Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyanın En Gizemli 10 İnsanı

 > -
Dünyanın En Gizemli 10 İnsanı

Dünyada gizemli olaylar kadar gizemli insanlar da mevcut. İşte tarihin izine rastlanmayan 10 gizemli insanı.

Kaynak: http://www.youtube.com/watch?v=726sCqF4x...

1. Babushka Lady

1963 yılında John F. Kennedy suikastinde, olayı fotoğraflamış olabileceği düşünülen kişidir. Suikast analizi sırasında olay yerinde ilginç bir kadın fark edildi. Kadının suikast sırasında yüzünün önünde tuttuğu şeyin kamera olduğu düşünülmüş. İlginç olan ise suikast gerçekleştiğinde insanlar sağa sola kaçarken , kadının olduğu yerde çekimlere devam etmesidir. Suikasti araştırmak için kurulmuş birlikler Babushka Lady'nin kim olduğunu bulmak için araştırmalarda bulunmuşlarsa da herhangi bir sonuç alamamışlardır.

2. Fuat Avni

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının üst düzey danışmanlarından olduğu düşünülmektedir. Yaptığı yorum ve tespitlerde neredeyse hiç yanılmamıştır. Hakkında pek çok spekülasyonlar yapılmasına rağmen hala görevde olduğu düşünülmektedir.

3. Woolpit'in Yeşil Çocukları

1100 yıllarında Kral Stephen zamanında iki küçük yeşil çocuk bulunmuştur. Rahip William olayı kayıtlarına şöyle geçirmiştir: Hiç kimse dillerini anlamıyordu. Sadece aralarında konuşup ağlıyorlardı. Önlerine konulan ekmek ve diğer yemeklere hiç dokunmadılar. Biraz ileride bulunan baklaların içini açarak yediler. Erkek çocuk oldukça uyuşuk duruyor ve tedirgin davranıyordu. Zaten bir süre sonra da ölmüştür. Kız çocuğun sağlığı gittikçe iyileşecektir . Derisi de yeşil rengini kaybedecektir ". Kız ingilizceyi öğrendi ve nereden geldiği sorulduğunda; tüm yaşayanların yeşil tenli olduğu güneşi olmayan bir yeri tarif etti. William'ın kayıtlarına göre kız, geldikleri yerin Aziz Martin ülkesi olduğunu söylemiştir.

4. Gil Perez

Bu adam Filipin hükümet binasında askeri görevini yaparken kendini aniden Mexico City'de buluvermiş.Yapılan sorgulama sonucunda bir gün önce Perez'in Filipinler'de olduğunu söyleyen yeminli şahitler de olmuştur.Geri ülkesine gönderilen Perez'in arasında okyanus bulunan bir ülkeden diğer ülkeye nasıl gittiği çözülememiştir. Perez için şeytanın uşağı tanımlaması yapılmıştır.

5. Karındeşen Jack

Ünlü bir seri katildir. Hayat kadınlarını öldürüp karınlarını deşmesi ile ün salmıştır. Frengi hastası olduğu için hayat kadınlarından nefret ettiği iddia edilir. Yakalanması için bir çok araştırma yapılmış olmasına rağmen kim olduğu bulunamamıştır. Soylu bir İngiliz ailesine mensup olduğu düşünülmüş, senelerce manşetlerde yer almıştır.

6. Kaspar Hauser

1800'lü yılların başında sokakta aniden beliren adam ; Kaspar Hauser. Nereden geldiği bilinmeyen biri. Her şeyden uzak, izole bir hayatın ürünü. Bulunduğu yerden uzaklaştırılıp şehir meydanında farkedilsin de bırakıldığında 16 yaşındaydı. İlk başlarda ne konuşabilen, ne yürüyebilen bu insan zaman içerisinde konuşmayı söktü ve geldiği yeri anlatmaya başladı. Gizemli ve enteresan biri olan Hauser'in Baden Prensi olduğu bile düşünüldü. Tüm araştırmalara rağmen kim olduğu sır olarak kalmıştır. Ölümü de ilginç olmuş , olay yerinde inceleme yapan komiser olay yerinde tek ayak izine rastlamıştır. Dikkat çekmek için kendini yaralayacağı düşünülse de son sözü " ben yapmadım" olmuştur.

7. Demir Maskeli Adam

Roman ve filmlere konu olmuş bu Demir Maskeli Adam kimdi ? Bu sorunun cevabı Avrupa'da uzun yıllar merak konusu olmuştur. Bu konudaki rivayetlerin en ünlüsü maskeli mahkumun Kral 14. Louis'in ikiz kardeşi olduğudur. Doğum sırasında tahtin varisi konusunda karışıklık yaşanmasın diye ikiz kardeşlerden biri ayrı büyütülür. Ancak büyüyen çocuk kimliğini farkettiği zaman yüzü maskeyle kapatılarak zindanlara atılırdı ama bu rivayetten öteye geçmedi. Ölene kadar yüzündeki maske çıkartılmayan tutuklunun kim olduğu hep bir sır olarak kaldı.

8. D.B Cooper

Ünlü bir uçak korsanı. Amerika'nın tek çözülmemiş yerel uçak kaçırma olayının kahramanı. Uçak biletindeki adı Dan Cooper'dır. 24 Kasım 1971'de Portland-Seattle seferini yapan uçağa binen Cooper, uçuş görevlisine üzerinde bomba olduğunu, 200.000 dolar nakit ve 4 paraşüt istediğini belirten bir not verir. Uçak Seattle'a indiğinde tüm istekleri karşılanır ve yolcular iner. Meksika'ya gitmek üzere tekrar havalandıklarında  uçakta sadece mürettebat ve Cooper vardır. Colombia nehri üzerindeyken Cooper paralarla beraber paraşütle atlar. Tümünün seri numaraları kaydedilmiş 20 dolarlık banknotlar teslim edilmiştir ve ağırlığı 10 kg. dır. O andan sonra olayla ilgili ulaşılan tek ipucu bir çocuğun nehir kıyısında bulduğu fidye olarak verilen paraya ait 5800 dolardır.  Bu esrarengiz kayboluş sonrasında  tüm araştırmalara rağmen Cooper bulunamamış ve gerçek kimliğine ulaşılamamıştır. Pek çok insan onu kahraman olarak görmüştür.

9. Fulcanelli

20. yüzyılın başlarında yaşadığı tahmin edilen Fransız simyacı ve yazarın takma adıdır. Gerçek adı bilinmemekle beraber 1922 yılında yazdığı "The Mystery of the Cathedrals" isimli kitapla pek çok kimyacının dikkatini çekmiştir. Kendisinin öğrencisi olan Eugene Canseliet'in bu kitaptan faydalanarak ustasından aldığı felsefe taşını kullanıp 100 gram kurşunu altına çevirmeyi başardığı iddia edilmiştir. Fulcanelli 1926 yılında yaşadığı Paris'ten ayrılmış ve 1936 yılına kadar onu gören olmamıştır. 1936 yılında Fulcanelli'nin öğrencisi Canseliet İspanya'da ustasıyla görüştüğünü, 1926'daki  son görüşmelerinde 80'li yaşlarda olan Fulcanelli'nin en fazla 50 yaşında göstermekte olduğunu vurgulamıştır.

10. Saint-Germain Kontu

Öyle bir adam düşünün yüzyıllarca yaşıyor olsun , 300 yıl boyunca Avrupa Sarayları'nda tanınsın ve el üstünde tutunsun.Büyücü , simyacı , tıp adamı , milyarder ve inanılmaz bir müzisyen ; hatta Çaykovski onun bestelerini çalmıştı. İşte Saint-Germain kontu böyle biriydi ama gerçekten yaşadı mı ? Kaynaklar kesinlikle yaşadığını gösteriyor. Kimdi bu adam ? Gizemlerin adamı; Francis Bacon, Valentine Andres, The Polish Rider, Prince Rakoczy, Sinyor Gualdi, Saint-German Kontu gibi isimlerin yanı sıra İngiltere Krallığının gerçek varisi Francis Tudor olduğunu ve gerçek soyunu saklamak için kullandı. Bacon, Shakeaspeare ve Kont St. Germain üçlüsü tek kişi miydi ? Bilinmeyen gizli bir örgütün dünya temsilcisi miydi ? Bu hiçbir zaman bilinemedi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
faithfull

Woolpit'in yeşil çocukları gerçekten ürkütücü

kenanhucetzade

korkutucu

nail-isikli

DB Cooperı görünce aklıma Prison break geldi :D

blackcat

5 adamım:D

gunes-rustem

ee kim ulan bu Erol Egemen?

Görüş Bildir