Çizimlerinde Sosyal Medyanın Hayatımızdaki Yerini Çarpıcı Şekilde Gözler Önüne Seren İllüstratör

-

Ne kadar içli dışlı olduğunuzun bir önemi yok. Artık sosyal medya her yerde çünkü hayatımızın yeni normali haline geldi. İnsanların sosyal medyanın içine nasıl düştüğünü apaçık gösteren çizimleri Buzfeed'den sizler için derledik.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/aliciabarron/th...

Sosyal medya artık zamanımızın büyük bir çoğunluğunu kaplıyor. Hatta son yıllarda hayatımızın ayrılmaz bir bütünü haline geldi.

21 yaşındaki çizer Sam Bailey, insanların bugünlerde sosyal medyayı nasıl kullandığına ve tükettiğine güçlü bir yorum getiren akılalmaz dijital sanat eserleri yaratıyor. (Bu eserinin adı "Compare to Despair")

Sam, Buzzfeed'e yaptığı konuşmada kendini bildi bileli böyle sanat eserleri yarattığını ama altı yıl öncesinde ciddi anlamda ilgilenmeye başladığını belirtti. ("Edit" adlı bu eserinde ise kanlı bir neşter ve eldivenli el ile Photoshop logosu ortaya çıkarıyor.)

Peki, Sam'e böyle düşünceleri harekete geçiren eserler yaratması konusunda ilham olan şey nedir?

Sam'e göre bunun temelinde "çoğunlukla dünya problemleri, bazen kişisel deneyimler ama genellikle de insanları modern hayat biçimleri ve alışkanlıkları ile ilgili düşündürebileceğini bilmek" yer alıyor.

Sam, dijital eserlerini görenlerin şimdiye kadar oldukça olumlu tepkiler verdiğini söyledi.

"Her bir tepkiye minnettarım. Çünkü bu, yapmak istediğimi başardığım anlamına gelir: İnsanları düşündürmek."

Büyük kavramları görsellerle yorumluyor Sam. Çocukların sosyal medya ile gereğinden fazla içli dışlı büyümesi gibi...

Veya belki de problemlerimizi ilaçlarla çözmeye başlamadan önce daha fazla sebze yemeliyiz.

Ki bu da bizi, içerisinde yağlı bir hamburger ve kendi yağında boğulan bir insanın görüldüğü "Consuming Time" isimli esere götürüyor.

Daha fazlası için Sam'in Instagram hesabına bakmayı unutmayın! Yaşadığımız dünyanın acımasız da olsa gerçekçi yaklaşımlarla yorumlanması hepinizi gerçekten etkileyecek!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yilmazhanpowerr

bi bitmediniz amına

Gizli Kullanıcı

ben bu feysbuk, instagram, fotoşop programı vs yerinde olsam bu labunyaya dava açarım. Marka imajını zedeliyor bahanesiyle. Lan bitmedi gitti şu goygoy, sanki silah zoruyla hesap açtırdılar, tehditle paylaşım yaptırıyorlar.

Görüş Bildir