Disiplin Kurulu'na Sevk Edilmişti: CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz Partisinden İhraç Edildi

 > -
Abone ol

CHP Grup Disiplin Kurulu, 'kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk edilen Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın ihracına karar verdi. Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un ise mazeretini kabul ederek 13 Aralık'ta sözlü savunma yapmasını istendi.

DHA'da yer alan habere göre, TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle denildi:

"TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu’nun, bugün (20 Kasım Salı) yapılan toplantısında; Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ve Elazığ Milletvekili Gürsel Yılmaz ile ilgili disiplin dosyaları görüşüldü. Toplantıda; CHP Tüzüğünün 68 1-a,b ve d maddelerine aykırı eylemleri nedeniyle CHP Grup İç Yönetmeliği'nin 79. maddesi gereğince Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'a "Gruptan Kesin Çıkarma" cezası verilmesine, kesin olarak karar verildi.

Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un mazereti kabul edilerek, sözlü savunmasını 13.12.2018 tarihinde yapmasına karar verildi."

Öztürk, Türkçe ezan açıklamaları ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan açıklamaları nedeniyle iki kez 'kesin ihraç' talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti

CHP'de 'Türkçe Ezan' Tartışması ve Öztürk Yılmaz'dan Sert Çıkış: 'İstifa Etmiyorum, Sıkıyorsa Partiden At' - onedio.com
CHP'de 'Türkçe Ezan' Tartışması ve Öztürk Yılmaz'dan Sert Çıkış: 'İstifa Etmiyorum, Sıkıyorsa Partiden At' - onedio.com

"Hiç bir yere gitmiyoruz. Herhangi bir siyasi partiye yamanma gibi bir derdimiz olamaz"

Yılmaz yaptığı ilk açıklamada "Bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim. Ta ki hukuki süreç tamamlanana kadar. Bu yanlış hesap Bağdat'tan dönene kadar. Disiplin kurulunun aldığı karar bir talimatın sonucudur. Yargıdan dönecektir. Vahim hatalarla hakkımda siyasi bir süreç başlatılmıştır. Asıl açıklamamı bu süreç içerisinde sizlerle paylaşacağım. Hiç bir yere gitmiyoruz. Herhangi bir siyasi partiye yamanma gibi bir derdimiz olamaz. Beni partiden ihraç edenleri millet ihraç edecek. İhanetin her türlüsünü gördüm. Önemli olan vatan, yurt meselesidir. Yaptığım mücadeleden gururluyum." dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir