Görüş Bildir

Cizre'de Dört Aylık Bebek ve 80 Yaşındaki Dedesi Vurularak Hayatını Kaybetti

Haberler
> Cizre'de Dört Aylık Bebek ve 80 Yaşındaki Dedesi Vurularak Hayatını Kaybetti

Sokağa çıkma yasağıyla birlikte operasyonların sürdüğü Şırnak’ın Cizre ilçesinde dört aylık bir bebeğin ve 80 yaşındaki dedesinin açılan ateş sonucunda hayatını kaybettiği belirtildi.

Fotoğraf: DİHA

Haberi ilk olarak dün gece saatlerinde Dicle Haber Ajansı duyurdu ve bebeğin polisin yaylım ateşi sonucunda öldürüldüğünü bildirdi.

Ardından HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız Twitter'dan Sur'da 4 aylık bir bebeğin öldürüldüğünü, anne ve dedesinin de beyaz bayrakla hastaneye giderken vurulduğunu söyledi.

Olayla ilgili haberi bugün geçen Doğan Haber Ajansı ise dün akşam saatlerinde Soulın İnce'nin, 4 aylık kızı Miray ile evlerinin bahçesinde bulunduğu sırada kurşunların hedefi olduğunu aktardı.

Ajansın haberine göre burada açılan ateş sonucu anne ile bebeği ağır yaralandı, 112 Acil Servisi'nden ambulans istendi. Ancak evin bulunduğu bölgeye çatışmalar nedeniyle ambulansın giremeyeceği yanıtını alan aileden yaralıları Nusaybin Caddesi üzerine getirmeleri istendi.

Dede yolda vurularak öldü

Dede Ramazan İnce, yaralı gelini ile torunuyla birlikte ambulansa ulaşmaya çalışırken isabet eden kurşunlar nedeniyle olay yerinde hayatını kaybetti. 

Yardıma koşan çevredekiler 4 aylık Miray bebeği ve annesini ambulansa ulaştırdı ancak bebek doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Durumu ağır olan annenin ise ilk müdahalesinin ardından Adana'ya sevk edildiği bildirildi.

Bebeğin amcası: Keskin nişancı ateşiyle vuruldular

Diken.com.tr'ye konuşan bebeğin amcası Abdurrahman İnce, dört aylık Miray İnce’nin dün akşam saat 21.00 sıralarında keskin nişancıların açtığı ateşle gözünün altından vurulduğunu söyledi.

Abdurrahman İnce, cenazelerin teslim alınması ve toprağa verilmesi için HDP’li vekillerle görüştüklerini de söyledi.

DİHADiken ve DHA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Berk

Teröristler vurmaz tabi canım. Hepsi hümanisttir onların. Foşik TC yapmıştır kesin.

Alp Doğan Baran

ne kadar orospu çocuğusunuz ulan siz orada 4 aylık bebek ve 80 yaşındaki adam ölmüş sen burada siyasi propagandanı yapıyorsunuz sizin gibilerin 7 ceddini sik... Devamını Gör

Ayna Efendi

pkk terörü yıllardır yapıyor bunu, şimdi asker yaptı tc yaptı diyenler olacaktır, şunu açıklasınlar çatışma bölgesinden kaçan siviller kuzey ıraka değil de b... Devamını Gör

zaten oraları yakıp yıkıp göçe zorlayan devletin kendisi. sanki batıda kürtler yaşamıyor gibi yorum yapmışsın. madem o kadar katı kafalısın, oralar onların d... Devamını Gör

Hilal Göktaş

askerimiz teröristi vurunca sivil halk katlediliyor diye bağırın, ama pkk katlettiğinde öldürüldü yazın. aman ha kimin öldürdüğünü falan yazmayın. bu denli ç... Devamını Gör

daha geçen gezide insan öldüren polis için mi bunu yazıyorsun? ikiyüzlüsünüz. polis verilen emri yerine getirir. gözünü kapa ve ateş et denildiyse bunu yapar... Devamını Gör