Çek Cumhuriyeti'nde Neo-Nazi Gösterisindeki Irkçı Bir Adama Karşı Gelen 16 Yaşındaki İzci Kız

-
Abone ol

Geçtiğimiz aylarda ABD'de, İngiltere'de, İsveç'te gördüğümüz güçlü kadınların anlamlı fotoğraflarına bir yenisi de Çek Cumhuriyeti'nden eklendi. 1 Mayıs günü neo-Nazilere karşı yürüyen grupta bulunan 16 yaşındaki izci genç kızın anlamlı isyanını sizler için Mirror'dan derledik.

Kaynak: http://www.mirror.co.uk/news/weird-news/...

Çek Cumhuriyeti'nde 1 Mayıs günü aşırı sağ görüşlülerin düzenlediği protesto yürüyüşünden çarpıcı bir fotoğraf ortaya çıktı.

1 Mayıs günü Brno'da düzenlenen gösteride, 16 yaşındaki izci kız Lucie Myslíková, neo-Nazi bir göstericiyle adeta burun buruna gelmişti. 

Mükemmel bir anı yakalamış bu fotoğrafta genç kızın izci üniforması, adamın sinirli yüzü ve bir baloncuk arkadaki polislerle birlikte harika bir kompozisyon oluşturuyor.

Fotoğraf Facebook üzerinde önce Dünya İzci Hareketi Örgütü tarafından paylaşıldı ve sonra hızla yayıldı.

1 Mayıs günü Brno'da düzenlenen yürüyüşte ırkçı sloganlar, posterle hazırlanmıştı fakat yerel halktan tepkiler de gelmişti.

Çek polisinin yaptığı açıklamaya göre toplam neo-Nazi göstericiye karşılık 300 kişi bu gösteriyi protesto etmeye gelmişti.

Genç kız ve karşısındaki ırkçı adamın bu anını yakalayan fotoğrafçı Vladimir Cicmanec aynı zamanda bir neo-Nazi karşıtı olarak gösteriye katılmış ve yaşadıklarını CNN'e şu sözlerle anlattı; 

"Gururla orada dikiliyordu, 16 yaşında ve orada dimdik durdu ve mantıklı bir tartışma yapıyordu. neo-Nazilere burada istenmediklerini göstermek istedik. Bu yıl karşıt yürüyüş onlarla dalga geçme amaçlıydı."

Çek Cumhuriyeti'nde 2013 yılında yapılan genel seçimlerde aşırı sağcı parti sadece %7 oy almıştı.

Fotoğraf aynı zamanda İngiltere'de yakın geçmişte benzer bir olayda ırkçılara karşı gelen Saffiyah Khan'ı hatırlattı.

Geçtiğimiz yıl da polis şiddetine karşı gösterilerde Ieshia Evans tek başına polislere karşı durarak haberlere konu olmuştu.

Yine 2016 yılı Mayıs ayında İsveçli gösterici Tess Asplund benzer bir anda neo-Nazilere karşı gelirken görüntülenmişti.

Güçlü kadınlar bu dünyayı adım adım daha güzel bir yer haline getirecek! Hiç şüphemiz yok!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
salihtheboss

Irkçı değilim, sevmediğim karakterler bir ırkta yoğunlaşmış

infinite

umarım bu ülkede afrikalı , arap mülteci dolarda gece dışarı çıkamayacak hale gelirsiniz hümanist hanımlar.

infinite

Stop multiculturilasim demek evet zaten çok ırkçı ahahahaha

hipergrafi

Bende Suriyelilere bayılmıyorum ama ne zaman ırkçılık karşıtı bi galeri olsa sanki içerik onları savunuyormuş gibi biri lafı Suriye'lilere getiriyor. Haklarında öyle abartılı nefret söylemleri yazılıyor ki yuh artık diyorum ve bir bakıyorum düne kadar 'Abi bu ne ya! Gitsin bu insanlar.' dediğim insanları koruyorum. Öyle bir görüntü var ki Onedio üyelerinden biri bir şekilde iktidarı eline geçirse Suriyeli'leri fırınlarına tıkıp yaktıracak küllerinin etrafında iğrenç kahkahalar ile zafer dansı yapacak.

emrekarayel

Gözlerim Kırmızılı Kadın'ı aradı. Bunların ağababası odur. Dünyada o kadını görüpte imrenmeyen bir kadın olabileceğine ihtimal vermiyorum.

Görüş Bildir