Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çarpıcı Finaliyle Öldükten Sonra Vücudumuzda Neler Olduğunu Açıklayan Müthiş Bir Yazı!

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Ekşi sözlük yazarlarından sidon'un paylaştığı bu entrysi sizin de hayata farklı bakmanızı sağlayacak.

Not: Bu yazı, yazarının izniyle yayımlanmaktadır!  

Öldükten sonra vücudumuzda neler olur?

Öldükten yaklaşık 30 dakika içerisinde, vücutta refleks diye bir şey kalmıyor.

Gevşeyen kaslar dolayısıyla ağız ve göz kapakları açık kalıyor. Boşaltım sistemi tamamen gevşiyor, idrar ve sperm akıntısı oluşuyor.

Ölümün gerçekleşmesinden 24 saat sonra vücut çürümeye başlıyor. Solunumun durması bakteriler için işaret oluyor ve çalışmaya başlıyorlar. İlk çürüyen organlar ise göz, beyin, mide ve bağırsaklar. Ceset şişman ise daha çabuk çürürken, tuzlu suda boğulanlar daha geç çürüyor.

En geç çürüyen kısımlar ise kalp, mesane, böbrek ve rahim. Rahmin çürümesi aylarca sürüyor.

İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgesinin şişmesine sebep oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.

Günden güne şişen karın patlıyor ve göğüs çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor. Ortalama 4 yıl sonra insan tamamen kemik haline dönüşüyor.

Güzelliğin, yakışıklılığın, zenginliğin, kibrin, malın mülkün, makamın mevkin nerede?

Yeryüzünde kasıntı bir şekilde gezen, küçük dağları ben yarattım egosuna sahip olan, insanları küçücük beyniyle aşağılamaya çalışan, hayatı statü ve dünyada kazanacağı geçici başarılara odaklayan her o kibirlinin sonu budur.

Paranın satın aldığı insanların sonu budur.

Mevkiye gelmek için karakterini satan, çevresini ezen, zulme uğrayan insanların üzerine basarak bir şeyler elde etmeye çalışanların sonu budur.

Güzelliğiyle, hayatı boyunca makyaj/süse adanan, cildi kurumasın diye her gün özenle kremlenip yumuşatılan bedenin sonu budur.

Hayatını fitness salonlarında ayna karşısında kaslarına bakarak geçiren, tek hedefi vücut büyütüp bununla Instagram'a fotoğraf atan kişilerin de sonu budur.

Çalışın, başarılı olun, insanlığa fayda verin ama hayatı büyütmeyin. Kendinizi büyütmeyin. Zira elimizde yaptığımız erdemlerden başka bir şey kalmayacak.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nessibe084

cok anlamli guzel bir yazi olmus tesekkurler

fasoaganinanarsikogli

Anlatmak istediği egolardan kurtulmak, sevgi ve saygı. Andaval sürüleri toplanmış yok ot gelmek yok allah katı yok bilmem ne. Kafa yapınızı sikeyim, mına kodumun bakterileri.

enk-capital

Madem herkesin sonu aynı o zaman sevgi saygı ayağına sürekli itilip kakılmaktansa, sürekli kullanılmaktansa ego kasıp iten kakan kullanan biz oluruz. Ego kasan cehenneme de iyi kızlar cennete mi? Çıtır kızlar nereye, nereye de giderler?

ozan_asan

Yalnız 'şunların şunların şunların' sonu böyle olacak demişsin ya, öyle olmayanların sonu da böyle olacak. Onu uyandırayım.

mustafa-durukan

Arkadaşın sıkıntısı ne acaba ?

enk-capital

Allah'ım! Sonunda bi de "Allah katında sadece en çok takva sahibi olanlar üstündür" falan yazaydın da tam olsaydı. Yok erdemlermiş de, yok fitnessa ne zaman harcıyomuşsunuz da! Bilmem kimlerin üzerine basa basa başarılı olurlarmış da! Valla abdominallerimle döverim seni editör! Paramla döverim seni! Adonislerimle boğarım! Erdemli erdemli göçüp gidersin bu dünyadan!

observer

Ölecen arkadaş kurtuluşu yok bırak bu ayakları..

Başlıklar

Instagramolay
Görüş Bildir