Görüş Bildir
Haberler
Dünyanın İlk Fotoğraf Çekebilen Ahtapotu

Dünyanın İlk Fotoğraf Çekebilen Ahtapotu

ATKN
13.04.2015 - 11:36
İçeriğin Devamı Aşağıda

Hayvanat bahçesinde fotoğraf çeken insanlar görmeye alışığız ancak Sony’nin eğittiği ve “The Octographer” olarak tanınan Rambo isimli ahtapot, ziyaretçiler kendisini görmeye geldiğinde akvaryumundaki fotoğraf makinesi aracılığıyla fotoğraflarını çekiyor.

Yeni Zelanda’da bulunan Rambo’nun akvaryumunda yer alan TX30 su geçirmez kompakt kamera, sabitlenmiş bir tankın içine konumlandırılıyor. Kameranın üst kısmında ise kırmızı bir tuş yer alıyor. Ziyaretçileri gördüğünde hızlıca kameranın arkasına geçen ahtapot, bu tuşa dokunarak fotoğraf çekiyor.  Böylesine önemli bir yeteneğe sahip olan Rambo bu işi tabii ki ücretsiz yapmıyor. Fotoğraf çekilen kişiler eğer fotoğrafın bir kopyasını almak istiyorsa 2 dolarlık bir ödeme yapıyor.

Ahtapotlar inanılmaz zeki olmalarıyla biliniyor ve kolayca eğitilebiliyorlar. Eğitmenlerin belirttiğine göre Rambo’nun bu hareketleri gerçekleştirebilmesi için yalnızca 3 kere tekrar yapılmış. Sony’nin TX30 kamerasının su altı performansını göstermek için yapılan çalışmanın, ziyaretçilerin (özellikle de çocukların) hoşuna gittiğini söylemek mümkün.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
3
1
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
KOVALA NEJDET

Benden akıllı hayvan -.-