Dinlerken Çalan Şarkılara Sarılıp Uyumak İsteyeceğiniz Radiohead Grubunun Efsane Albümü OK Computer

0PAYLAŞIM

İngiliz rock grubu Radiohead’in sarılıp uyumak isteyeceğiniz şarkılardan oluşan üçüncü stüdyo albümü Ok Computer’a gelin birlikte göz atalım!

1. Radiohead - Karma Police

Ok Computer, 1997’de yayınlanan İngiliz rock grubu Radiohead'in uzun dinleyişler sonunda insanı melankoliye sürükleyen şarkılarla dolu üçüncü stüdyo albümüdür.

2. Radiohead - No Surprises

Tüm zamanların en iyi İngiliz albümlerinden biri olarak kabul edilen Ok Computer, aşırı tüketim, sosyal yabancılaşma, duygusal izolasyon ve politik rahatsızlıklarla dolu bir dünyayı tasvir ediyor.

3. Radiohead - Airbag

Albüm ismi “Ok computer” makineleşen yeni dünya içinde insanların yeni sahipleri bilgisayarlara karşı nasıl boyun eğdiklerini simgeliyor.

4. Radiohead - Subterranean Homesick Alien

Grubun vokali ve gitaristi Thom Yorke ise yazdığı sözlerle yaşadığımız dünyayı önemsememizi, teknolojiye, tüketime teslim olmamamız gerektiğini anlatmaya çalışıyor.

5. Radiohead - Paranoid Android

"Paranoid Android", "Karma Police", "Lucky" ve "No Surprises" şarkıları single olarak yayınlanan albüm Radiohead'in uluslararası popülaritesini artırdı ve dünya çapında yaklaşık 7,8 milyon adet sattı.

6. Radiohead - Exit Music (For A Film)

“Exit Music” 1996 yılında yayımlanan Romeo ve Juliet filminin sonu için yazıldı. Şarkı Black Mirror dizisinin 3. sezon 3. bölümü "Shut Up and Dance" te de kullanıldı.

7. Radiohead - Let Down

Ok Computer çıktığı dönemde yavaş draması, kavramsal taraması ve melankolik alternatif rock stiliyle Pink Floyd ile çok karşılaştırıldı.

8. Radiohead - Electioneering

OK Computer, kısa süre içerisinde Amerika listelerinde bir numaraya ulaştı ve Radiohead'in o zamanki Amerika listelerinde en yüksek albüm girişi olarak Billboard 200'de 21 numaradan giriş yaptı.

9. Radiohead - Climbing Up the Walls

Dinleyiciler ve eleştirmenler tarafından büyük beğeni toplayan albüm 1998’de Grammy Ödülleri'nde “En İyi Alternatif Müzik Albümü” ödülünü kazandı.

9. Radiohead - Lucky

Albümün yirminci yıldönümü 2017'de ek parçalarla yeniden düzenlenmiş bir versiyonu olan “OKNOTOK 1997 2017” yayınlandı.

10. Radiohead - The Tourist

Çıktığı dönemden bugüne kadar dünyanın gidişatına isyan eden milyonlarca kişinin ortak sesi olmayı başaran albüm sözleri ve melodileriyle dünyaya başkaldırmayı vadediyor.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir