Görüş Bildir

CHP'de 'Türkçe Ezan' Tartışması ve Öztürk Yılmaz'dan Sert Çıkış: 'İstifa Etmiyorum, Sıkıyorsa Partiden At'

Anasayfa > Gündem

CHP Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan açıklamaları gerekçesiyle dün disipline sevk edilmişti. Yılmaz bugün TBMM'de düzenlendiği basın toplantısında süreci değerlendirdi ve lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle yüklendi. Diplomat kökenli Yılmaz, Kılıçdaroğlu'na 'Sana partide rakip olduğum için arkamda duramadın beni trollere teslim ettin. Tarih seni yargılayacak.' diye seslendi.

Katıldığı bir canlı yayın programında “Ezan Türkçe okunsun ben anlayım. Kur’an okunsun. Benim dilim her tarafta konuşulsun” diyen Yılmaz, partisi tarafından disipline sevk edilmişti.

'Çok iyi biliyorsun ki sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim'

'Çok iyi biliyorsun ki sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim'

“Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP’de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir.” diyen Yılmaz, lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da çok sert sözlerle yüklendi.

Yılmaz konuşmasında 'Sen istiyorsun ki çekip gideyim. Neden? Çok iyi biliyorsun ki sen yönetemiyorsun ve ben de bir hazırlık içindeyim. Eften püften gerekçeyle disipline sevk edemeyeceğini biliyorsun. Bu CHP 'nin değerlerini sonuna kadar savunmak zorundayız. Sen istiyorsun ki Öztürk Yılmaz partiden defolup gitsin, çünkü koltuğundan korkuyorsun, rakip olarak görüyorsun.' ifadelerini kullandı.

'Siz aşağılık bir işe imza attınız'

Öztürk'ün sert çıkışının sosyal medya yansımalarını derledik 👇

Öztürk'ün sert çıkışının sosyal medya yansımalarını derledik 👇
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
152
72
57
40
13
6
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?