Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dünyada Koronavirüs'ün (COVID-19) Görülmediği Tek Yer!

Anasayfa > Gündem

Evet, biliyorum merak ediyorsunuz. Koronavirüs'ü (COVID-19) bilmeyenlerimiz için küçük bir bilgilendirme yapmak istiyorum.

Kaynak: https://covid19.saglik.gov.tr/tr/

Koronavirüs (COVID-19) nedir?

Koronavirüs (COVID-19) nedir?

Koronavirüs (COVID-19), soğuk algınlığından Orta Doğu Solunum Sendromu ve Şiddetli Akut Solunum Sendromu gibi daha ciddi hastalıklara kadar çeşitli hastalıklara neden olan büyük bir virüs ailesidir. İlk olarak Çin'in Vuhan şehrinde görülen ve bir kıta hariç diğer tüm kıtalara hızla yayılan bulaşıcı bir solunum yolu hastalığıdır.

Salgın ortaya çıktığında Vuhan Virüsü diye tanımlanmıştı. Daha sonra Koronavirüs (COVID-19) adını almıştır. Sayın ABD başkanı Donald Trump, ise bu virüse 'Çin Virüsü' demeyi tercih etti.  :)

Neyse biz konumuza geleliiim.

Tüm dünyaya yayılan COVID-19 salgını 6 kıtanın tamamını etkisi altına aldı. Bu önemli ve hızla yayılan virüsün görülmediği işte o yer 'Antarktika'.  Antarktika, küresel salgından etkilenmeyen tek kıta konumunda bulunuyor.

Kaynak: http://www.haber7.com/dunya/haber/295...

Benim gibi orada yaşam olup olmadığını düşünüyorsanız hemen söylüyorum.

Benim gibi orada yaşam olup olmadığını düşünüyorsanız hemen söylüyorum.

Gezegendeki en soğuk yer olması ve bünyesinde hiçbir ülke bulunmamasına rağmen, çok sayıda insan Antarktika'da yaşıyor. Yaşayanların çoğunun bilim insanı olduğunu söyleyebiliriz ancak bilim insanı olmayan kişiler de bu kıta da hayatlarını sürdürüyor.

COVID-19 salgını hızla ilerlemeye devam ederken, kim burada olmak istemez ki...

Siz ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyorum. Hepimize sağlıklı günler!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?