Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dinlemesi En Çok Keyif Veren Kadın Vokalli 11 Yerli Müzik Projesi

 > 
10bPAYLAŞIM

1. Ceylan Ertem

Ülkemizde alternatif piyasada kadın vokal dediğimizde aklımıza en başta gelen isimlerden biri Ceylan Ertem. Hem daha önceki projeleri hem güncel olan bir kaç projesiyle ne zaman dinlesek tadı damağımızda kalan onlarca performansından dolayı onu en başa yerleştiriyoruz.

2. 123

123'ün vokali Dilara Sakpınar'ın sesi kendisi gibi doğal bir güzelliğe sahip. Kendinize bir iyilik yapın ve onu dinlerken elinize bir kadeh şarap alın.

3. Gaye Su Akyol

Bir kaç projeyle aklımızda yer edinmişti Gaye Su Akyol, ilk albümünü sonunda soframıza bıraktı. Konserlerinde bir anime kahramanından Türk Sanat Müziği dinliyormuşuz hissiyatı uyandırıyor. Çok seviyoruz.

4. Miss Crowley

Farklı müzikleriyle radarımıza takılan Miss Crowley'nin konserlerini tüm hayranlığımızla takip ediyoruz. Vokalleri Claire Crowley konserlerdeki sempatik tavırlarıyla ve doğallıyla sevgimizi fazlasıyla kazandı.

5. Elif Çağlar

Projeden projeye koşan başka bir vokalimiz de Elif Çağlar. Sahne enerjisiyle ve güzel saçlarıyla sevdik onu.

6. Fuji Kureta

Söylenebilecek fazla bir şey yok: Keşke sizi daha çok dinleyebilsek. Deniz Öztürk'ün sesini duyar duymaz vazgeçilmezlerimizden oldu Fuji Kureta.

7. Kıvılcım Ural

Şarkıları dilimize dolanan bir isim Kıvılcım Ural. Bütün sakinliğimizle, sakinliğini dinliyoruz.

8. Yasemin Mori

İlk albümünü yayınladığı günden beri kitlesini ivmeli bir şekilde genişleten bir isim Yasemin Mori. Konserlerindeki mistik hava onu kadın vokaller arasında dikkat çeken biri haline getiriyor. Vazgeçemiyoruz.

9. Jehan Barbur

Şarapla eşlik edilebilecek başka bir kadın vokalimiz de Jehan Barbur.

10. La Dee Eda

Miss Crowley gibi La Dee Eda da albümünü merakla beklediğimiz bir proje. Eda Köyağasıoğlu'nun katkıda bulunduğu diğer elektronik müzik projelerini de ilgiyle takip ediyoruz.

11. Nada

Türkiye'den çıkmasına hem sevindiğimiz hem şaşırdığımız bir proje Nada. İki vokalinin de sahne performansını çok seviyoruz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp-ciftci

Tabi ki Ceyl'an Ertem! :)

emine.ata.73

11 "YERLİ" müzik projesi derken?

muratkizak

Karsu Dönmez ???

muratkizak

ya Senem Diyici ????

ugur-ibrahim

2 ve 4 harika

Görüş Bildir