Görüş Bildir
Haberler
Demirtaş Davutoğlu'na Seslendi: 'Siyaseti Bırak, İzdivaç Programlarına Çık'

Demirtaş Davutoğlu'na Seslendi: 'Siyaseti Bırak, İzdivaç Programlarına Çık'

Onedio Medya
23.10.2015 - 21:41
İçeriğin Devamı Aşağıda

Muş'ta konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ailelerin eş bulamamaları halinde kendilerinin eş bulacakları yönündeki açıklamalarına değindi ve 'Sayın Ahmet Davutoğlu bence siyaseti bırak şu evlilik, izdivaç programlarına çık' dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Muş'ta yaptığı konuşmasında, Başbakan Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde gençlere seslenip, ailelerinin eş bulamamaları halinde kendilerinin eş bulacakları yönündeki açıklamalarına değinerek, 'Ona küçük bir tavsiyem var. Bence siyaseti bırak. Şu evlilik, izdivaç programlarına çık artık. Madem milleti evlendiriyorsun. Bari kendini bu siyaset arenasında yıpratma. Vallahi yakışır da. Eş bulamayanlara sayın Ahmet Davutoğlu eş buluyor desinler çok daha başarılı olur, hayırlı bir iş yapar' dedi.

Sandık güvenliğine değinen Demirtaş, 'Biz zorla baskıyla tehdit ile kimseden oy istemiyoruz. Almayız da kimse de korkarak gidip oy vermesin. Herkesin bir cesareti, haysiyeti var. Vallahi insanlar korku ile oy verseydi AKP'nin oyu yüzde 95 olurdu. Yalan mı? Onlardan çok korkutan tehdit eden var mı? Ama bak alamıyorsun. İnsanlarımız, hele seçim dönemlerinde Allah'tan başka kimseden korkmazlar. Dünyanın parasını döktünüz yine de biz sizi iktidardan düşürdük. Kendilerini dev aynasından görüyorlar. Aynadan baktıklarında zannedersiniz padişah görüyorlar. Biz öyle görmüyoruz. Sayın Davutoğlu kendisini dev aynasından görebilir ama biz gerçeğini görüyoruz' diye konuştu.

'Ben aslında Ahmet Hoca'yı seviyorum...'

Demirtaş, 'Ben aslında Ahmet Hocayı seviyorum. Kıyamıyorum ha gerçekten. Onu bu zulümden kurtarmak için sürekli çalışıyoruz. Biz oyumuzu arttırırsak o da kurtulacak bu zulümden. O da cumhurbaşkanının elinde perişan oldu' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Şanlıurfa mitinginde gençlere seslenip, ailelerinin eş bulamamaları halinde kendilerinin eş bulacakları yönündeki açıklamalarına değinen Demirtaş, 'Ona küçük bir tavsiyem var. Bence siyaseti bırak. Şu evlilik, izdivaç programlarına çık artık. Madem milleti evlendiriyorsun. Bari kendini bu siyaset arenasında yıpratma. Vallahi yakışır da. Eş bulamayanlara sayın Ahmet Davutoğlu eş buluyor desinler çok daha başarılı olur, hayırlı bir iş yapar' dedi.

Demirtaş, 'Bu devletin haini değil, sahibiyiz. Bu vatanın haini değil, sahibiyiz. Terörist değil, özgürlük uğruna mücadele eden bir halkız. Kan, göz yaşı istemedik. Sürekli barış sloganları ile çalıştık. Bu çizgimizden parti olarak şaşamadık. Kimin ne dediğine bakmayın. Bu Türkiye Cumhuriyeti'nin en önemli seçimi haline gelmiştir. Herkesi seferberlik halinde sokak sokak dolaşmaya davet ediyorum' diye konuştu.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
12
11
11
6
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
nebusimdi

Aman da medyatik laflar edermiş barış şeysi.

Salih Özkan

amk terörist köpeği

funi avat

bence sende dansöz oynatan programlara çık güzel kıvırıyon dansözden farkın yok