Görüş Bildir
Haberler
Ak Saray'daki İlk Resepsiyon İptal

Ak Saray'daki İlk Resepsiyon İptal

Batuhan
29.10.2014 - 10:39 Son Güncelleme: 29.10.2014 - 15:39
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni cumhurbaşkanlığı sarayında ilk kez düzenlenecek Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunu Ermenek'teki maden kazası nedeniyle iptal etti. Erdoğan Karaman'a gidecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bu akşam yapacağımız resepsiyonu Karaman'daki elim maden ocağı kazası sebebiyle iptal kararı aldık' dedi.

Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tebrikleri kabulünün ardından, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Ermenek'teki elim kaza nedeniyle, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun iptal edilmesine karar verdiklerini bildiren Erdoğan, 'Bu resepsiyonu bu akşam tümüyle iptal ediyoruz. Yapmayacağız. Çünkü kazadaki tüm ailelerin, kardeşlerimizin yürek acısının devam ettiği bir dönemde, biz böyle bir resepsiyon yapmayı değerlerimiz, geleneklerimiz açısından doğru bulmuyoruz. Onun için bu sene bu resepsiyonu yapmaktan vazgeçtik' diye konuştu

Kazayla ilgili gelişmeleri takip ettiğini ifade eden Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ardından kendisinin de Karaman'a gideceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kazayla ilgili olarak ise 'Hala beklentimiz, umudumuz kesilmiş değil. Arkadaşlarımız, bakanlarımız orada çalışmalarını sürdürüyorlar, gayretler devam ediyor' dedi.

AA

Kaynak: http://www.aa.com.tr/tr/manset/411971...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam