Çocuk İstismarı Hollywood'da! Corey Feldman Film Sektöründe Dönen Pedofiliye Karşı Kampanya Başlattı

-

Son haftalarda ardı arkası kesilmeyen istismar suçlamalarına bir yenisi daha eklendi. Harvey Weinstein ve James Toback'e yöneltilen taciz iddialarından sonra şimdi de çocuk istismarı gündemde. The Guardian'dan derlediğimiz içeriğe göre, Corey Feldman sessizliğini bozarak kendisinin de çocukken maruz kaldığı çocuk istismarını gündeme getirmek için bir belgesel çekmeye karar verdi.

Kaynak: https://www.theguardian.com/film/2017/oc...

Corey Feldman, Hollywood'da var olan pedofili durumuna dikkat çekmek için bir kampanya başlattığını duyurdu.

Twitter'da paylaştığı videoda projeyi gerçekleştirmek için 10 milyon dolara ihtiyacı olduğunu, paranın toplanması için bu kampanyayı başlattığını söyledi.

Projede film sektöründe 'çocuk istismarının gerçek ve dürüst bir şekilde anlatıldığı' bir belgesel yer alacak.

'Burada herkese bildiğimiz eğlence sistemini ciddi anlamda değiştirecek bir plan teklif ediyorum. Ayrıca çocukluğumdan bu yana farkında olduğum pedofili şebekesini de yok edebileceğimize inanıyorum. Size hemen şu an bile altı isim sayabilirim. Hatta bunlardan biri günümüzde de popülerliğini sürdürüyor. Ayrıca size pedofilinin büyük stüdyolardan birinde de gerçekleştiğini gösteren bir hikaye de anlatabilirim.'

Stand By Me ve The Lost Boy filmleriyle ünlü olan Feldman, Hollywood'da istismarın ciddi boyutta olduğunu ve sektörde bulunan birçok kişinin de durumdan haberdar olduğunu iddia etti.

2013 yılında Hollywood Reporter ile yaptığı röportajda da Lost Boys'un yıldızlarından Corey Haim ve kendisinin çocukken Hollywood'da çalışan adamlar tarafından cinsel istismara maruz kaldığını iddia etmişti. Ama bunu yapanların ismini vermemişti. Haim'in 11 yaşındayken bu adamlardan birinin tecavüzüne maruz kaldığını da iddialarının arasına eklemişti.

Indiegogo adlı bağış sitesinde şu an 90.000 dolardan daha fazla bağış toplandı.

Filmi yönetecek olan Feldman projenin her şeyiyle ilgileniyor. Kampanyadan gelen parayı ise filmin masraflarının yanı sıra 'film yayınlanana dek ailesini koruması için ihtiyacı olan bir güvenlik ekibiyle anlaşmak için kullanabileceğini' söyledi.

Feldman Twitter'da yaptığı duyurudan ve ardından gelen desteklerden sonrasında hayatının tam bir kaosa döndüğünü söyledi.

21 Ekim tarihinde Feldman ve grubunun turne aracında polis arama yaptığında uyuşturucu ele geçirdi. Bundan ötürü para cezasına çarptırıldı. Ardından yaşadığı bir trafik durumunda ölümden döndü. 'Grup arkadaşlarının birçoğu hayati tehlikeleri olduğunu düşünerek' grubu terk etti. 

'Hayatım boyunca sessizliğimi korudum. Fakat duyuruyu yaptıktan sonraki birkaç gün içinde tutuklandım, geçen gece neredeyse öldürüleceğimi hissettim, ölümün kıyısından döndüm diyebilirim. İki kamyon aynı anda üzerime doğru hızlanarak geliyordu.'

Feldman 'kendi hikayesini olabilecek en dürüst ve en gerçek şekilde, herhangi bir düzenleme veya sansür olmadan, arkasında herhangi bir stüdyo olmadan anlatmayı teklif ettiğini' dile getirdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kutsal-kase

ne yani o kadar sohrete sadece kara gozunuz icin kavusacaginiza inaniyormuydunuz

Görüş Bildir