Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çocukken Başyapıt Sanılan Ama Büyüyüp İzlendiğinde O Kadar da İyi Gelmeyen 16 Film

2.2bPAYLAŞIM

Bilirsiniz, çocuk aklıyla ağzımızı ayırarak izlediğimiz, yıllar sonra yeniden denk geldiğimizdeyse şöyle bir meh çektiğimiz filmler vardır hani... 

Gelin biraz onlardan bahsedelim.

Bakın, çok kötü filmler demiyoruz. Kötü de olabilirler, iyi de olabilirler. Yalnızca bizi çocukken etkiledikleri kadar etkilemiyorlar. Hepsi bu.

1. Galgameth

Bilen bilir, demir yedikçe büyüyen kaplumbağa suratlı ejderin filmi. Çocukken TV'de denk gelindiğinde gözyaşlarına boğulmadığımız kalıyordu. 

IMDb

2. Howard the Duck

Uzaylı ördek Howard ve maceraları. Bu da çok heyecan vericiydi. Şimdi izlesek midemize kramplar girer herhalde. 

IMDb

3. Wild Wild West

Steampunk kusan aşırı estetik sanat yönetmenliği haricinde her şeyiyle yerlerde sürünen bu film de çocukken çok sevilip yetişkinken kusulan filmlerden. 

IMDb

4. Godzilla

Amerikalıların Japonya'nın meşhur kentsel dönüşüm canavarı Godzilla'yı ithal ettiği 98 yapımı Godzilla. Nedense Godzilla yapmak istemişler. Nedense çocukken pek bir sevmişiz biz de...

IMDb

5. Jumanji

Bunu buraya koymaya gönlümüz pek elvermedi, sonuçta Jumanji ne olursa olsun klasiktir, nostalji kuşağının incisidir. Fakat gelin kabul edelim, ortalama bir filmdir. Biz onun hikayesinden çok eski zamanları hatırlatmasını severiz. 

IMDb

6. Powder

Bir dönem TV'de sürekli yayınlanıyordu bu. Yalnız yetişkinken bu filmi izleyen birine rastlamak epey zor. Sanki herkes çocukken izlemek zorundaymışçasına çekilmiş bir filmdi bu. Yine de, kötü.

IMDb

7. Space Jam

Jumanji'den sonra nostalji çakralarını bol miktarda açan bir diğer film de Space Jam. Yani Michael Jordan var, Bill Murray var, daha ne isteriz ki diyebilirsiniz ama pek öyle değil. Anladınız işte. 

IMDb

8. 101 Dalmaçyalı

Sevimli köpecikler ve onları bekleyen kötü talih bizi gerim gerim geriyordu. Hatta bir dönem Türkiye'de her köşeden dalmaçyalı çıkmasının müsebbibiydi. Şimdi o dönem geride bırakıldı tabii. Dalmaçyalı pek yok, insanlar da filmi unuttu gitti.

IMDb

9. Flubber

Yani rahmetli de bu tarz filmlerin şahbazı olmuş sanırım bir ara. Bu film de her şeyiyle neden var olduğu anlaşılamayan bir yapımdı. Zıplayan sümüksü icat, uçan ve bulutların üzerinde gezen otomobil filan var. Çok kötü. 

IMDb

10. Doctor Doolittle

Buna da pek bayılırdık çocukken. Genel olarak Eddie Murphy'nin hal ve tavırları ve konuşan hayvanların cazibesi falan filan. Her türlü kötü film

IMDb

11. Ace Ventura: Hayvan Dedektifi

Jim Carrey bizi her zaman güldürmeyi başardı, fakat bir çocuğa en komik gelen filmi muhtemelen Hayvan Dedektifi'dir. Ha şimdi izlesek gülmeyecek miyiz, tabii ki güleceğiz. 

IMDb

12. Short Circuit

Powder gibi bu da yalnızca çocukken izlenen filmlerden biri. Wall-e'nin de ilham kaynağı olan filmdeki sevimli ve akıllı robotumuz bugünkü robotlardan çok daha sempatik ve arkadaş canlısıydı. Neyse, film elbette ortalama. Biz robota kapılıp gitmişiz işte...

IMDb

13. Tanrılar Çıldırmış Olmalı

Bu filmin neden çok önemli bir sinema olayı gibi algılandığına dair pek bir fikrim yok. Pek çok sahnesinde kahkalarla gülmek için bir çocuğun masumiyetine sahip olmak gerekiyordu belki de...

IMDb

14. Derin Darbe

Döneminde iyiden iyiye palazlanan kıyamet temalı filmler arasından en ortalama olanı fakat en akılda kalanlardan biri. Armageddon ile aynı yıl çıktığı için onunla sürekli karıştırılır fakat muhabbetin sonunda "Kötü olan" olarak hatırlanırdı. Hey gidi. 

IMDb

15. Mumya

Mumya işte. Mumyalar vardı, pek severdik. 

Hay kafamıza...

IMDb

16. Blade

Karizmatik ölüm makinesi Wesley Snipes ve bitmek bilmeyen vampir avı tam anlamıyla seyirlikti. Geceyarısına doğru yayınlanıyorsa bir de, değmesin keyfimize...

IMDb

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-coban

Liste genel olarak doğru çoğu klişe filmler (Fakat Mumya'ya bayılırım.)

Gizli Kullanıcı

SENSİN ÇİRKİN !!!!

keynes-in-da-house

bu filmlere laf atana biz çiçek atarız ama mezarına. S.A.

aerialz

filmler kötü olduğundan değil, artık biz çocuk olmadığımızdandır o editör.

Gizli Kullanıcı

bikere blade,mumya ve jumanji hala eniyi filmlerdir!!yeni mumya ve jumanji geçemedi bunları?hadi jumanji neysede eski mumya daha güzel!gerisi için aynısını söyleyemesemde..yapacaksan doğru düzgün liste yap bari!aq..blade gibisi varmı?!😒derin darbe de kıyamet temalı filmlerin başıdır,şahıdır.hala da eniyiler arasındadır.kurtuluş günüyle o favorimdi.pudra da güzeldi,ha şimdi izleyince çok beğenmiyoruz evet ama teknnolojiden kaynaklı sanırım..bunları çıkarırsan katılırım..

Görüş Bildir