Durun, Yapmayın, Siz Zenginsiniz! Elon Musk ve Mark Zuckerberg Arasında 4 Yıldır Süren Kavganın Tüm Detayları

2PAYLAŞIM

Elon Musk ile Mark Zuckerberg dört yılı aşkın bir süredir tartışma içerisindeler! Peki yapay zekâ gibi ortak konular ile ilgilenen ve geçmişte ortaklık yapmış olan bu ikilinin birbirleri ile olan derdi ne? İşte geçmişten günümüze Musk ve Zuckerberg tartışmalarının detayları…

SpaceX‘in Facebook’un uydusunu yok etmesi tartışmaları başlattı!

SpaceX , Eylül 2016’da Falcon 9 roketini test etti ve ardından roket patladı. Patlayan roket, Facebook’un AMOS-6 uydusunu yok etti. Bu uydu, Facebook'un yörüngedeki ilk uydusu olması için planlanmıştı.

Zuckerberg “SpaceX’in roket fırlatma başarısızlığı…” dedi, Musk cevabını verdi!

Facebook üzerinden açıklama yapan Zuckerberg, SpaceX’in roket fırlatma başarısızlığı ile hayal kırıklığına uğradığını söyleyince Musk “Evet, aptal olduğum için benim hatam” cevabını verdi. Zuckerberg’i tiye alan bu cevap günlerce konuşuldu.

Yapay zekanın geleceği konusunda da farklı düşünüyorlar!

Zuckerberg, yapay zekanın geleceği konusunda bir hayli olumlu bir bakış açısına sahip ve bu konudaki kıyamet senaryolarını sorumsuzca bulduğunu belirtiyor. Yapay zeka konusunda pek çok kez tedbir çağrısında bulunan Musk ise; Mark ile bunun hakkında defalarca konuştuğunu ve Mark’ın bu konu hakkındaki anlayışının sınırlı olduğunu söyledi.

Musk, markalarının Facebook hesaplarını sildi!

2018 yılında Cambridge Analytica skandalından sonra Musk, SpaceX ve Tesla’nın Facebook sayfalarını sildi. Sorulan sorular üzerine Musk, bunun siyasi bir adım olmadığını belirtti fakat Facebook'u rahatsız edici bulduğunu söylemeden geçemedi.

Elon Musk'tan “Facebook Nedir?” sorusu!

WhatsApp’ın kurucularından Brian Action’ın attığı “Zamanı geldi, Facebook’u silin!” paylaşımına “Facebook nedir?” sorusu ile cevap veren Musk, gelecek tartışmalara yön verdi.

Musk, ABD isyanında Facebook’u suçluyor!

Elon Musk, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Kongre Binası'nda yaşanan isyanının ardından bir tartışma başlattı. Facebook’un başlangıç amacına dikkat çekerek "Kampüsteki kadınları derecelendirmek için bir kurulan web sitesi” ifadesine yer veren Elon Musk, Facebook’un bu olay üzerinde domino etkisi yarattığını düşünüyor.

WhatsApp güncellemelerine tepki!

WhatsApp’ın kullanıcı verilerini şirketlerle paylaşmaya başlayacağını duyurmasının ardından Elon Musk, insanların kullanıcı gizliliğine önem veren Signal uygulamasını kullanması gerektiğini belirten bir tweet attı.

Bu tartışmaların sonu nereye varır?

Musk ve Zuckerberg‘in tartışmaları buradan bakınca pek de bitecek gibi gözükmüyor. Tartışmalarının geleceği ne olur bilinmez ama bu ikilinin hepimizin hayatı üzerinde gün geçtikçe artan bir etkiye sahip oldukları bir gerçek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bkt-dmrc

elon bebeğim sen zucker ile zucker olma :D

Görüş Bildir