Görüş Bildir
Haberler
Doğu Ekspresi'yle Tura Gideceklerdi, Dolandırıldılar: 'Hayaller Kars, Gerçekler Kartal Adliyesi'

Doğu Ekspresi'yle Tura Gideceklerdi, Dolandırıldılar: 'Hayaller Kars, Gerçekler Kartal Adliyesi'

Yasin Arslan
18.01.2019 - 20:09 Son Güncelleme: 19.01.2019 - 09:09

Kış turizminin en önemli etkinliklerinden biri olan Kars Ekspresi bu sefer bir dolandırıcılık hikayesine konu oldu. 4 ay öncesinden bir turizm şirketinden rezervasyon yapan 28 kişi paralarını tur şirketinin yetkilisine gönderdi. Tatil tarihi geldiğinde şirketten hiç bir haber alamayan arkadaş grubu dolandırıldıklarını şirketin patronunu arayarak öğrendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Habertürk gazetesinden Arzu Kaya'nın haberine göre, İstanbul Kadıköy'de yaşayan Sevcan Yönet ile arkadaşları ocak ayında yapmayı planladıkları seyahat için tam 4 ay öncesinden yani 2018 yılının Eylül ayında bir turizm şirketine rezervasyon yaptırdı.

Rezervasyon sonrasında ücreti ödemek için tur şirketinin yetkilisiyle telefonda görüşen grup, yetkilinin, 'şirket hesaplarında sorun var' demesi üzerine bir kişi için belirlenen bin 500 liralık tur parasını yetkilinin kişisel hesabına gönderdi.

Tur zamanı geldi, telefonlar açılmadı

Tur zamanı geldi, telefonlar açılmadı

Ocak ayı gelmiş turun gerçekleşmesine sadece 2 gün kaldığında grup, otel rezervasyonlarının yapılmadığını ve uçak biletlerinin alınmadığını fark etti.

Durum hakkında bilgi almak işin şirket yetkilisini aradılar. Ancak kimseye ulaşamadılar.

Tur sahibi tekrar para istedi

Tur sahibi tekrar para istedi
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Tatil için gün sayan grup, yetkiliye ulaşamadı ama şirket sahibine ulaştı. Şirket sahibin anlattıklarıyla da adeta başlarından aşağı kaynar sular döküldü. Çünkü iddiaya göre şirket yetkilisi hepsinin tur ücretlerini zimmetine geçirip kayıplara karışmıştı. 

Grubun iddiasına göre ise telefonla görüştükleri şirket sahibi tura katılabilmeleri için biraz daha para istedi.

Tura katılmak için para veren 28 kişi şikayetçi oldu

Tura katılmak için para veren 28 kişi şikayetçi oldu

Doğu Ekspresi turu satın alıp yarı yolda kalan tam 28 mağdur paralarının şirketin bir yetkilisi tarafından zimmetine geçirildiği iddiası üzerine maddi ve manevi zarara uğradıklarını söyleyip soluğu adliyede aldı. 

Mağdurların şikayetinin ardından tur şirketi ve çalışanı hakkında soruşturma başlatıldı.

"Mağdur olduk"

"Mağdur olduk"

Mağdurlardan Sevcan Yönet sorumluların ceza almasını istediklerini söyleyerek, “Bir emekli grup arkadaşım 30 kişi kadar Doğu Ekspresi’yle Kars’a gidip gezmeyi planladık. Paralarımızı yatırdık. Şirket yetkilisi kendi hesabına yönlendirdi. Biraz orada şüphelendik ama doğrusu hepimiz aynı şey olunca fazla da, özel tur gibi düşündük. Sonra da o kişiye ulaşamadık. Paraları zimmetine geçirdi ve dolayısıyla geziyi yapamadık, mağdur kaldık. Şirket sahibine ulaştık. Biraz daha üstüne ilave ederseniz, yarısını da zararın ben karşılayım yapalım bu turu dedi ama onu da bizler kabul etmedik doğal olarak” dedi.

Diğer mağdurlar ise maddi manevi zarara uğradıklarını belirterek, “Hayaller Kars’tı. Gerçekler Kartal Adliyesi oldu. Mağdur olduk. Hem maddi olarak zor duruma düştük, öbür türlü manevi olarak da güvensizlik oluştu. Çok büyük hayallerle başlamıştık” diye konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
69
54
14
10
10
7
6
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mida yuhen

Bir karslı olarak yazıyorum. la ne işiniz var oralarda...karı çok seviyorsanız Norveç'e gidin hiç olmassa gözünüz medeniyet görür, kars neki. Bak kars eskide... Devamını Gör

Andreas Fotsis

kesinlikle katılıyorum. tam yaşanacak yer iken , bian eevvel.kaçilacak yer olmuş güzelim şehir

Dave Kabze

tam keko millet aq. kisisel hesaba para mi gonderilir

Büşra Yiğit

Olum kars diye hayal mi olur la adagsfssh