edinmek için yola koyulur; ancak sonunda kendisi hakkında bilmediği bazı gerçeklerle yüzleşir.

http://www.imdb.com/title/tt2316411/

6. Okyanusta Av

Bekar bir anne olan Jess, isteksiz de olsa arkadaşlarıyla birlikte bir yat gezisine katılır. Kötü hava şartları yüzünden, hiç kimsenin yokmuş gibi göründüğü gizemli bir gemiye binmek zorunda kalırlar. Jess bunun sonucunda, hayal bile edemeyeceği bazı seçimler yapmak zorunda kalır.

http://www.imdb.com/title/tt1187064/

7. Gizemli Kimya

Masum kurbanları hipnoz yöntemiyle soymak için kullanılan bir ilaç, herkesi birbiriyle bağlantılı bir şekilde bırakır. İki kurban bir araya gelerek başlarına neler geldiğini bulmaya çalışır.

http://www.imdb.com/title/tt2084989/

8. Öteki

Durgun bir işte çalışan utangaç ve çekingen bir adam, tıpatıp kendine benzeyen agresif, manipülatif ve kendine güvenen yeni bir iş arkadaşı edinir. Hayatını adeta devralan meslektaşı aşık olduğu kızın peşine de düşer.

http://www.imdb.com/title/tt1825157/

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
furkan-havuz

Eğer film izlemek istorsanız bu listeye göz atın Bütün filmler birbirinden güzel.

kneph

Diğerlerini bilmem ama "öteki" öyle düşük bütçeli bi film değil!

ahmet-arslan38

En iyi aksiyon filmleri için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

melanie-topparmak

Daire çok güzel bir film. Toplumun ahlak normlarını ve etik anlayışını sorgulayan, neye göre yargıladığımızı ortaya koyan oldukça düşündürücü bir filmdi. Sonu da gayet şaşırtıcı idi. Hşçbir şeyin sandığımız gibi olamayacağını gösterdi. Daire filmine kötü diyenler gerçekten anlayamayanlar.

mustafa-ulu3

12 KIZGIN ADAMDA UNUTULMAMALIYDI BENCE TAM BİR BAŞYAPITTIR

Görüş Bildir