Dünyanın En Zengin Kadınlarının Kim Olduğunu ve Bu Paraları Nasıl Kazandıklarını Biliyor musunuz?

78PAYLAŞIM

Dünyanın en zengin kadınları denince aklınıza ne geliyor? Dünyaca ünlü bir oyuncu, top model, zengin bir patronun eşi? Süslü hayatlar, ışıltılı davetler? Bunlardan hiçbiri değil aslında, işte sizlere aksini kanıtlayacak çok zengin kadınlar.

12. 58 yaşındaki Sheikha Mozah, Katarlı ve tam bir moda ikonu. Kendi kendine elde ettiği serveti 10 milyon dolardan fazla.

Sheikha Mozah Bint Nasser Al-Missned, Katar emirinin ikinci eşi ve 7 çocuğunun annesi. Sosyal ve politik bir aktivist olmanın yanısıra ülkesindeki bilimsel ve teknolojik çalışmaların da büyük destekçisi. Birçok fahri doktorluğu var dünyanın en stil sahibi 'först leydi'lerinden biri.

11. ABD Başkanı Donald Trump'ın 35 yaşındaki kızı Ivanka Trump'ın net malvarlığı 740 milyon dolar.

Trump'ın en büyük kızı Ivanka, babasının parasıyla rahatça yaşamayı tercih etmedi ve kendi de başarılı bir iş insanı oldu. Birden fazla şirketin sahibi, TV programlarına çıkıyor ve bir kitap yazdı. Bunun yanında ailesine de bol bol zaman ayırmayı ihmal etmiyor.

10. Kumarhane devi MGM sayesinde serveti 3.4 milyar doları geçen 54 yaşındaki Pansy Ho.

Kumar Kralı diye bilinen Hong Kong'lu Stanley Ho'nun kızı Pansu Ho, 17 kardeşin arasında en zengin olanı. Şimdilerde babasından çok daha zengin.

9. Dünyanın en zengin Rus kadını 55 yaşındaki Margarita Louis-Dreyfus'un serveti 5.3 milyar dolar.

Aynı zamanda Olympique de Marseille futbol takımının sahibi kocasının ölümünden sonra Louis Dreyfus Group'un başına geçen Margarita başarılı bir kariyer sürdürdü. Yeniden evlenen milyarder yakın zamanda ikiz bebeklerini kucağına aldı.

8. Perenco petrolün varisi 66 yaşındaki Carrie Perrodo eski bir süpermodel ve iş kadını.

Net malvarlığı 5.9 milyar dolardan fazla olan Carrie, eşini 2006'da kaybedinde şirketlerin başına geçti. Şimdi şirketi oğlu yönetiyor ve kendisi daha çok hayır işleriyle meşgul.

7. Monako tahtının 8. sıradaki veliahtı Charlotte Casiraghi 31 yaşında ve 5.7 milyar dolarlık malvarlığıyla listenin üstlerinde yer alıyor.

Grace Kelly'nin torunu Charlotte, gazeteci olarak çalışıyor ve boş zamanında binicilik yaparak vakit geçiriyor. Charlotte hem kraliyet kanını hem de güzelliğini büyükannesinden almışa benziyor.

6. Wal-Mart'ın kurucusu John Walton'un eşi Christy Walton 68 yaşında ve 6.1 milyar dolara sahip.

Eşinin ölümünden sonra dul kalan Christy Walton, bir dönem dünyanın en zengin kadınıydı. Fakat artık listenin gerilerine düşmeye başladı.

5. Iris Fontbona eşinden devraldığı servetle, dünyanın en zengin Şilili kadını oldu. 74 yaşında ve 13.7 milyar dolarlık net malvarlığı var.

Antofagasta PLC, bakır madeni şirketini ailesinden devralan ve en iyi şekilde yöneten Iris güzelliğine da sahip çıkmaya devam ediyor.

4. Laurene Powell Jobs, Apple Inc kurucusu Seteve Jobs'un eşi, malvarlığı 20 milyar dolar.

53 yaşındaki Laurene Powell, Steve Jobs'un ölümünden sonra eşinin şirketteki hisselerini devraldı. Şu anda işlerin başında yer alıyor ve bol bol hayır kurumu projesinde yer alıyor.

3. 55 yaşındaki Susanne Klatten bir ilaç firmasının başında ve BMW'nin hisselerinin yarsının sahibi.

Almanya'nın en zengin kadını 22.5 milyar dolarlık servetine rağmen, ailesiyle birlikte bol bol vakit geçirmeye devam ediyor.

2. Listenin ikinci sırasında 38.7 milyar dolarlık net malvarlığı ile Wal-Mart varisi Alice Walton var.

67 yaşındaki milyarder kadın servetini, Wal-Mart'ı kuran babası Sam Walton'a borçlu.

1. Bu listenin başında birkaç ay öncesine kadar annesi bulunan Françoise Bettencourt Meyers.

64 yaşındaki L'Oreal varisi, uzun süren yasal sıkıntılardan sonra annesinin geçtiğimiz eylül ayında ölümüyle 45 milyar dolarlık servetinin tek sahibi olmuş oldu.

Cici Kızlar'dan Para Para Para sıradaki parçamız!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
taskin-yucel

yoohhh hammınaaaaaa

cookielyon

2 ve 6 çelişiyor

yori

sanslı kadinlarmiş ya babadan zengin ya kocadan

reshontheway

Ama maalesef sıfırdan gelen bir kadın göremedik listede. Hepsi ya onun bunun kızı ya da kocasının mirası devraldı. Melanie Trump'a babasının sermaye desteği unutulmamalı.

buket.bb.buki

babadan kocadan kalan varlıkları danışmanlar ve destekçilerle devam ettirmek yüceltmek bir nebze başarı sayılabilir ama hiçbiri 0'dan bir şeyler başarmış değiller.hatta bazıları giyinmekten başka bir şey başarmış değiller şu katarlı ortanca hanım mesela

Görüş Bildir