Doğumuna Kısa Süre Kalan Kadının Hatıra Fotoğrafına Aniden Dahil Olan Sevimli Yunus

63PAYLAŞIM

Bu özel hayvanları neden daha çok sevmemiz gerektiğini anlamamız için pek çok sebep var. İşte onların sonuncusu.

Angelina Mozer 9 aylık hamile genç bir kadın.

Hamileliğinin son zamanlarında kocası ile sahilde güzel bir fotoğraf çekmeye karar veriyor. Bu güzel kareyi çektikten sonra fotoğrafta ilginç bir şeyler olduğunu keşfediyorlar.

Durun biraz, o arkadaki de ne?

Angelina'nın hafif sağ tarafında denizden dışarı doğru çıkan bir şey olduğunu görüyor musunuz? Onlar da bu hareketliliği görünce çok şaşırmışlar.

Yok canım daha neler!

İnanabiliyor musunuz? Fotoğrafın tam çekildiği anda arkadan bir yunus denizden dışarı doğru çıkıyor ve fotoğrafın bir parçası oluyor. İnanılmaz değil mi?

%100 Doğal

Kesinlikle photoshop dokunuşu yok. Doğanın güzel bir sürprizi mi dersiniz, yunusların duygusal derinliği mi... Ne derseniz deyin bu mükemmel bir an.

Kendilerine hayran bıraktıran bu canlıları sevmemek mümkün mü?

Yunuslar, dünya üzerindeki en hayran olunacak canlılar olabilir. İnsanların tarihten bu yana onlarla birlikte sürdürdükleri duygusal bağlara dayanan ilişkilerini de unutmamak lazım.

Sıradışı Zeka

Yunuslar yeryüzündeki en zeki canlılardan biri. Onların insanlar ile birlikte yaptıklarına şahit olanlar bu gerçeği daha da iyi kavrıyor.

En sosyal hayvanlar

Yunuslar zeki olmalarının yanında insanlar ile en iyi uyumu gösteren, yani en sosyal hayvanlardan biri.

Diğerlerinden birçok özellikleri ile ayrılıyorlar.

Yunuslar hakkında özet bilgi vermek gerekirse, tüm hayvanlar için bir içgüdü olan seksi sadece keyif için yapıyorlar. Bu açıdan insanlarla aynı taraftalar. Ayrıca su altında birbirlerini anlayabildikleri karmaşık bir lisanları da mevcut.

Peki fotoğrafta olan bir tesadüf mü, yoksa sebepli bir olay mı?

Yani Angelina'nın fotoğrafının çekildiği anda bunu anlayıp bir yunusun su yüzeyinden yukarı çıkması mümkün bir durum mu? Yapabildiklerini gördükçe, mümkün olduğunu söylemek zor değil. Uzmanlara göre yunuslar çok derin bir algı yeteneğine sahip.

Bu mükemmel canlıları korumalıyız!

Eğer bu fotoğraf olayı gibi yunusların büyülü anlarına tüm insanlık olarak şahit olmak istiyorsak onları kesinlikle koruma altına almamız gerekiyor. Okyanusların kirlenmesi ve yunus avcıları onların yeryüzünden yavaşça silinmesine sebep oluyor.

Angelina'ya dönecek olursak, o bu fotoğraftan büyük anlamlar çıkarmış.

Fotoğraftan 2 gün sonra Angelina sorunsuz bir doğum gerçekleştirdi. Erkek bebeklerine de Flipper adını verdiler. Bu sevimli aileye mutluluklar diliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tugay-baltaci

O değil de alttaki etiketlerde Adobe ne alaka lan? hani Fotoşok değildi?

yeldas

dünya güzelleri..sürekli gülümseyen, oyun oynamak isteyen, hisleri kuvvetli canlarım..çocukluğumda izmir-İstanbul arası yaptığım feribot yolculuklarımın en güzel anları, koca geminin yanında çığlıklar atarak yüzmeleriydi..öyle sevdim ki onları, ömrüm boyu hep yanımda olsunlar diye dövmelerini yaptırdım..koskocaman puzzle lar yaptırıp odama astım, tüm odamı, ofiste masamın üstünü bile yunuslu objelerle donattım.çünkü gördükçe mutlu oluyorum, o gülümseme içimi açıyor :) ama gerçek olan bir şey var, o da asla sinirlendirmemek gerektiği..işte o zaman bu dünya şirini hayvanlar gidiyor, yerine gözü dönmüş bir yaratık geliyor.ne kadar insanca bir tepki değil mi :)

deli-sabit

60'lı yıllarda Peter adlı yunusa dil öğretmekle görevlendirilen Margaret Howe, yunusla cinsel ilişki yaşadığını itiraf eder. Yunus Peter bakıcısına bu derece bağlanmıştır çünkü. Deney bitince başka yere gönderilen Peter, rahatsızlanır ve kırık kalp sendromundan ölür. Yunuslar son derece duyarlı, algıları yüksek, duygusal ve zeki hayvanlar.

ebiha-celik

Yunusların belirli türlerinin oldukça vahşi cinsel eğilimleri vardır zeki hayvan sosyal vb ancak biraz daha derine inerseniz oldukça korkutucu canlılar

badcboy54

Denizde yunus karada köpek .. en zeki hayvanlar sınıfının başı bence.

yami

Köpek öyle sanılır ama olmadığını düşünüyorum. En basitinden fil var köpekten kat kat zeki olabilecek bir canlı olarak karada yaşayan...

badcboy54

bence işte :) . o kadar bilimselini bilemiyorum :)) . Yani fil hiç görmedim canlı olarak yani :)

yami

Ben de görmedim ama tavsiye ederim. Bir yunus, bir fil, çok dost canlısı ve zeki hayvanlar diye biliyorum ve bayılıyorum... =D Köpeğin yeri ise çok çok ayrıdır tabii...

Görüş Bildir