Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Çarpıcı Finaliyle Öldükten Sonra Vücudumuzda Neler Olduğunu Açıklayan Müthiş Bir Yazı!

-
Abone ol

Ekşi sözlük yazarlarından sidon'un paylaştığı bu entrysi sizin de hayata farklı bakmanızı sağlayacak.

Not: Bu yazı, yazarının izniyle yayımlanmaktadır!  

Öldükten sonra vücudumuzda neler olur?

Öldükten yaklaşık 30 dakika içerisinde, vücutta refleks diye bir şey kalmıyor.

Gevşeyen kaslar dolayısıyla ağız ve göz kapakları açık kalıyor. Boşaltım sistemi tamamen gevşiyor, idrar ve sperm akıntısı oluşuyor.

Ölümün gerçekleşmesinden 24 saat sonra vücut çürümeye başlıyor. Solunumun durması bakteriler için işaret oluyor ve çalışmaya başlıyorlar. İlk çürüyen organlar ise göz, beyin, mide ve bağırsaklar. Ceset şişman ise daha çabuk çürürken, tuzlu suda boğulanlar daha geç çürüyor.

En geç çürüyen kısımlar ise kalp, mesane, böbrek ve rahim. Rahmin çürümesi aylarca sürüyor.

İlk çürüyen yer olan mide ve bağırsaklarda bakteriler yoğun çalıştıkları için hızla gaz ortaya çıkıyor. Bu gaz, karın bölgesinin şişmesine sebep oluyor. Derinin üstü yanık gibi su toplarken, vücutta biriken sülfür yüzünden renk siyaha dönmeye başlıyor.

Günden güne şişen karın patlıyor ve göğüs çöküyor. Bu olay mezar üstünden duyulabilecek kadar sesli olabiliyor. Ortalama 4 yıl sonra insan tamamen kemik haline dönüşüyor.

Güzelliğin, yakışıklılığın, zenginliğin, kibrin, malın mülkün, makamın mevkin nerede?

Yeryüzünde kasıntı bir şekilde gezen, küçük dağları ben yarattım egosuna sahip olan, insanları küçücük beyniyle aşağılamaya çalışan, hayatı statü ve dünyada kazanacağı geçici başarılara odaklayan her o kibirlinin sonu budur.

Paranın satın aldığı insanların sonu budur.

Mevkiye gelmek için karakterini satan, çevresini ezen, zulme uğrayan insanların üzerine basarak bir şeyler elde etmeye çalışanların sonu budur.

Güzelliğiyle, hayatı boyunca makyaj/süse adanan, cildi kurumasın diye her gün özenle kremlenip yumuşatılan bedenin sonu budur.

Hayatını fitness salonlarında ayna karşısında kaslarına bakarak geçiren, tek hedefi vücut büyütüp bununla Instagram'a fotoğraf atan kişilerin de sonu budur.

Çalışın, başarılı olun, insanlığa fayda verin ama hayatı büyütmeyin. Kendinizi büyütmeyin. Zira elimizde yaptığımız erdemlerden başka bir şey kalmayacak.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
risquerien

yazı güzel ama ne yani tamam sevgi saygıyla yaşayalım da cebimizde az para olsun herkese iyilik meleği olalım dünyada ki kötülüklere da ne de olsa aynı yere gidicez diye boyun eğelim saçma egoist olmayalım o olmayalım bu olmayalım dünya tek tip insan olsa hayat güzel olsa herkes el ele tutuşsa

oguzhan-zeybek

:///

melis-izmjrli

Mükemmeldi ya.. Beni baya etkiledi diyebilirim..

nessibe084

cok anlamli guzel bir yazi olmus tesekkurler

fasoaganinanarsikogli

Anlatmak istediği egolardan kurtulmak, sevgi ve saygı. Andaval sürüleri toplanmış yok ot gelmek yok allah katı yok bilmem ne. Kafa yapınızı sikeyim, mına kodumun bakterileri.

enk-capital

Madem herkesin sonu aynı o zaman sevgi saygı ayağına sürekli itilip kakılmaktansa, sürekli kullanılmaktansa ego kasıp iten kakan kullanan biz oluruz. Ego kasan cehenneme de iyi kızlar cennete mi? Çıtır kızlar nereye, nereye de giderler?

Görüş Bildir