Görüş Bildir

etiket Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun İstifa Talebini Kabul Etmedi

Haberler
> Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süleyman Soylu'nun İstifa Talebini Kabul Etmedi

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı'nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifa talebini onaylamadığı belirtildi. 

Soylu'nun istifasının geri çevirilmesine ilişkin açıklama İletişim Başkanlığı tarafından yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

'15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. 

Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. 

Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. 

Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. 

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. 

İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.'

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Süleyman SoyluTwitter hesabından paylaştığı mesajda 'Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir' demişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1092
608
425
245
166
25
21
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
limbo

Ak Partiyi bir konuda gerçekten çok başarılı buluyorum, algı yönetimi. 1 saat içinde cuma günkü rezilliğin faturasını üstlerinden silip attılar suçu halka yı... Devamını Gör

a.b.c

Şeytanın aklına gelmez diyoruz her gün ve her gün hakli çıkmak uzuyor artık. Halkın gazını da aldılar arada ohh miss.

NewMoon

Bak şimdi sen istifa ediyormuş gibi yap ben de kabul etmiyormuş gibi yapcam.Sonra kimse kimseyi suçlayamıcak tamam mı?

afrotian

Eğer bu bir tiyatro olmasaydı, istifayı medyaya servis etmez, önce Erdoğan’a verirdi, istifası kabul görmesi durumunda kamuoyuna açıklardı. Bu, cuma akşamki ... Devamını Gör