Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Denizde Fenalaşan Adamın İmdadına İnsanlar Değil Her Zaman Beslediği Köpekleri Yetişti!

 > -
Abone ol

Çeşme, İzmir'de denize girdiği sırada fenalaşan ve vertigo hastası olan iş insanı Yalvaç Aysu'yu her gün besleyip sevdiği sokak köpekleri kurtardı. Aysu'nun düştüğünü gören köpeklerin havlamasıyla durum sahil çevresindekilerin dikkatini çekti ve Aysu, bu sayede ölümden döndü.

"Güzel köpeklerim sayesinde hayata tutundum. Sağ olsunlar insanlar yardım etmediler."

Yalvaç Aysu, her gün yaptığı gibi serinlemek için denize girdi. Bir süre yüzdükten sonra kendisini iyi hissetmemesinin ardından sudan çıktı. Sudan çıkmasının ardından başı dönen ve yere yığılan Aysu'nun imdadına sahildeki insanlar yerine her gün beslediği ve bakım yaptığı köpekleri yetişti. Aysu'nun düştüğünü gören köpeklerin havlaması üzerine çevredekiler köpeklere bakmaya gitti ve durum o sırada fark edildi.

İlk müdahalesi plajdaki kadın doktor tarafından yapıldı.

DHA'nın haberine göre, Köpeklerin havlaması üzerine sahile giden görevliler, kıyıdaki suda yatan Aysu'yu görünce hemen yardım istedi. İlk müdahaleyi plajda bulunan kadın doktor yaptı ve bilinci kapalı olan Aysu, ambulansla Çeşme Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

"Orada denize giren insanların benim suya düştüğümü görmemeleri mümkün değil."

Tedavisi devam eden Aysu ise şunları söyledi; "Perşembe sabahı saat 09.00 sıralarında evden çıktım. Hava çok güzeldi. Denize gireyim, çıkayım ve kahvaltımı yaparak, güne başlayayım düşüncesiyle deniz kenarına gittim. O saatlerde deniz genelde kalabalık oluyor. Merdivenlerden indim, suya daldım. Çıktım, daha sonra yürümeye başladım; ama kendimi iyi hissetmedim. Hemen durdum ve gücümü toplayarak, sahile doğru yürümeye başladım. Ancak o süre içerisinde gücümü kaybettiğimi fark ettim ve 'İmdat beni kurtarın!' diye bağırdım. Sesimin duyulup, duyulmadığını bilmiyorum. Olayın sonrasını hatırlamıyorum." diye konuştu.

"Biri öldüğünde üstüne kağıt seriliyor ve insanlar yanından geçip gidiyor. İnsanların duyarlılığı, anlayışı kalmadı. Toplumumuz bitti. İnsanlık bitti."

"Bizim köpeklerimizden 2'si sahile gelmiş, beni denizin içinde görmüşler ve havlamaya başlamışlar. Öyle canhıraş havlamışlar ki bu durum, herkesin dikkatini çekmiş. Ondan sonra insanlar gelip, beni denizden çıkarmış. O benim güzel köpeklerim sayesinde hayata yeniden tutundum. İki ayaklılar yerine hayvanları tercih ediyorum. Bu söylediğim için özür dilerim; ama onlar son derece doğallar. Siz onlara zarar vermediğiniz müddetçe onlar, size zarar vermiyor. Ama insanlarımız artık bitti, toplum duyarsız." diyen Aysu, zamanında fark edildiği için hayati tehlikesini atlattı. 

Su içerisinde biraz daha uzun süre kalması durumunda akciğer fonksiyonlarının tamamen oksijensiz kalmasının söz konusu olabileceği gibi köpeklerinin erken fark etmesi sayesinde yaşama tutundu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
stas-kuzin

aferin canlar onlar bir tanedir

uwuwewe-onyetenwewe-ugweuhem

"İki ayaklılar yerine hayvanları tercih ediyorum." bu cümle bütün durumu özetliyor...

ssensei

Başım ağrıyınca bile hissedip gelip yarım saat kafamı yalayan kedilerim var, insanı insana muhtaç etmesin hayat.

Gizli Kullanıcı

Şu da var ne kadar insan beslersen besle'' imdadına ,beslediği insanlar yetişti başlığını'' göremezsin

layd

HAYVANLAR İNSANLAŞTI, İNSANLAR DA HAYVANLAŞTI BUNUN BAŞKA İZAHI OLAMAZ.

ssensei

Ne güzel demişsiniz elinize sağlık.

Görüş Bildir