Görüş Bildir
Haberler
Çorlu Tren Kazasında Oğlunu Kaybeden Mısra Öz'e 8 Bin 840 Lira Para Cezası

etiket Çorlu Tren Kazasında Oğlunu Kaybeden Mısra Öz'e 8 Bin 840 Lira Para Cezası

Batuhan
09.02.2021 - 09:18 Son Güncelleme: 09.02.2021 - 13:39

Çorlu tren katliamında oğlu Oğuz Arda'yı kaybeden Mısra Öz yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle 'kamu görevlilerine hakaretten' hakim karşına çıktı. Mısra Öz, 'kamu görevlilerine hakaret ettiği' gerekçesiyle 8 bin 840 lira para cezasına çarptırıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki tren kazasında hayatını kaybeden Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz, sosyal medyada 'kamu görevlilerine hakaret ettiği' suçlamasıyla hakim karşısına çıktı. Mısra Öz, mahkeme heyetine 'üç maymunu oynamayı tercih eden bir heyet' dediği gerekçesiyle açılan davada 'suçlu' bulunarak 8 bin 840 lira para cezasına çarptırıldı.

Duruşma sonrası basın mensuplarına bir açıklama yapan Öz, davanın burada bitmediğini, mahkeme heyetinin 7 gün içinde istinaf mahkemesine giderek itiraz etme hakkının olduğunu söylediğini belirtti. Öz, sözlerini 'İsterlerse 800 bin lira ceza versinler bu davada gerçek sorumlular yargılanmadığı müddetçe ben ve 25 kişi hakkımızı aramaya devam edeceğiz' diye sürdürdü.

"Susalım istiyorlar. Konuşmayalım"

"Susalım istiyorlar. Konuşmayalım"

Duruşma öncesi OdaTV’ye konuşan Öz, “Gerçek sorumlular, o hattın açılmasına karar veren, açan, yatırım yapmayan, eksiklikleri bilerek umursamayanlardır. Kısaca ulaştırma bakanından başlayıp TCDD bürokratları dahil yetkili olan herkes sorumludur” dedi.

Hakkında dava açılmasına ilişkin ise Öz, “Bu bir yıldırma politikası. Bilirkişilerin yanlı kişiler olduğunu haykırdık, davada yürümeyen her şeyi kamuoyu ile paylaştık, haksızlığı bir bir ortaya döktük. Susalım istiyorlar. Konuşmayalım. Yağmur yüzünden oldu, kader diyelim istiyorlar. Yapmayınca da en çok sesi çıkanı susturmak istiyorlar” değerlendirmesini yaptı.

"Katliam olduğu ortada olan bu olay, üç yıl oldu çözülemedi"

"Katliam olduğu ortada olan bu olay, üç yıl oldu çözülemedi"

Hakkında iki dava açıldığını anımsatan Mısra Öz, şöyle devam etti:

“Biri ‘mahkeme heyetine hakaretten’ açılan dava. Bu davada mahkeme heyetine üç maymunu oynuyorlar. Sarayın soytarıları dediğim için açıldı. Hâlâ aynı fikirdeyim. Sözlerimin arkasındayım. Katliam olduğu ortada olan bu olay, üç yıl oldu çözülemedi. Hâlâ alt düzeydeki dört sanık ile dava yürütmeye çalışıyorlar. Diğer dava ben ve ailelerden Hüseyin Şahin, İsmail Kartal. Avukatlarımızdan ise Selvi Yüzbaşıoğlu Saltan, Mürsel Ünder ve Gökmen Yeşil. Polise mukavemetten ve darp etmekten suçlanıyoruz.”

Öz, Çorlu tren davasını takip eden gazetecilere ve avukatlara dava açılmasına ilişkin ise “Kınıyorum. Adalet adına utanç duyuyorum” değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
313
164
48
14
5
4
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?