Görüş Bildir
Haberler
Çocukluğuna İniyoruz! En Çok Neyi Özlüyorsun?

etiket Çocukluğuna İniyoruz! En Çok Neyi Özlüyorsun?

miray soysal
20.01.2022 - 19:30

Ne günlerdi... Masumduk, saftık ve çok mutluyduk... Şimdi sürekli o günleri özlüyoruz. Peki, sen çocukluğuna dair en çok neyi özlüyorsun? 

Testi çöz, birlikte öğrenelim! 👇😊

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Cinsiyetinle başlayalım!

2. Bir de yaşını öğrenelim.

3. Çocukken oynamayı en sevdiğin oyun neydi?

4. Hangisini daha çok yapardın?

5. İzlerken kendini en fazla kaptırdığın çizgi film bunlardan hangisi?

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Pekii, yaramaz mıydın, yoksa uslu mu?

7. Seni en çok duygulandıran ve o yıllara götüren görseli seçmeni istiyoruz.

8. Son olarak, aşağıdaki şekerlerden en sevdiğin hangisi?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Çizgi film izlemek!

Çizgi film izlemek!

Şimdiki çocuklar bunun ne demek olduğunu bilmez, ama sen çok iyi bilirsin. Sıcacık yatağından çıkıp, pijamalarınla salonda battaniye altına geçmek. Herkes uyurken kısık sesle televizyon izlemek... Çizgi film izleme uğrana sabah uykundan feragat etmek...Bunun tadı hala damağında biliyoruz!  Annenin odaya gelip 'Çocuğum gözün bozulacak, biraz geriden izlee!' söylemlerine az mı maruz kaldın? Bir sabah kalktın kar tatili olmuş. Televizyonda en sevdiğin çizgi film...Mutluluğun tanımı gibi işte o günler!

Sokakta oynamak!

Sokakta oynamak!

Sen çocukluğunu bilgisayar başında değil, sabahtan akşama kadar arkadaşlarınla mahallede oyun oynayarak geçirdin. Bu yüzden şimdiki nesilden daha şanslısın. Boş arsalarda oynadığın oyunlardan yorulup, bir koşu eve giderdin... 'Annneeg biz acıktık... Salçalı ekmek yapıp sepetle aşağı yollasana!!!' Dostluğun da sağlamdı tabii.  Ekmek mutlaka paylaşılırdı arkadaşımızla. Kaldırımda otururdun, ekmekten aldığın her ısırıkla zevkten dört köşe... Yediğin o ekmek sana dünyanın en güzel yemeği gibi gelirdi. Saat neydi ki o zamanlar? Akşam ezanında oyun biter, evde dönülürdü. O zamanlar çocuk dediğin sokakta büyürdü...

Mahalleye gelen dönme dolap!

Mahalleye gelen dönme dolap!

Yaşlı bir amca  seyyar dönme dolabıyla sokak başında görünür...  Hemen arkadaşlarınla amcanın etrafını çevirir, zapt edersin. 'Amca sen bekle burada, biz para alıp gelelim!' Koşarsın, bağırırsın evin camına doğru; 'Anneeg annegg para atar mısın? Oyuncağa bincem!' O para atılır, oyuncağa binilir. Annen camdan izler seni... Dönme dolaba her bindiğinde başın döner ama yine de vazgeçemezsin. Çok mutlu olurdun, hatırlar mısın? O basit alet sana beraber sevinmenin tadını ve ufak şeylerle nasıl çılgınlar gibi mutlu olunabileceğini öğretti!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
381
188
146
86
17
16
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?