Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Güzel Şeyler de Oluyor! New York Moda Haftasında Podyumda Yürüyen Down Sendromlu Model

116PAYLAŞIM

21 yaşında Down Sendromlu Avila'nın hayalleri gerçek oldu! Hayalleri önünde hiçbir engel tanımayan Avila, New York Moda Haftasında model oldu, podyumda boy gösterdi. Detaylar için Dailymail'den derlediğimiz haberimize buyurun.

Kaynak: https://www.dailymail.co.uk/news/article...

21 yaşındaki Down Sendromlu İspanyol Model Marian Avila'nın hayalleri gerçek oldu!

Marian, sosyal medyadan tanıştığı Atlantalı tasarımcı sayesinde New York Moda Haftasında podyumda boy gösterdi.

"İnanılmaz mutluyum ve podyumu çok sevdim. Engellerin olmadığını tüm dünyaya göstermek istiyorum."

Balo, tören ve özel günler için kıyafetler tasarlayan Talisha White "Kadınlar için Engel Yok" misyonunu benimsemiş. White'ın tanıdığı bir model, Avila'nın Moda Haftası ile ilgili paylaştığı bir posta denk gelmiş ve Avila'nın hayalini White'a söylemiş. Avila'yla Facebook aracılığıyla iletişim kurmuşlar.

Tasarımcı White, Avila hakkında: "Onun için çok mutluyum. Vogue ve Harper's Bazaar ile görüşme halinde. Bir sürü showroom ve model ajanslarıyla görüşüyor" diyor.

İspanyalı Avila, çocukluğundan beri model olmanın hayalini kurduğunu, New York Moda Haftasında podyumda yürümeyi çok istediğini söylüyor. "Her gün pratik yapıyorum. Model ve oyuncu olmak için çalışıyorum" diyor Avila.

Podyumda her yaştan modelle birlikte yürüyor. Hatta bunların arasına tekerlekli sandalyedeki Tae McKenzie de dahil!

McKenzie, çok nadir görülen ve felce sebep olan bir çeşit epilepsi hastası. New York Moda Haftasına genç kız ve kadınları cesaretlendirmek, onlara umut olmak için katıldığını söylüyor. Ve ekliyor: "Hayallerinin gerçek olabileceğine inanmayan benim durumumda birçok insan var. Yapamayacağınız hiçbir şey yok! Doktorlar sizin hakkınızda bazı şeyler söyleyebilir ama son söz Tanrı'nındır".

White, Cumartesi günü gerçekleşen şovunda 43 farklı tasarımını sundu ve kıyafetler gök kuşağı gibi farklı renklerdeydi.

"Sadece bir tip kadının güzel olduğu algısını yıkmak istedim. Tekerlekli sandalyedeki bir kadından Down Sendromlu olanına, boyu 120 cm olan kadına kadar "Asla model olamazsın" denilen her türden kadın podyumda yürüdü" diyor. Ayrıca,  hayallerini gerçekleştirmeleri için kadınlara böyle fırsatlar sunmayı çok sevdiğini söylüyor.

Bir kadın dünyayı değiştirebilir!

"Benim misyonum, küçük adımlarla dünyaya meydan okumak. Ama bunu sadece güzel kıyafetler üreterek yapamayacağımın farkındayım. O güzel kıyafetleri giyen kadınlar sayesinde yapacağım. Marian Avila ve Tae McKenzie gibi isimler moda sektöründeki sınırları aşanlar" diyor tasarımcı White.

Bizler inanıyoruz ki kadınlar isterlerse her şeyi yapabilir! Marian Avila ve Tae McKenzie gibi kadınları hayatın her alanında görmek dileğiyle 🙏🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Kadın güzel olmasa yinede o podyuma çıkarırlarmıydı acaba merak konusu

metin-akalp

Kızın güzel olması ve bizim dış güzelliği öncelikli değerlendirmemiz. Durumlarda pek bir değişiklik yok...

Görüş Bildir