Düğün Salonunda Halatı Koparak İmam Kayığına Dönüşmesine Ramak Kalan Gelin Damat Kayığı

-
Abone ol

Trabzon'da çiftlerin evlendikleri günü hem kendileri hem düğüne katılan davetliler için daha da "unutumaz" kılabilecekleri bir yer var...

Geliştirilen sistemle gelin ve damadın balıkçı kayığı ile uçurarak indirildiği 100. Yıl Düğün Sarayı, Trabzon'un Sürmene ilçesinde.

2014'ten beri burada evlenmek isteyen çiftler, salona kayıkla giriş yapıyor. Davetlileri selamlayıp onlara çikolata gibi ikramlar atıyorlar.

İki yıldır uçan kayıkla hizmet eden düğün salonunun işletmecileri İsmail Kılıç, Hasan Kılıç ve Mustafa Mehmetoğlu, sistemi kendileri kurmuş.

3 metre uzunluğundaki kayık, kurdukları ray ve çelik tellerden oluşan sistemle 6 metre yükseklik ve 15 metre uzunluktaki alanda havadan taşıyarak salona indiriliyor. İsmail Kılıç, düğün salonu işinde bir farklılığa imza atmak istemiş; "Bende hep düğün salonumuz olursa kayıkla gelin ve damadı sahneye indirebiliriz" fikri vardı" diye düşünüyormuş çünkü neden olmasın?

Projelerinde iddialılar...

"Değişikliler hep büyükşehirlerde ortaya çıkar, sonra bize gelirdi. Şimdi modayı biz çıkarttık, diğer şehirlere yayılacak. Bu sistem Türkiye’de ilk. Lise mezunuyuz. Sistemi kurmadan önce mühendislere danıştık ama onlar bize olmaz dedi. İki motorlu makaralı sistem geliştirdik. Bir motor kayığı ileri ve geri, diğer motor ise aşağıya ve yukarıya hareket ettiriyor. Gelin ve damada bir gün önce prova yaptırdıktan sonra "vira bismillah" diyerek salonun ortasına indiriyoruz"

Mühendisler "olmaz" demiş, oldurmuşlar...

Hem de yaklaşık 5 bin liraya. "Bir sürü mühendisle görüştük, hiçbiri bu işin üstünden gelemedi. Sadece işçiliği için 10 bin lira isteyenler oldu. En sonunda bizim oğlan iki, üç arkadaşını yanına alarak koca kayığı ve sistemi halletti. Laz aklıyla yapamayacağımız şey yok." diyor İsmail Kılıç.

"Korkulacak bir şey yok. Uçak inerken sallanıyor ama bizim kayığımız sallanmıyor" diyorlar ama...

Maalesef salonda gerçekleştirilen düğünlerin birinde (büyük ihtimal sonuncusunca) kayığın bağlandığı tellerden biri kopuyor 😁 Güldüğüme bakmayın biraz da ne tepki vereceğimi bilemediğimden gülüyorum ama bir yandan da görüntüler komik tabii 😁

İşte kayıktan beklenmedik bir anda inmek zorunda kalan gelinle damadın yaşadığı o anlar:

Gerçekten unutulmaz bir gün yaşayan ve kayıktan düşen gelinle damadın durumu umarız kötü değildir.

Sözün özü olarak demek ki neymiş; Laz aklı diye gaza gelmeyip mühendislere kulak verilmeliymiş. Ucuza kaçılmamalıymış. Yapıldıysa da sistemin bakımı sürekli yapılmalıymış 😌

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
seymissteryo

Niye benim memleketim ya. :( neden böyle şeyler hep Trabzon'da oluyor. Adamm gibi düğün yapın işte ne gerek var onlara

invisible-man

etraftan koşanlar sahil güvenlik galiba :DDD

okhanos

Gelin badminton tüyli topu gibi olmuş la

ubersiebsig

Gelin kayığa binmiş, yohhaaammına !! demiş.

ali-ihsan-ozturk

Mühendisler kayık uçmaz uçak yapın demiş. Onlarda uçak düşerse çok insan ölür demiş.

Görüş Bildir