Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cinsellikle İlgili Doğru Bilinen Yanlışları Tıpkı Bir Haydar Dümen Edasıyla Açıklığa Kavuşturuyoruz!

215PAYLAŞIM

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp...

Burda uzun uzun size Türk toplumunun tabularından bahsedecek değilim. Ama şöyle bir gerçek var ki toplumumuzun en büyük tabularından biri 'cinsellik'. Ve böyle bir toplumda birçok 'yanlış' inanışın olması da tesadüf değil.

"Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp" diyor ve tıpkı bir Haydar Dümen edasıyla yanlış bilinen doğruları anlatmaya başlıyorum o halde.

"Sevgilim küvete boşaldı. Kesin hamile kalacağım."

Halk arasında "Hamamdan hamile kalmak" diye bir deyim vardı, belki bilirsiniz. Bu da o hesap birazcık. Bunun imkansız olduğunu söylemiyorum ancak gerçekleşmesi pek de mümkün olmayan bir olasılık. Gebeliğin oluşması için belli koşulların sağlanması gerekiyor sizlerin de bildiği üzere. Su dolu bir küvet, bu durum için pek de elverişli bir ortam değil...

"Sperm yuttum. Hamile kalabilirim!"

Hayır, kalamazsınız! Eğer doğaüstü güçlere sahip değilseniz tıbben sperm yutarak hamile kalma olasılığınız yok. Çünkü yuttuğunuz o spermler, mide asidinizin gazabına uğruyor ve hemencecik oracıkta etkisini kaybediyor. Midemize kocaaaa bir teşekkür borçluyuz!

"Regl döneminde hamile kalınabilir!"

Bu çok tartışmalı bir konu olsa da bu konuyla ilgili de birçok yanlış inanış mevcut. Aslında pratikte, bir kadının regl döneminde hamile kalması mümkün değil. Çünkü adet döneminde henüz döllenmeye hazır bir yumurta mevcut değildir. Ayrıca regl döneminde kan, döl yatağından gelir. Bebeğin yerleşimi için uygun döl yatağı her ay kadında gelişir ve gebelik durumu olmadığı takdirde regl döneminde vajinal yolla kadından dökülür. Spermin dölleyeceği bir yumurtanın olmaması ve embriyonun yerleşeceği bir döl yatağının dökülmüş olması gebeliği de önler. Ancak bazı doktorlar, reglin sonundaki lekelenmelerde yaşanan cinsel ilişkiyi ve spermin kadın vücudundaki yaşama sürecini hesaba katarak; bunun düşük bir ihtimal de olsa gerçekleşebileceğini savunuyorlar. Ancak bu durumun da küvetten hamile kalmaktan farkı yok anlayacağınız...

"Kondom kullanmak seksten aldığım zevki azaltıyor!"

Çoğu insan kondom kullanımının seksten alınan zevki azalttığına inansa da aslında bu durum psikolojik. Lateks dediğimiz oldukça ince bir madde ve pratikte cinsel hazzı azaltması gibi bir durum söz konusu değil. Üstelik kondomun erkeklerde boşalmayı geciktirdiği de bir gerçek. "Et, ete değecek kardeşim!" düşüncesi psikolojik bir durumdan ibaret... Prezervatifin cinsel yolla bulaşan hastalıkları engellediğini de unutmayalım lütfen!

"Regl döneminde seks yapmak sakıncalıdır!"

Regl döneminde seks yapılabilir, üstelik bir sakıncası da yok! Bu da cinsellikle ilgili aşamadığımız tabulardan biri. Ancak tabii göz ardı edilmemesi gereken durumlar var. Regl döneminde akıntılar devam ettiği için kişiler kendilerini psikolojik açıdan iyi hissetmeyebilir. Bir de şu noktaya değinelim. Kadınların vajinaları regl döneminde normal zamandakinden daha çok enfeksiyona açık hale gelir, bu durumda hijyene daha çok dikkat etmekte fayda var!

"Cinsel ilişki sırasında sevgilimden kan gelmedi. Bu onun ilki olmadığımı mı gösteriyor?"

Tabii ki de göstermiyor! Özellikle ülkemizde ahlak timsali haline gelmiş bu 'kızlık zarı' ile ilgili çok yanlış inanışlar mevcut. Vajina girişinde bulunan bu zarın anatomik şekli her insanda farklı, hatta bazı insanlarda yok! Gereğinden fazla önem atfettiğimiz ve zar olarak adlandırdığımız bu şey, herkeste aynı olacak diye; ya da her kadında kanamaya sebep olacak diye bir şey yok!

Aydınlanamadıysanız: 👇

"Kızlık Zarı Diye Bir Şey Yok" Diyen Jinekolog Müjdegül Karaca Tane Tane Açıkladı, Tartışma Büyüdü - onedio.com
"Kızlık Zarı Diye Bir Şey Yok" Diyen Jinekolog Müjdegül Karaca Tane Tane Açıkladı, Tartışma Büyüdü - onedio.com

"Erkekler her an sekse hazır ve nazır şekilde beklemektedir!"

Cinsellikle ilgili doğru bilinen yanlışlardan biri de bu sevgili Onedio okurları. Erkekler de birer insan ve onların biyolojik yapısını da etkileyen bir sürü etmen var. Hormonlar, hastalıklar, duygular ve korkular, erkeklerin sekse karşı isteğini değiştirebilir. Bu da oldukça olağandır. Beni istemiyor diye düşünmeyin!

"Doğum kontrol hapları hamileliğe karşı %100 korur!"

Koruyuculukları oldukça yüksek olsa da bu oran maalesef %100 değil. Hapların düzenli kullanımı %99'a varan koruyuculuk sağlasa da bu %100 değil ne yazık ki. Bir de doğum kontrol haplarının kısırlığa neden olduğu gibi yanlış inanışlar var. Bunlar da hurafeden başka bir şey değil!

Ne Kadar Seks İnsanısın? - onedio.com
Ne Kadar Seks İnsanısın? - onedio.com
Haydar Dümen'e 40 Yaşındaki Arkadaşının Hayret Verici Cinsel Performansını Soran Adama Gelen İlginç Yorumlar - onedio.com
Haydar Dümen'e 40 Yaşındaki Arkadaşının Hayret Verici Cinsel Performansını Soran Adama Gelen İlginç Yorumlar - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
papichulopapichulo

bu ne moruq ne cahillik boyle pitis dikmek oyle kolay mi ? Daha da zarar verirsin iyice follos edersin.Kondomum en incesi bile hazzi azaltir millet bosu bosuna dogum kontrol hapi kullandirtmiyor sevgilisine.Hem erekte olmayi da onluyor ,kan gitmiyor kafasina, cok dar geliyor, pitista kalmamasi icin iyice dar yapmislar, takarken de eller yapis yapis oluyor. Komdomsuz her sey daha guzel.

panda-slothful

senle birlikte olan kadın var mı yahu, cidden? sen insan mısın...

papichulopapichulo

ben insan ustuyum aq

panda-slothful

low profile... low life...

iqchecker

O ergen ergen daha buyumeyi bekliyor.

papichulopapichulo

hamdolsun buyudum ben moruq

ashirogi-muto

Kondom kesinlikle fark ettiriyor bu arada. Ettirmemesi mümkün mü zaten mantıken bir düşünün? Aşağıdaki arkadaşlara katılıyorum. Fark etmez diyen her kimse seks yapmamıştır.

karacan

Kızlık zarı diye bir şey yoktur katılıyorum. Kondomlu veya kondomduz seksin farkı var, yok psikolojikmiş falan yalan. Regl dönemi kadınlar rahat sex yapamıyor, kızlar anlatır daha detaylı, ben önermem dostlar.

panda-slothful

prezervatif en incesinde bile max %70 haz sağlar. kondom zevki etkilemez diyen, kondomsuz seks yapmamış biridir... regl döneminde oluşan kokuya rağmen kim hala o kadınla seks yapabiliyorsa 1926 yıl karısız kalmış ya da deliği olan herhangi bir şeyden tahrik olabilen biridir. son olarak, bekaretini kaybetmemek için anallara, orallara giren kadınlar, yaptığı şeylerin bedellerini göze alan en düşük fahişeden bile daha onursuzdur, şerefsizdir. hayatlarını yalanlar üzerine inşa ederler ve önünde sonunda geçmişleri onları, en ummadıkları anlarında bulur. akıbeti ise genelde yıkıcı olur. bu ülke kadınlarına önerim, nikahsız cinsel ilişkiye girmeyin. babalarınızın, gelecekteki eşlerinizin onurlarıyla oynamayın.

misafirkullanici

Panda dümen

alpereeer

Annelerin ve gelecekteki eşlerinin onuru ve gururu olmadığı için erkekler nikahsız çatır çatır ilişkiye girebilir diyorsun ama kızlar mal gibi bekleyecek evlenene kadar.... hımm bu fikrini de alıp arabistana gider misin rica etsem?

papichulopapichulo

moruk saxo guzel sey her yerde yapilabiliyorsun public icin ideal. Soyunmaya da gerek yok.Emiklesin dursun .Sonra saga sola final yaparsin.Artik banka mi gelir cimlere mi gelir agaca mi gelir betona mi gelir bilemem.Ama kizcagiza gelmemesi lazim. Lekesi zor cikiyor.

tuzruhuu

Evet kadınlar nikahlanana kadar kimseyle seks yapmasın sonra nikahlandığı kocası 3cmmi çıkar iktidarsız mı olur ne olur şansına denk gelir ayrıca kadınların seks bilgisine sahip olup sizi başkalaıyla kafasında kıyaslama korkusu bile yetiyor sizi böyle saçma cümleler kurdurmaya.

panda-slothful

alperen er, sen bu toplumda yaşamıyor ya da türk örfünü, adetini mi bilmiyorsun? kadın o adamın koynuna girmedikten sonra o adam kimle "çatır çatır" seks yapabilir? tanrı, umarım seni kız evladınla sınar... nitekim boyundan çok büyük sözler sarf ediyorsun. arabistan'la alakam yok hatta ben islam'a bile inanmam. bu, tarihsel süreçte gelişen türk örfü ve adetiyle alakalıdır. baban içinse yapacak bir şey yok...

panda-slothful

papichulo senin bacın da, annen de belli ki deneyimli; güzel eğitim almışsın. bu mirası yani emiklemeyi kendi kızına da öğretirsin. senin kızını da ya da karını da umarım öyle lekelemeden emikletirler... seni gidi gavat seni...

panda-slothful

tuz ruhu, saydığın şeyler geçerli boşanma sebepleridir. örnek davalar da mevcuttur. erkeksen umarım senin eşin de tecrübeli olur veya öyledir de mutlu bir hayat yaşar gidersin... kadın isen, varsa yaradan; varsa eşine ya da gelecekteki eşine ve babana sabırlar versin. akıbetin umarım hayatlara mal olmaz.

panda-slothful

cem, kız kardeşinin böyle şeyler yapmasını ister misin ya da kızının ya da eşinin geçmişte böyle şeyler yapmış olmasını?... istiyorsan, ben dümenim... ancak istemiyorsan; iki yüzlü hıyarın tekisin.

papichulopapichulo

moruk senin sex yaptigin kisi nikahli karin miydi? Yoksa zina mi yaptin o zaman sen de iki yuzlusun.

panda-slothful

o konu seni hiç ilgilendirmiyor, kimsenin de namus bekçisi de değilim. ancak sen, senle bir şey yaşayan kadınları sırf senle bir şeyler yaşadıkları için küçümsüyorsun. işte bu yüzden gavat, aşağılık bir şerefsizsin. umarım kızın da böyle küçümsenir... o zaman kadının, insan olduğunu anlarsın. ya da şerefsiz, adilikte de bir sınır olması gerektiğini... belki de kendi kızını satan bir pezevenk de olabilirsin... nitekim potansiyel var.

iqchecker

siktir deli

papichulopapichulo

lan milletle zina yapmissin buradan namus beklicigi yapiyorsun yallah don ormanina

panda-slothful

nereden biliyorsun yaptığımı, hayırdır?

papichulopapichulo

o konu seni hiç ilgilendirmiyor demissin hafizan kotu heralde

papichulopapichulo

neyse isim gucum var aq engelliyorum seni haberin olsun

panda-slothful

be orospu çocuğu, "seni ilgilendirmez." demek "evet, yaptım." demek mi oluyor? o elindeki klavye-telefon götüne girsin, algısı dar yarrak kafası.

Görüş Bildir