Dedeye Sahip Çıkalım: Hıncal Uluç'un Sokakta Yürüyen Kadının Taciz Edilmesine Olan Bakış Açısı Tepki Çekti

326PAYLAŞIM

Birisi artık Hıncal Uluç'a sahip çıksın!

Gün geçmiyor ki yeni bir Hıncal Uluç beyanıyla mutlu sabahlarımızın rengi değişmesin. Biz kendisini ne kadar unutmak istersek aynı şiddette o kendisini hatırlatıyor.

Kendisini her zaman Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından "Su testisi su yolunda kırılır" demesiyle hatırlayacağız gerçi, onu unutmak mümkün değil. Hatta geçenlerde katıldığı Jülide Ateş'in programında da sözlerinden pişmanlık duymadığını yinelemişti.

Hıncal Uluç'la ilgili hafıza tazelemek isterseniz şurada küçük bir özet var.

Sana mı Kaldı Ahlakçılık? Defne Joy Foster İçin 'Su Testisi Su Yolunda Kırılır' Diyen Hıncal Uluç Yeni Açıklamasıyla Tepkilerin Odağında - onedio.com
Sana mı Kaldı Ahlakçılık? Defne Joy Foster İçin 'Su Testisi Su Yolunda Kırılır' Diyen Hıncal Uluç Yeni Açıklamasıyla Tepkilerin Odağında - onedio.com

Şimdiki konumuz ise bir taciz meselesi. Geçtiğimiz günlerde İstiklal Caddesi'nde yürüyen bir kadını takip ve taciz eden bir adamın videosu yayınlanmıştı.

Uzun süre kadının arkasından yürüyen adam, videonun sonunda polisler tarafından göz altına alındı. Daha sonra da bu kişinin tutuklandığı haberini de okumuştuk.

Hıncal Uluç en son köşe yazısında bu konuyu ele aldı ve kendi bakış açısını çok da lazım olmayan bir şekilde dile getirdi: "Kızların peşinde yürümek, erkeklerin milli sporudur".

Hıncal Uluç'un bu aşırı tuhaf milli sporla ilgili yazısının bir kısmı şöyle:

Kızların peşinde yürümek, erkeklerin milli sporudur.
Hele yaşı benim gibi 80 gibi olanların..
Bizim kuşak, hele gençliğin ilk yıllarında kızların peşinden hem de nasıl yürürdük..
O devirlerde, bugünkü "One Night Stand" filmlerde bile olmazdı.. Şimdi gençler akşam bir diskoya gidiyor, orada biriyle tanışıyor. O gece birlikte oluyorlar. Sabah herkes kendi yoluna.. "Bir gecelik duruş" denen şey o..
Biz, bırak tanımadığımızı, tanıdığımız, sevdiğimiz ve sevgimizi kabul eden kızın elini altı ayda anca tutardık..
Öyle sarmaş dolaş da değil ha.. Avuç. Sadece iki avuç iç içe..
Yani, ilişki aslında, sadece Milli Sporumuz, "Arkasından yürüme"den ibaret kalırdı.
Ankara'da Kızılay'dan Kavaklıdere'deki Kuğulu Park'a dek giderdik, Kolej dağılınca.. Hepsi kafasını geriye çevirip bir tebessüm etmesi için.. Hepsi o kadar.."

Bu yazıdan sonra sosyal medyada Hıncal Uluç'un milli spor anlayışı ile ilgili tepkiler gecikmedi.

twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com
twitter.com

O zaman Hıncal Uluç'a ve konuyu anlamayanlara tane tane anlatalım: Biz kadınlar olarak arkamızdan yürünmesinden, takip edilmekten ve taciz edilmekten tabii ki rahatsız oluyoruz! Kişisel özgürlüğümüze yapılan tecavüzün böyle "sporlarla" normalleştirilmesini de kabul etmiyoruz. Bu niyette olmayan erkeklerin, kendi hastalıklı bakış açınız sebebiyle töhmet altında bırakılmasını da epey abes buluyoruz. Kadınları bi rahat bırakın artık ya!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ismet-corut

Hıncal Uluç bunamış galiba

erci-e

Yahu seneler önce bu herif BU NA DI! Bunak bunak konuşuyor, aldırış etmeyin! Farz edin ki küçük bir çocuk konuşuyor, gülün geçin!

selim-karaaslan

Bir erkek kadının peşinden gidiyor tutuklanıp 13 sene hapsi isteniyor. Ortada bir temas ve taciz de yok üstelik. Geçen Taksim'de kızlar belki onlarca erkeğin elini tuttu, hem de pandemi dönemi onlar için neden hapis istenmedi? Çünkü erkek. Burada toplum ve devletin cinsiyetciliği var

felsefibiloderler

Adam güzel ve samimi yazmış, ben sorun görmüyorum ancak bir takım feminik taraftarlara bir kelime bile yetiyor işte aynı feminik taraftarlar kucaklardan inmeyen tipler bu da garip bir tesadüf değil mi ?

pinpon

Bu kadın erkek fark etmez kime yapılırsa yapılsin tacizdir.Bu arada samimiyet anlayışıniza tüküreyim

felsefibiloderler

Bu yeni neslin en büyük sorunu anlama kıtlığı sanırım.Yazıyı tekrar okuyup idrak edin bence.Adam bizde gençken kızları takip edip köşede sıkıştırırdık dememiş amk sikicem feminizminizi.önce tarikatları sonra sizi aynı kazanda haşlamak gerekiyor valla

felsefibiloderler

Hıncal Uluç hayranlığı değil, anlamadan eleştirilmesine karşıyım.Bir kızdan hoşlanıyorsun ve tanışmak istersin, arkasından gider, durdurup konuşur tanışmak isteyebilirsin ve 1 ayın sonunda ancak elini tutabilirdik, şimdiki nesil barda tanışıp aynı gece eve gidip sevişip ertesi gün herkes yoluna bakıyor diyor.Şu yazı da arkasından yürürdük e takılmışsınız ya siz kafayı kırmışsınız valla

bbwear

O takip eden bu tip değilde Kıvanç gibi biri olsa kimsenin bir rahatsızlığı olmazdı,kalkıpta hikayeden şeyler üretmenin anlamı yok,belkide çocuk açılmak istedi açılamadı kim bilebilir,ne yaptı elle tacizmi etti,küfürmü etti,medeni dediğiniz ülkelerde bu işler çok daha basit oluyor uyandırayım.

beyza-melike-karakas

söylediğine itiraz etmemizin sebebi anlamamamız değil tam tersine anlamamız. tacizi "eskiden böyle yaparlarmış, dedelerimiz atalarımız hüüü insanlar artık sevişiyor hüüü" diye maskelemeye çalışıyor olman. sapık herif.

felsefibiloderler

Sövsem bi dert sövmesem ayrı dert :D tamam siz insanlarla yüzyüze tanışmayın, tinderdan insta twitterdan aynı anda 50 kişiyle flört edin kızlı erkekli, sonra kandırıldık falan diye ağlarsınız yine buralarda.Ortada fol yok yumurta yok taciz diyor bana bir de :D he amk sapığım ben.Fake sosyal ortamlara uyum sağlayacak kadar sahte davranamadığım için insanlarla yüzyüze tanışarak sapıklık yapıyorum.tmm kardeş sensin.

beyza-melike-karakas

herhangi bir kadının ilk 50sine giremediğinden biraz mutsuz gördüm seni

the-wizard

tamam bacından falan hoşlaşıp takip edip tanışmak istesem bir rahatsızlık duymazsın o halde sanırım ha?

felsefibiloderler

Normalde tabiki duymam, seni reddederse ve sen ısrar edersen o zaman senin hayatını sikerim :)

ilginc-insan

Bu adam akıllanmaz ya el birliğiyle görmezden gelelim. Bu adamın dediğini haberleştirmeyin artık. Yalnız yalnız ölsün gitsin.

Görüş Bildir