Cinsiyetçiliğe Karşı Cevabını Canlı Mix Videosuyla Veren DJ!

59PAYLAŞIM

Portekizli DJ Mari Ferrari, arkasında 'Seksizm sayesinde meşhur olacağım' yazan bir pankartla 1 saat 16 dakikalık bir canlı mix videosu yayınladı. Theladbible'da karşımıza çıkan videoda seksizme gönderme yapan Mari oldukça ilginç bir tavır sergiliyor ve Donald Trump'a da sesleniyor.

Kaynak: http://www.theladbible.com/more/viral-fe...

Mari Ferrari 1986 doğumlu ve Portekizli bir DJ. Avrupa'da büyük partilerde çalıyor.

Bildiğiniz gibi müzik ve DJ'lik işlerinde birçok başka sektör gibi erkek egemen bir dünya dönüyor. Mari buna tepki göstermek için bir video çekti.

Oysa Mari'nin videosunda hiçbir şey göründüğü gibi değildi... Mari müziksel yeteneğinden daha farklı olarak öne çıkmak ister gibiydi.

Kadınların yalnızca belirli vücut özellikleriyle beğenilmesine tepkisini böyle gösterdi... Seksizm beni meşhur yapacak diyordu!!!

Ama elbette göründüğü gibi değildi ve Mari'nin videosunun arkasındaki anlam ortaya çıktı.

Videosu oldukça fazla paylaşıldı ve beğeni topladı zaten. Umarız bir farkındalık yaratma hedefine ulaşmıştır.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
azssa9896

Dj likte erkeklerin egemenlik kurmasının sebebi, kadınların erkeklerden daha çok dans etmesi ve etmeye bayılmasıdır. Erkeklerin 1/10 u dans ediyorsa kadınların en az 8/10 u dans ediyor. Fakat müziği herkes sevdiği için, birisi (KADINLARIN ÇOĞU - The most of the Ladies) dans ederek kendisini tatmin ediyor, diğeri de (ERKEKLERİN HEMEN HEMEN HEPSİ - ALL OF MENS MORE OR LESS) dans etmeye çekinip, ben ağır abiyim ben dans etmem diyip yada dans bana yakışmıyor ben dans edemiyorum düşüncesini kapatıp müzik yaparak kendisini tatmin ediyor. İyi geceler.

azssa9896

Yani demem o ki, her bokta kadın erkek ayrımcılığı yapılıyor yada cinsiyetçilik sergileniyor diye hemen bir farkındalık yapmayın şu "ay bana bayan deme kadın de" diyenler gibi.. Komik oluyorsunuz. Yoksa ben de karşıyım cinsiyetçiliğe fakat yerinde yapılan bir eylem olması lazım. Her boka atlamayın salak gibi. Allahım küfür edicem şimdi ya sinirlendirdiniz yine amk

impheatus

Neden bir çok sektörde erkek egemen biliyor musunuz? Çünkü bir başarı sağlamak için kadınlar vücutlarını ve seksi kullanmayı kafalarını kullanmaya tercih ediyor.

impheatus

Kadını cinsel bir obje yapan metalaştıran da yine kadınlardır. Boşuna erkeklere bahane bulmayın.

enes-ali-kazan

lan ilkten dedım ne bu bıcımsız kadın nolmus buna sonradan anlaşıldı mevzu ama 10 numara mix hem guzel hem yeteneklı hem zeki avradını siktüüm :D

Gizli Kullanıcı

İşte Onedio'nun ideal kadın anlayışı: Kadının metalaştırılmasına hayır, kadına cinsel objeymiş gibi bakılmasına hayır ama "çıplak bedeniyle ilgi çekip bu yolla meşhur olmaya çalışan kadınları", "çıplak bedeniyle" eleştiren kadına evet. Sonuç: kadın yine cinsel obje olarak konumlandırılacak, kadın hep cinsel meta olarak algılanacak. Bu yüzden tüm bedeninin erotizmini ortaya döken bir kadına bakan erkek abazan, sapkın ve cinsiyetçi olacak.

Gizli Kullanıcı

aynen aynen aynen. sadece burada da değil ki maalesef...

Gizli Kullanıcı

Ben erkek olsaydım bakmazdim ,bu şey gibi olmuş mini etek giydi tacizi hak ediyor ,madem bu rahatsızlık veriyor bakmayın siz de kadın açıyor onun bedeni sonuçta , bakanlar da sapiktir ,neden ben çıplak erkeklere bakmıyorum neden beni etkilemiyor ? Çünkü kimsenin vücudu,kası bilmem neyi umrumda değil ve bir kez daha diyorum bakan erkekler den sapık bence

Gizli Kullanıcı

Kadının soyunmasına karışmıyorum, kadınları aşağılamasına karışıyorum. Eğer sen çıplaklık kültürüyle tecavüz veya Taylandda 12-13 yaşında fahişe olarak çalıştırılan kızlar arasındaki bağlantıyı kuramıyorsan sana laf anlatmakla ancak zaman kaybederim.

Gizli Kullanıcı

Ben de bu kadını savunmuyorum bana göre de aşağılıyor ama sonda dediğin yere sadece takıldım her şey iyidi ya ki en son cümlene kadar , sondaki cümlene katılmıyorum ben erkek olsaydım bu tarz kadınlara bakmazdim bile yoksa kadını alkışlayan yok editör dışında ;) anla önce sana niçin öyle yazdığımı kimseyi aklama yani yok bu durumda bakan erkek söyle olur madem o kadar düzgün bakmasın hoşlarına gidiyor işte

Gizli Kullanıcı

Zaten kadın bedeni erkeğin hoşuna gitmeseydi dünyada 7 milyar olmazdı ki. Bir erkek ne zaman tahrik olabileceğini de seçemez. Bu bilimsel gerçeklerin ışığında denilebilir ki kadın açarsa erkek bakar. Bunun sapıklıkla alakası yok çünkü hoşuna gidiyor bakıyor. Hani keşke bakmasa. Ancak sonuçta kadınlar diyor ki beden benim istediğim gibi açarım, erkekler de göz benimdir istediğim yere bakarım, rahatsız oluyorsan ya ört ya da baktığımda yerde dolaşma... Kimse kimseyi kısıtlayamayacağı için gel de çık işin içinden o zaman.

Görüş Bildir