Durum Bildiğiniz Gibi Değil: Barış İçin Gelen Uzaylılar Üçüncü Dünya Savaşı'nı Engellemiş

 > -

Tarihin her evresinde bir komplo teorisi ortaya atıldı ve çoğu zaman bu teorilerle dalgamızı geçtik, inanmadık. Çoğunda haklıydık da. Çünkü elindeki kanıtlara rağmen yanılma payı olduğunu kabul eden bir bilim adamının aksine bu tür teorileri ortaya atanlar, genelde ellerinde hiç kanıt olmamasına rağmen haklı olduklarını savunurlar.

Ancak NASA'nın Apollo 14 astronotu Edgar Mitchell'ın durumunda olay komik olmaktan çok, trajik ve üzücü.

Kaynak: http://www.iflscience.com/space/apollo-a...

Mitchell, 1971 yılında Ay'dan geri döndüğünden beri acayip acayip teoriler ortaya atmaya başladı.

Bu teorilerin hemen hemen hepsi Dünya'yı ziyarete gelen uzaylılar hakkındaydı ve sonuncusu da diğerlerinden farklı değil.

Mirror Online dergisine verdiği röportajda, Soğuk Savaş sırasında Sovyetler Birliği ve Amerika arasında olası bir nükleer savaşı engellemek amacıyla uzaylıların Dünya'ya geldiğini iddia etti.

Üçüncü Dünya Savaşı neden hala olmadı diye merak edenler varsa...

Röportajda, 16 Temmuz 1945'te Dünya'nın ilk atom bombası Trinity'nin test edildiği yer olan Meksika'daki White Sands Missile Range (Beyaz Kum Füze Atış Alanı) tesisinden bahsediyor.

"White Sands, atom silahlarının test edildiği ve dolayısıyla da uzaylıların ilgisini çeken yerdi," diyor Mitchell. "Askeri kapasitemizi öğrenmek istiyorlardı. İnsanlarla olan konuşmalarım ve kişisel tecrübelerim, uzaylıların Dünya'daki savaşı engellemeye çalıştığını ve barış içinde yaşamamızı istediklerini doğruluyor."

Mitchell'ın ifadesine göre Hava Kuvvetleri'nden ismini vermek istemeyen bazı görevliler attıkları füzelerin sık sık engellendiğini veya etkisiz hale getirildiğini ve bunu yapanların uzaylılar olduğunu söylemişler.

Hmmmm.... Pekala...

Soru: Uzaylılar iki üç tane dandik füzeyi engellemek için niye yıldızlar arası seyahatle Dünya'ya gelme zahmetinde bulunsunlar ki?

Tamam koskoca NASA'nın Ay'a ayak basmış astronotuna laf söylemek bize düşmez belki; ama spekülasyon kokusu alıyorum.

Sonuçta Mitchell, Apollo 14 göreviyle Ay'a giden 8 kişiden biriydi.

Kumandan Alan Shepard'la beraber, Ay'ın üzerinde tam 30 saat geçirdiler ve 45 kiloluk örnek toplayıp üzerinde bilimsel deneyler yaptılar.

Aynı zamanda Shepard bu görev sırasında yaptığı golf atışı ile ünlenirken, Mitchell da kepçenin sapını mızrak gibi kullanarak fırlatmayı başarmıştı.

Ama maalesef Ay'dan döndükten sonra Mitchell için işler biraz değişmiş gibi görünüyor. Hakkında hayırlı olsun diyor, en kısa zamanda gerçek Dünya'ya dönmesini ümit ediyoruz.

zaro41.files.wordpress.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
constark

uzaylıya inanan insan bu teoriyede inanabilir imkansız değil bencede

salca

o değilde insanoğlu birbirini öldürücek silahlar icat edip birbirini öldürüp dururken yarın öbür gün cidden dünyaya bi saldırı olursa o silahlar hiçbi işe yaramıycak XD

greenthinkk

kesin shield.

Gizli Kullanıcı

transformers filminin çekilirken ilham alınan adam gibi adam :)

balta-mizrak-kilic-soy

Yahu biri de çıksın desin ki bu uzaylılar şerefsizin önde gideni ne teknoloji var ne ahlak var beş para etmez varlıklar. Her teoride her filmde bu adamlar -uzaylı adamlar- bizden üstün yetti gayrı bundan kelli biz üstünüz.

meleekcetin

ya hep aynısnı düşünmüşümdür. :D

sena-yuce

uzaylılarda teknoloji yok mu :? adamlar galaksiler arası seyahat yapıyo bunun içinde ışık hızında gitmen gerekir şu anda dünyadaki hiçbir insan bu kadar hızlı birşey bulamadı biz daha marsa yüzey izleme aracı gönderirken adamlar bilmem ne galaksisinden dünyaya geliyo biz 2-3 galaksi bilirken adamlar uzayın en ücra köşesinden bizi buluyo sen hayırdır :?

feyk

uzaylilar illaki zeki olmak zorunda degil. kuslar bizden daha zeki degilller ama ucabiliyorlar. 100yil oncesine kadar hic bir insan ucamiyordu. ayni sekilde bir uzayli turu yildizlararasi yolculuk yapacak sekilde evrilmis olabilir. hicde ihtimal disi degil.

sena-yuce

evet aslında olabilir

Başlıklar

BilimGolfSSCBSavaşolay
Görüş Bildir