Çektiği Videolar ile Hayata Tutunan Engelli Minik Fatima ve Ona Yapılan Acımasız Yorumlar

23bPAYLAŞIM

Internet artık hepimiz için çok önemli bir mecra. Özellikle internet sayesinde videolarımızı yayınlamak, hatta biraz popüler olup para kazanmak bile mümkün. Ancak şimdi karşınızda bu işten maddi bir gelir değil, sadece hayat enerjisi sağlayan bir çocuk var. Ve yine hayatta iyiler olduğu gibi kötülerin de varlığını hatırlamamıza sebep olan insanlar var. Gelin bu engelli ve melek gibi olan arkadaşımızın dünyasına bir bakalım:

Sizi bugün minik bir vlogger ile tanıştıracağız: Karşınızda Fatima Guliyeva. Kendisi açtığı YouTube kanalına çeşit çeşit video yüklüyor.

Fatima, engelli bir kardeşimiz. Aslen Azerbaycanlı. Türkçe konuşmayı ve Türkçe videolar çekip göndermeyi çok seviyor. Bu kadar video göndermesinin sebebi de kendi açıklamasına göre "Benimle gurur duysunlar istiyorum" imiş. Bu yüzden onun için abone sayısı çok önemli.

Çoğu çocuğun eğlendiği şeyleri yapıyor videolarında ve bunu takipçileriyle paylaşıyor. Mesela ard arda bir sürü marshmallow yemek gibi...

Ama maalesef dünyadaki bütün insanlar duyarlı ve iyi kalpli değil. Fatima'nın videolarının altına yapılan acımasız yorumlar, gerçekten de insanın kanını donduruyor.

Bu da Fatima'nın ojelerini tanıttığı bir videosu. Oldukça renkli ve sevimli bir video...

Ve yine videonun altında bulunan acımasız yorumlardan bazıları:

Bu kadar kötü olabilmek için gerçekten çok çaba sarf etmek lazım. Çünkü iyi olmak için sadece insan olabilmek yeterli. Yorumlara bir bakar mısınız?

Bütün bu kötücül ve iyi niyetten uzak yorumlara rağmen, Fatima büyük bir olgunlukla videolarını çekmeye devam ediyor. Bu küçük kızın hayattaki en büyük motivasyonu bu çünkü.

Siz de Fatima'nın kanalına abone olup onu sevindirmek ister misiniz? Eğer isterseniz hemen buradan onun mavi dünyasına yolculuk yapabilirsiniz.

Biz de Fatima'ya buradan kucak dolusu sevgi ve kocaman öpücükler gönderiyor, yeni videolarının devamını diliyoruz.

Engelli olan sen değilsin küçük kız... Seni Seviyoruz!

Dio İçerik Altı Banner

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
omer-arsiz

duyar kasma.

s.h.jade

Vallahi yorum yapan insanlar insan değiller. Asıl engelli sizsiniz. Şuursuzlar. Herkesin bir hobisi olabilir ve herkes birşeyleri yaparken mutlu olabilir. Sadece siz kendini normal sananların mı hobisi var? Ne beyinsiz veletlersiniz ya. ALLAH asıl sizlerin belasını versin. Videolarını izlemek zorunda değilsiniz. Beğenmek zorunda da değilsiniz. Bu ne vicdansızlıktır ya! Her insan sizin gözünüze hitap etmek zorunda mı eşşek sıpaları.

ayerr

beğenmeyen bakmasın sizene onun çirkinliğinden görmek istemeyen bakmaz siz inadına bakıpta yüzsüzce bir yorum yazıyorsanız bu sizin kalitesizliğinizdir herkes istediğini yapmakta özgür bunu siz yargılayamazsınız oturup bakmayın olur biter birde mal mal yorumlar yapmayın oda allahın yarattığı bir kul siz allaha ihanet etmiş oluyorsunuz şu an bir düşünun empati kurun tabi becerebilirseniz o gerizekalı kafanızla kendinizi sorgulayın o yorumları yapmanız sizin iğrençliğiniz sizin çirkinliğiniz aferim fatimaya

monaeff

herkes kendini mutlu hissettiği şeyi yapmakta özgür... eğer sen de böyle şeyleri izlemek istemiyorsan da kimse seni izlemek için mecbur kılmıyor. sen de izlememekte özgürsün. insanların özgürlüğüne mutluluğuna karışmayın artık. engelli evet böyle bir şeyle mutlu oluyor evet.. ne güzel kendine bir uğraş bulmuş.. unutma kardeşim sen de bir engelli adayısın hepimiz gibi... Allah korusun der geçersin ama yapma... yazıktır :@

linkop

bu yorumları görünce ağladım.. bu kadar kötü insanlar nasıl olabiliyorsunuz siz ya

Görüş Bildir