Cezalar Caydırıcı mı Öğretici mi Olmalı? Sokak Köpeğine Şiddete 'Hayvan Hakları' Okuma Şartıyla Af

 > 
109PAYLAŞIM

Ülkemizde şiddete maruz kalan en savunmasız canlılar şüphesiz hayvanlar. Yargıya taşınan bu şiddet vak'alarında da ne yazık ki zanlıya pek caydırıcı cezalar uygulanmıyor. Bu haberimizde şiddete eğilimi olan ve hayvanlara zarar veren zanlılara nasıl ceza verilebilir sorusunun da cevabını görmüş olacağız. İstanbul’da bir sokak köpeğine eziyet eden ve hakkında şikâyette bulunulan kahvehane işletmecisine “99 Soruda Hayvan Hakları” kitabını okuma cezası verildi.

Ülkemizde basına her yıl binlerce şiddet haberi yansıyor ve ne yazık ki insanların bu zalimliğinden hayvanlar da payına düşeni alıyor...

Sosyal Medyada Kan Donduran Görüntü: Bir Kişi, Kedinin Gözünü Oyup Fotoğrafını Paylaştı İddiası - onedio.com
Sosyal Medyada Kan Donduran Görüntü: Bir Kişi, Kedinin Gözünü Oyup Fotoğrafını Paylaştı İddiası - onedio.com

Öyle ki bazı kişiler yol kenarında kendi halinde duran bir köpeğe arabayla çarpıp öldürebilecek ruh haline erişmiş durumda.

Bu Zalimlik Ne Zaman Bitecek? Antalya'da Bir Kişi Bilerek Üzerine Sürdüğü Araçla Köpeği Öldürdü... - onedio.com
Bu Zalimlik Ne Zaman Bitecek? Antalya'da Bir Kişi Bilerek Üzerine Sürdüğü Araçla Köpeği Öldürdü... - onedio.com

Bu kişilerin herhangi bir yaptırıma maruz kalmaması ve hâlâ aramızda dolaşıyor olmaları da cabası...

Geçtiğimiz ay İstanbul'un Beykoz ilçesinde de bir kişi, bahçesine zarar verdiği gerekçesiyle bir köpeğe şiddet uyguladı.

Olaya tanıklık eden ve Türk-Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğrenim gören Eda Gülkulak ise önce hayvana şiddet uygulayan kişiyi uyardı daha sonra da polis merkezine giderek şikayette bulundu.

Gülkulak bu noktada güzel bir teklifte bulunarak ceza hukukunda bazı suçlarda devreye konulan uzlaşma usulünü uygulamak istedi.

Gülkulak, Ahmet Kemal Şenpolat’ın kaleme aldığı '99 Soruda Hayvan Hakları' adlı kitabı okuması ve kendi işlettiği kahvede kitabın içeriği hakkında kısa bir sunum yapması şartıyla zanlı ile anlaştı.

Tabii ki kitabın okunup okunmadığını da yakından takip ederek. Detayları ve zanlının bakış açısındaki değişimi kendi ağzından dinlemek isteyenler 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir