Görüş Bildir
Haberler
Derya Yanık Kimdir, Kaç Yaşındadır? Derya Yanık Bakan Olarak Atandı

Derya Yanık Kimdir, Kaç Yaşındadır? Derya Yanık Bakan Olarak Atandı

Derya Yanık, Dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararname ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na atandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ikiye bölünürken, eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk görevden alındı. Bakanlığı Derya Yanık’ın atanmasıyla birlikte sosyal medyada aramalar da çoğalmış oldu. Peki, Derya Yanık kimdir? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın eğitimi nedir? İşte detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Derya Yanık Kimdir?

Derya Yanık Kimdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1972'de Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Yanık, 1995'te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve Aralık 1996'da İstanbul Barosu'nda avukatlık stajını tamamladı.

Serbest avukat olarak çalışmaya başlayan ve aynı zamanda AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan Derya Yanık, 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde de bulunan Derya Yanık, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın