Dünyanın En Hızlı Yüksek Lisans Bırakan İnsanı Elon Musk'ın Aşırı Garip Hareketleri ve Kararları

87PAYLAŞIM

İlginç tavırları nedeniyle sıkça gündeme gelen Elon Musk, bizleri bol bol "Acaba gerçekten dahi mi yoksa deli mi?" diye düşünmeye itiyor. Bir süre önce neredeyse tüm eşyalarını satacağını ve artık ev sahibi olmayacağını bile açıklamıştı. Tanınmadan önce de oldukça ilginç bir geçmişe sahip olan Elon Musk'ın tahmin edilebileceği gibi oldukça kalabalık bir gariplikler listesi bulunuyor.

Kendisiyle hiçbir alakası yokmuş gibi duran sevgilisiyle başlayalım.

Sıra dışı görüntüsü ve ilginç müzik tarzıyla daha ilk anda dikkat çekmeyi başaran ve Elon Musk'ın "casual" tarzıyla karşılaştırılınca hiçbir alakası yokmuş gibi duran Grimes, aslında uzun süredir Musk ile birlikte. Hatta X Æ A-12 ismiyle dünyanın gündemine oturan nur topu gibi bir çocukları var artık.

Ortamların en hızlı yüksek lisans bırakan insanı olabilir.

Pennsylvania Üniversitesi'nden ekonomi ve fizik olmak üzere 2 ayrı dalda lisans diplomasına sahip olan Musk, 1995 yılında yüksek lisans için Stanford Üniversitesi'ne kabul ediliyor ancak radikal bir kararla sadece 2 günde yüksek lisansı bırakarak Zip2 programını geliştirmeye başlıyor. 1999 yılında ise bu programı 307 milyon dolar nakit, 34 milyon dolar hisse ile AltaVista'ya satıyor. Kısacası adam resmen hayatıyla kumar oynamayı seviyor gibi.

Başarısının sırrı her gün duş almasıymış.

Reddit AMA seansında yaptığı açıklamaya göre Musk'ı başarıya götüren gündelik alışkanlıklarından biri duş almakmış. Biz de ne desek bilemedik açıkçası.

Haftada 100 saat çalışmaya ne dersiniz peki?

Tesla Motors ve SpaceX için bazı haftalar 100 saate kadar çalışan Elon Musk'ın "mesai saati" diye bir kavramının olmadığını anlamak zor değil. Umarız bu durum tüm çalışanları için geçerli değildir.

Risk almamak onun için en büyük risk.

Cesur açıklamalardan hiçbir zaman çekinmeyen Musk'a göre hayattaki en büyük risk hiçbir zaman risk almamakmış.

Başarı kadar başarısızlığın da öncüsü olmak istiyor.

Tesla Motors şirketini kurup, markanın ilk elektrikli otomobili Roadster'i ürettiğinde araç yeterli ilgiyi görmediği için iflasın eşiğine gelen Elon Musk, bu dönemde yakınlarının yardımlarıyla geçinmesine rağmen verdiği kararlardan asla pişmanlık duymamış.

Kendisi aynı zamanda "Sisu" anlayışının modern bir temsilcisi.

Kararlarıyla ilgili pişmanlık duymamasının en önemli sebeplerinden biri de kökleri Finlandiya'ya dayanan "Sisu" anlayışı. Bu anlayışa göre en zor anlarda dahi büyük bir dirayetle atılan adımların, verilen kararların arkasında durmak gerekiyor.

5 yıl içinde dil öğrenmeye gerek kalmayacağını düşünüyor.

Elon Musk, yakın gelecekte insan beynine takılabilen çiplerle dil öğrenmenin gereksiz bir aktivite olacağını söylüyor.

Doğal Görüntüsünü Bozmadan Kaşlarını Şekillendirmek İsteyenler İçin 8 Tavsiye - onedio.com
Doğal Görüntüsünü Bozmadan Kaşlarını Şekillendirmek İsteyenler İçin 8 Tavsiye - onedio.com
Yılbaşından Kalan Led Işıkları Kullanarak Evinizde Büyüleyici Bir Atmosfer Yaratabilirsiniz - onedio.com
Yılbaşından Kalan Led Işıkları Kullanarak Evinizde Büyüleyici Bir Atmosfer Yaratabilirsiniz - onedio.com
Tencere ve Tavaların Dilinden Anlamayanlar İçin Birbirinden Pratik Temizlik Tüyoları - onedio.com
Tencere ve Tavaların Dilinden Anlamayanlar İçin Birbirinden Pratik Temizlik Tüyoları - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
parantez

Bir ara Justin Roiland ile beraber komik fotoğraflara falan bakmışlardı (ve nedense ölü geyik yavrusunu çok komik bulmuştu)

neden-ulan-neden

şu adamla oturup bi sohbet etmek isterdim be ne şanslı insanlar var. paypalı sattığında zaten 1 milyar dolarlık bir serveti vardı istese o parayla 7 sülalesi bi ömğr geçinirdi ama o risk aldı ve işleri büyüttü.

okisi

ulan her gün duş almak gibi bir başarı sırrı olabilirmi amk bize akan suda sana akan okunmuş sumu pezevenge bak illüminati demiyoda duş diyo amk jsdşalkdaşlk

elonmusk2434

Sen ve senin gibi insanlar insanların başarılarını kıskanırsınız şans dersiniz miras dersiniz. birisi kas yapar protein tozu kullansam bende yaparım dersiniz ama siz ve sizin gibi insanlar protein tozunun yeterli gün içinde yeterli protein almayan birinin kullandığını bilmezsiniz.

okisi

kardeş başarılı insanları her zaman takip eder taklit etmeye çalışır ve saygı duyarım ama ben daha iyisini yapabilirim diye düşünürüm her zaman çünkü sen ve senin gibi insanların olduğu gibi bu yapmış tebrikler deyip kenara çekilmem ki elon musk ta bu şekilde olmasaydı bi kenarda aylık maaşla çalışan bir eleman olurdu ancak o ben daha iyisini yaparım diyerek riskler alarak buralara geldi burada duş almanın bir esprisi olduğunu düşünmediğimi dile getirdim yani başka bir formülü olmalı demek istiyorum

papa-3.-jb

duj duj, sen istiyor sabaha kadar o zaman mecbur alacam bir duj , demek istiyor olabilir.

lunea

beynine takılabilen çiplerle dil öğrenmenin gereksiz bir aktivite olacağını söylüyor. UMARIM DEDİĞİ GİBİ OLUR

neden-ulan-neden

bence de öyle olacak ama o zaman da vasfı birçok dil bilmek olan milyonlarca insan işsiz kalacak

Görüş Bildir