Dini Tören Esnasında Doğum Yapınca Gerçekler Ortaya Çıktı! Erkek Kılığına Girerek 2 Yıl Boyunca Papalık Yapan Çılgın Kadın: Papa Joan

10PAYLAŞIM

Böyle bir olay ne görüldü, ne duyuldu! 😱

Bilindiği üzere Papaların erkek olması gibi bir zorunluluk bulunmaktadır. Vatikan'ın ve hatta tüm Hıristiyanlık aleminin en yüksek mertebeli kişisi olan Papalık görevinin vakti zamanında bir kadın tarafından yönetildiğini biliyor musunuz?

Vatikan hakkında bilinmeyen yüzlerce sır bulunmaktadır. Her bir bilgisini büyük bir titizlikle saklayan Vatikan, 8. Papalık görevini yerine getiren Papa Joan'ı da tarihten silmeye ve hakkındaki tüm görselleri yok etmeye çalışmasına rağmen, günümüze kadar ulaşmayı başardı.

Katolik kilisesini yüzyıllar boyunca rahatsız eden bu hikayenin baş kahramanı olan Papa Joan, İngiltere'den ihraç edilmiş bir ailenin kızı olarak Almanya'da doğmuştu.

Oldukça zeki biri olan Joan, o dönem kadın olmanın ona türlü zorluklar getireceğini düşündüğü için 12 yaşından sonra erkek gibi giyinmeye ve erkekler gibi davranmaya başladı.

Papa Joan'ın asıl yükselişiyse, Hıristiyan misyonerlerle tanışması vesilesiyle gerçekleşiyor.

Papa Joan, öncelikle Atina'da din ve felsefe öğreniyor. Daha sonra ise Roma'ya gidip kendisini John Anglicus ismiyle tanıtarak Benedictine Manastırına giriyor.

Roma'da kaldığı süre boyunca rahipler ve kardinallerle kendisine geniş bir çevre kuran Papa Joan, çevresi tarafından oldukça sevilip, saygı duyulan biri haline geliyor.

Dönemin Papası olan Papa IV. Leon'un sağlığının kötüye gitmesiyle Vatikan'da yeni bir Papa arayışı başlamıştı ki tüm rahipler ve kardinaller, sıradaki papalık görevi için Joan'ı gösterdi.

Böylelikle 847 yılında Papa IV. Leon vefat edince yerine kilise dışından olmasında rağmen Papa Joan seçiliyor.

www.telegraph.co.uk

8. Joan ismiyle papalığa başlayan Joan, 2 sene 5 ay 4 gün boyunca görevinin başında oluyor. Papalıktan atılması ise kadın olduğu ortaya çıkınca gerçekleşiyor.

Görevi esnasında hizmetkarlarından biriyle gizli ilişki yaşayan Papa Joan, hamile kalıyor ve bu durumu tam 9 ay boyunca saklamayı başarıyor.

855 yılında Aziz Petrus Kilisesi dışında kortej halinde yapılan bir dini tören esnasında doğum sancıları tutunca çocuğunu doğuran Joan'ın kadın olduğu o zaman anlaşılıyor.

Bu olayın ardından görevinden alınan Joan'ın başına nasıl geldiği ve nasıl öldüğüne dair türlü rivayetler dolaşsa da neler olduğu hala tam olarak bilinmiyor.

Vatikan, daha sonra Papa Joan'ın ismini papalar arasından sildirdi.

Sizi Papa Joan'ın hikayesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

Dünyanın En Küçük Ülkesi Vatikan'ın Başka Hiçbir Ülkede Duyamayacağınız İlginç Kuralları ve Özellikleri - onedio.com
Dünyanın En Küçük Ülkesi Vatikan'ın Başka Hiçbir Ülkede Duyamayacağınız İlginç Kuralları ve Özellikleri - onedio.com
Vatikan'da Saklanıyor! Geçmişi ve Geleceği Gözlemleyebildiği İddia Edilen Olağanüstü Bir Cihaz: Chronovisor - onedio.com
Vatikan'da Saklanıyor! Geçmişi ve Geleceği Gözlemleyebildiği İddia Edilen Olağanüstü Bir Cihaz: Chronovisor - onedio.com
Vatikan Arşivleri Tarihin En Acımasız Olaylarından Birini Açığa Çıkardı: İspanya Cadı Avı - onedio.com
Vatikan Arşivleri Tarihin En Acımasız Olaylarından Birini Açığa Çıkardı: İspanya Cadı Avı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
you-dunno-sht

Kaynak nerede kaynak?

aybuce

Bu olaydan sonra, papa seçilenler ortasi delik bir sandalyeye oturtuluyor ve tesisleri var mi diye yoklanarak kontrol ediliyor.

derdi27

hayret nasıl filmi çekilmemiş ? edit: yapılmış izleriz bir ara

farkedmez

Ekşi sözlükte okumuştum. Kadını ve çocuğu orada parçalıyorlar. Başka bir söylentide de kadını ayrı olarak mı öldürüyorlar ne.

Görüş Bildir