Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadın Vücudunun Doğum Sonrası Ne Kadar Muhteşem Göründüğünü Kanıtlayan 15 Kare

 > -

"Bizlere ev sahipliği yapan o vücut nasıl çirkin olabilir ki?"

Kaynak: http://thehonestbodyproject.com/

1. Floridalı fotoğrafçı Natalie McCain, "The Honest Body Project" isimli projesinde doğum sonrası kadın vücudunun güzelliğini gözler önüne seriyor.

2. Bu fotoğrafların hiçbirinde Photoshop kullanılmamış. Hepsi olduğu gibi bırakılmış.

3. McCain, kendisi de bir anne ve doğum yapan kadınların sonrasında yaşadıkları zorlukları çok iyi anladığını söylüyor.

4. "Toplumun kabul ettiği güzellik anlayışına ters düşen doğum sonrası vücutları ile kadınlar kendilerini sevmeye çalışıyorlar."

5. Mayıs'tan beri sürdürdüğü projesi süresince pek çok insanla tanışmış ve pek çok farklı hikayeye tanık olmuş.

6. "Kadınlar olarak bizler, kendimizi diğer herkesin yapacağından daha sert şekilde yargılıyoruz."

7. "Vücutlarımız güçlü ve harika.Fakat bir şekilde aynaya baktığımızda kendimizi beğenmiyoruz.."

8. "Doğum yapmak, vücutlarımızı hiç tahmin etmediğimiz bir biçimde değiştiriyor ve bu değişim ÇOK GÜZEL."

9. "Çünkü tüm bunlar, içinizde o muhteşem şeyin büyüyüşünün izleri."

10. Sanatçı bu projeyi, doğum yapan kadınların kendilerine olan güvenlerini geri kazandırmak amacıyla gerçekleştiriyor.

11. "Herkes, kendini biricik yapan o izleri silebilse dünya ne kadar da sıkıcı olurdu..."

12. "İstisnasız her kadının kendisini bedeninin içinde rahat ve güvenli hissetmesini diliyorum."

13. Sanatçı başta tanıdığı insanları fotoğraflamış ve sosyal medya üzerinden yayımlamış.

14. Fakat daha sonra fotoğrafları gören pek çok kadın projeye dahil olmak istemiş.

15. Ve ortaya bu muhteşem proje çıkmış.

Diğer fotoğraflar için projenin sosyal medya hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
erkenbosalangarson

manevi açıdan güzel tamam da, gözlerimiz açısından berbat buda bir gerçek

Gizli Kullanıcı

Bence henüz olayı anlayamamış arkadaşlar var.(Aşağıda ve yukarıdaki Facebook yorumlarında kendilerini "ben buradayım!" dercesine belli ediyorlar) Kadınların vücutlarının görünüş olarak mükemmel olduğuna değinilmemiş.Maneviyat olarak mükemmel denilmiş.Çok anlamam,umursamam duygusal ve manevi şeyleri."Ayy müthiş,çok duygusaal" diyemedim hiçbir zaman ama burada gayet net bir mesaj verilmiş.Manevi açıdan gerçekten çok güzeller.

snmsk

Bu fotograflardan duygusal bir çıkarım yapamıyorum çünkü düpedüz deforme vücutlarını sergilemişler. Adına da maneviyat değil fiziki muhteşemlik demişler.Başlık fedakarlık, çaba ve zorluk ile ilgili olsaydı bu dediğin olabilirdi.Şahsen ben hiç bir muhteşemlik göremiyorum. Absürd şeyleri güzelleştirmeye gerek var mı ? Muhteşemmiş.

Gizli Kullanıcı

Fiziki olarak güzel değil biliyorum.Bence editör değiştirsin başlığı,sadece manevi açıdan güzel.Dış olarak değil.O konuda katılıyorum.

snmsk

Evet demek istediğim buydu.

sodom-and-gomorrah

"Sevgili genç ve güzelliğine önem veren kadınlar. Lütfen güzelliğiniz bozulmasın diye bizlere işçi ve asker üretmeme kararı almayın. İnsan gücüne ihtiyacımız var. Annelik o kadar da kötü değil, inanın." Sevgilerle Kapitalizm...

Gizli Kullanıcı

Hiç hem de hiç güzel değil.Kimse kendini kandırmasın.Az gerçekçi olalım lütfen.Neymiş özgüvenmiş.Gereksiz özgüven.Ne kadar kötü ve sağlıksız göründüğünü kabul etmektir asıl özgüven.Ben bu fil halimle ve çatlaklarımla mutluyum ruhum güzel ruhum dünyaya yeter kilo vermeyi de gereksiz görüyorum diyene saygım sonsuzdur lakin kesinlikle muhteşem falan gözükmüyorlar.Bıktık şu içeriklerden.İnsanı anne olmaktan soğutuyorlar.

formidable

Esen hanım, siz de doğumdan sonra fil halinize ve çatlaklarınızla mutlu olup saygı duyacak mısınız kendinize? Burada hem maddi hem de manevi bir mesaj veriliyor aslında.

Gizli Kullanıcı

Hayır editör manevi güzellikten değil direkt vücut güzelliğinden bahsetmiş.Bu işin manevi boyutunu vurgulamak için vücut sergilenmesi gerekmiyor.Kaldı ki hiç estetik gözükmüyor.Ve evet Blue Moon arkadaş fil gibi olmamaya gayret göstermek gerekiyor.

formidable

Evet, manevi boyutunu vurgulamak için sergilemek gerekmez lakin estetik olması da gerekmez. Bak, fil gibi olmamaya gayret göstermek gerekiyor demişsin, eee o zaman sorun ne?

snmsk

Muhteşem diyebilmek için estetik olması gerekir. Estetik olmayan birşeyin mükemmelliğinden bahsedilemez. Maneviyat diyeceksen eğer şunu sorayım ; patlamış göbeklerinden ne gibi duygusal izlenimler almalıydık? Maneviyat daha güzel resmedilemezmiydi ?

formidable

Ben muhteşem demedim, ayrıca fotoğraflar hoşuma gitti de demedim.

formidable

V. Bu konuda haklısın.

snmsk

Kimse sana muhteşem dedin demedi zaten. Konu başlıgından bahsettim. Güzellik nesneldir. İnsanlar estetik güzellik anlayışını kendi işlerine geldiği şekilde değiştiremez. Sadece kendilerini kandırırlar. Buradan hiç bir maddi-manevi mesaj alamadım. Sadece bir yığın öznel görüş safsatası.

Gizli Kullanıcı

Biri bana vücudun muhteşemliğinden bahsediyorsa eğer evet ben onda estetik ararım.Maneviyat falan hikaye bırakın şu kadın duygusallığını.Doğum sonrası gerçekten muhteşem kalabilen bir sürü kadın tanıyorum.Onları sergilesinler amaç doğum sonrası vücut güzelliği sergilemekse !

Gizli Kullanıcı

Benden önce gerekli cevap verilmiş zaten.

formidable

Evet cevabımı aldım Esen hanım.

gulhan-acikalin

zorlu bir 9aydan sonra çatlar elbet normaldir ,çatlak karın ve yerinden fırlamış Göbek deliği olmadan da doğum yapan çok illa olacak diye bir şey yok ,genlerde alakalı kilo alımı ve çatlaklar

Görüş Bildir