Doğumundan Hemen Sonra Kalp ve Akciğer Ameliyatları Geçiren ve Şimdi de Kovid-19'u Atlatan 6 Aylık Bebek

18PAYLAŞIM

Kalbimiz eridi bile...😭

Kaynak: https://thechive.com/2020/04/26/incredib...

Kalp ve akciğer ameliyatı geçiren 6 aylık bebek, yaşadıkları zaten zor değilmişcesine ameliyatından sonra bir de Kovid-19'a maruz kaldı...

www.facebook.com

Ve ne yazık ki, bu durumdan dolayı genç Erin'in ebeveynleri olan Wayne ve Emma Bates oldukça zorlu bir dönemden geçtiler.

Bates ailesinin yaşadığı bu zorlu süreci ise aile dostu olan Johanna Sellars 'gofundme' internet sitesine taşıyarak, ailenin geçirdiği sürece katkı sağlamak isteyenlerle paylaştı.

www.facebook.com

“10 yıl boyunca türlü zorluklarla anne ve baba olmaya çalışan Emma ve Wayne çiftinin hayatı 8 ekimde bebekleri Erin’in doğmasıyla değişti. Fakat 29 Ekim’de doktorlardan Erin’in oldukça nadir görülen ve Fallot tetralojisi adında bir kalp hastalığı olduğunu öğrendiler. 14 Aralık tarihinde ise Erin, Alder Hey Çocuk Hastanesine yatırıldı.”

"23 Aralık tarihinde ise Erin ilk açık kalp ameliyatını oldu ve yoğun bakım ünitesinde bir hafta geçirdi...

www.facebook.com

 Ameliyatın üstünden sadece 48 saat geçtikten sonra Erin rahatsızlandı ve yoğun bakım ünitesine geri götürüldü. Aileye kızlarının RSV(Respiratuvar Sinsitiyal Virüs) ile mücadele ettikleri ve büyük bir olasılıkla da bebeklerini kaybedeceklerini söylediler. Fakat Erin mücadele etmeye devam ediyordu."

"Birkaç ay yoğun bakımda kalan Erin, bir süre sonra ara yoğun bakım ünitesi (HDU)'ne alındı...

www.facebook.com

Erin'ın kendi başına neden nefes almakta güçlük çektiğini anlamak için bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme ve kalp kateterizasyonu gibi birçok test yapıldı ve bütün bunların sonucunda Erin'ın kalbinin vücuduna göre çok büyük  olması sebebiyle solunum yollarını tıkadığı sonucuna varıldı."

"Çifte Erin'ın bir süre daha hastanede kalması gerektiği söylendi."

www.facebook.com

"Belki de herhangi bir makinaya gerek kalmadan vücudunun gelişeceği ve her şeyin yoluna gireceği düşünüldü çünkü aksi takdirde bu minik bebeğin trakeostomi olması gerekecekti..."

"Bu noktada Erin ve Bates ailesi için işler pek de iyiye gitmiyordu...

www.facebook.com

Ama Erin savaşmayı bırakmamıştı.  24 Nisan 2020 Cuma günü ise Erin'In annesi olan Emma bu inanılmaz haberi paylaştığında herkes sevinç göz yaşları dökecekti..."

“Kızım bunu yaşadı ve başardı. Küçük kızımız Kovid-19’u yendi. Çok gururluyuz. Alder Hey Hastanesi’ndeki bütün çalışanlara teşekkür ederiz. Harikaydınız.”

www.facebook.com

Liverpool'daki Alder Hey Hastanesi'nde çalışan sağlık personelleri ise koronavirürsü yendikten sonra küçük Erin'a tezahürat etti!😭

www.facebook.com

Tabii ki bu Erin'ın hayat mücadelesinin sona erdiği anlamına gelmiyordu. Hastane ve ameliyat masraflarından dolayı Bates ailesinin önünde uzun bir yol var...

www.facebook.com

Wayne aileyi geçindirmek için işe geri döndü. Emma ise doğum iznindeydi fakat bu da yakında sona eriyor, yani Erin'le kalması için şu an işe geri dönemeyecek ve bundan dolayı da bir geliri olamayacak.

www.facebook.com

Erin'ın bu inanılmaz hikayesi aslında hepimizin ilham alabileceği bir durum...

www.facebook.com

Erin’in hikayesi Cuma gününden bu yana dünyanın birçok yerinde paylaşılıyor olsa da Bates ailesi hala 'gofundme' hedeflerine ulaşamadı.

www.facebook.com

Tabi insanların sırf maddi sıkıntılardan dolayı böyle durumlara düşmeleri oldukça üzücü...

www.facebook.com

Biz de destelemek isteyenler için 'gofundme' sitesini şöylece bırakalım:

www.facebook.com

Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
celikpercingmail.com

dünya güzeli minik seni, inşallah gördüğün göreceğin son sıkıntı olur bunlar senin için tombik yanak

arsenic

O güzel yüze kalbimi bıraktım. ❤️ Umarm atlatırsın biran önce sağlığına kavuşursun minik melek.

lona

Umarım bundan sonra senin için herşey güzel olur o küçücük bedeninle neler atlatmışsın ilk ve son olur inşallah

stravaganzza

Ne güzel bi bebeksin sen ya, hep güçlü kal böyle🥰

anne-kafamda-bit-var

bu kahrolası dünyanın her yerinde mi böyle? karşılanamayan hastane masrafları, milyonda bir görünen bilmem ne rahatsızlığı, bitmek bilmeyen ameliyatlar hep mi geliri düşük insanların başına gelir!? 😡

Görüş Bildir