Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çok Sevdiğimiz Instagram ve Snapchat Filtreleri Silah Olarak Kullanılabilir mi?

244PAYLAŞIM

Instagram ve Snapchat uygulamasında filtreleri denemeyi seviyor, sürekli kullanıyoruz. Peki ya bu şirin filtrelerden neler olabileceğini düşündünüz mü?

Gelin hep birlikte öğrenelim. 👇

Instagram ve Snapchat popülerliğini bizlere sunduğu filtrelemelerden kazanmış başarılı birer uygulama. Snapchat popülerliğini kaybetmiş olsa da bir dönem hepimiz filtrelerini denedik.

Filtreler her ne kadar hoş olup bizleri eğlendirse de farkında olmadan çok büyük bir işin başlangıcıydı.

Bu güzel filtreleri deneyebilmemiz için yüzümüzü taramasına izin vermemiz gerekiyor. Böylelikle sevimli eğlence alanımız bütün yüz hatlarımızı ezberliyor.

Apple'ın da telefonlarında Face ID ile kilit açma uygulamasından sonra verilerimizin korunması çokça konuşulmuştu.

Bundan 2 yıl önce bir silah şirketi yüz taraması ile droneların bir silaha dönüşebileceği hakkında kısa film tadında şöyle bir uyarıda bulunmuştu.

Videoda arı kadar olan bir drone içine 3 mm silah yerleştirilebileceği, yüz tanıma teknolojisi ile sağlanan veriler okutulduğunda istenilen kişiyi bulup tek bir atış ile öldürebileceği gösteriliyor.

Belirli bir ücret ödediğinizde bu dronelardan düzinelerce alabileceğiniz ve istediğinizi hedef alabileceğinizi de söyleyebiliyorlar.

Silah teknolojisinin bu denli gelişmesine yol açabilecek her imkan bulunuyor çünkü bizler eğlenirken bütün verilerimizi onay vererek paylaşıyoruz.

İki yıl önce paylaşılan video sonrasında şunu belirtmekte fayda var; şu anda Milli Savunma silahlarımızın arasında Songar isimli silahlı drone sistemimiz bulunmakta.

Robotların koşmasına, zıplamasına, tıpkı insanlar gibi hareket etmesine her seferinde şaşırsakta aslında verilerimizi sunduğumuz küçücük şeyler de büyük tehdit oluşturmakta.

Instagram ve Snapchat'in yüz tanıma teknolojisi ile gelişen bu silahlar bir hayli korkutucu ve verilerimiz konusunda endişelenmemizi sağlıyor.

Sizlerin gelişen teknoloji hakkında fütüristik düşünceleriniz nelerdir?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

korkunç lan😮ama şaşırmadım.biliyorum çünkü sonunun böyle olacagını.filtre miltre,akıllı telefon kullanmam oyüzden.

eastking

"PENTAGONDA SEN KONUŞULUYORSUN EMİN OL. JACK DİD YOU SEE THAT? MUHİTTİN TOPALAK FROM KAZLIÇEŞME IN RELATIONSHIP WITH KEZBAN. KILL HIM!!!" -CMYLMZ

arda-eser

evet yeni nesil telefonlarda yüz tanıma özelliği var kabul, peki daha eski yada daha az özellikleri olan normal telefonlar, biz selfie veya fotoğraf çekerken yüzümüzün simetrik bilgilerini almadığı ne malum. pc ye kurduğumuz antivirüslerin güncelleme diye kişisel dosyalarımızı da belli merkezlere göndermediği ne malum, nede olsa kapalı kaynak kod ruhun duymaz.. yani kuşatılmışız bir kere !

pretosaetre

Bi tane kehanet videosunda buna benzer bir şeye rastlamıştım

Görüş Bildir