Görüş Bildir
Haberler
Çorum'da 10 Bin Kişilik Stat ve Spor Tesisleri Yıkılıp Yerine AVM Yapılacak

Çorum'da 10 Bin Kişilik Stat ve Spor Tesisleri Yıkılıp Yerine AVM Yapılacak

Ulaş
12.08.2015 - 23:36
İçeriğin Devamı Aşağıda

Çorum’un 10 bin kişilik Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı ve çevresinde bulunan spor tesisleri yerine konut ve alışveriş merkezi inşaatı için ihale yapıldı.

Dr. Turhan Kılıçcıoğlu Stadı ve çevresindeki güreş eğitim merkezi, tenis kortu, kapalı spor salonu, sentetik çim sahalar ve basketbol potalarının bulunduğu toplam 55 bin metrekarelik alana bin 500 konut ve AVM inşaatı için belediyenin yaptığı ihaleyi tek teklifi veren Ahlatçı Otomotiv ve İnşaat şirketi kazandı.

İhale şartlarına göre, firmanın yapacağı konutlardan Çorum Belediyesi’ne yüzde 43 oranında pay verileceği kaydedildi.

İhaleyi izleyen isimlerden CHP’li belediye meclis üyesi Mehmet Tahtasız, Çorum’un akciğeri konumunda olan bir alanın konut alanına çevrilmesine karşı olduklarını söyledi.

Tahtasız, “Burası insanların yıllardır spor yaptığı bir alandı. Buraya bin 500 civarında konut yapılacak. Bu yaklaşık 4 bin 500 kişinin orada yaşacağı anlamına geliyor. 4 bin 500 otomobil olacağı düşünülürse 30 bin metre kare otopark alanına ihtiyaç olacak” dedi.

Mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğü’ne ait olan arsa bir buçuk yıl önce Çorum Belediyesi’ne devredilmişti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ahriman

Eee NOOLMUŞ? Siz sanki hiç AVM'ye gitmiyorsunuz? AVM bu kadar kötüyse neden içerisi tıklım tıklım. En entel dantel takılanı da AVM'deki Cafe'de vakit geçiriy... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Ne demek NOOLLLMUŞ? Artık bu kadar mı normal geliyor size bu tür olaylar. Vay amk. Avm'ye gidiyorsa bu millet başka çaresi olmadığından gidiyor. Esnaf mı bır... Devamını Gör

Fatih Diren

Çorumda bir tane bile avm yok.Bilip bilmeden konuşmayın.İşsizlik var orada kurulacak bir avm sayesinde kaç kişi işe girecek.Stad başka yere yapılacak ayrıca.

Çorum'da bi tane bile avm yok evet ama ahlatçı zaten hali hazırda inşaatı devam eden bir avm yapıyor. ikinicisine ne gerek vardı? hem stad nereye yapılacakmı... Devamını Gör