Canlı Tavşanları Rahmine Sokup, Tavşan Doğuruyorum Diyerek Tarihin En Büyük Aldatmacasını Yaşatan Kadın: Mary Toft

8PAYLAŞIM

Bu insanlar ne içiyorsa bende aynısından istiyorum...

Tarihler 1726 yılını gösterdiği sırada Mary Toft adlı bir kadın, doğum yaptığını iddia ederek kasabanın cerrahı John Howard'ı evine çağırıyor.

Howard, sıradan bir doğum için gittiği evde olabilecek en imkansız şeyi gerçekleştirdi ve Mary Loft'un rahminden bir tavşan çıkardı.

Canlı canlı bir tavşanın doğumunu gerçekleştiren Howard, elbette bu duruma inanamadı, fakat gerçekler önündeydi.

Mary Toft'un doğurduğu tavşan ölüydü. Doktor Howard sonraki birkaç haftada yine Mary Toft tarafından doğum yaptırması için çağırıldı.

Doktor Howard, ilk doğumla beraber tam 9 kere Mary Toft'un doğumunu üstlendi ve her defasında da ölü bir tavşan doğuruyordu.

Bu imkansız olaya anlam veremeyen John Howard, büyük şehirlerde yaşayan ünlü cerrahlara mektuplar yazarak Mary Toft'un durumunu anlattı.

Kral I. George'un anatomist hekimi Nathanael St. Andre ve Londralı kadın doğum uzmanı Sir Richard Manningham, durumu incelemek doktor Howard ile bir araya gelir.

Mary Toft, doktorlara yakın bir dönemde çocuk düşürdüğünü, daha sonrasında canının sürekli tavşan eti istediğini ve rüyasında eteklerinden tavşanlar çıktığını gördüğünü söyler.

3 doktorun bir arada olduğu sırada Mary Toft, 18 doğum daha gerçekleştirir. Bu doğumlardan bazılarında yalnızca tavşan eti bulunuyordu.

Doktorlar, ölü tavşanlardan birinin akciğerlerini su dolu bir kaba koyduklarında içinden hava kabarcıkları çıktığını gördüler.

Bu duruma göre tavşanların doğumdan önce canlı oldukları çok belliydi. Bunun yanı sıra doğumdan sonra tavşanlarda plasenta ve göbek bağı bulunmuyordu.

Doktor Richard Manningham, olayın tamamen düzmece olduğunun farkına varsa da John Howard ve St. Andre bu konuyu gerçek olarak algılıyordu. Hatta St. Andre, konu ile alakalı bir kitap bile yazmıştı.

Mary Toft'un birkaç komşusu, kocasının ona sürekli canlı tavşan taşıdığını görünce, olay daha da işin içinden çıkılmaz bir hal aldı ve doktor Richard Manningham, Mary Toft'a gerçeği itiraf etmesini yoksa rahmini kontrol edeceğini söyledi.

Bunun üzerine Mary Toft, tavşanları canlı haldeyken kendisinin rahmine koyduğunu ve insanları kandırdığını itiraf eder. Olaya inanan doktor John Howard ve Nathanael St. Andre'nin ise meslek hayatı sona erer.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Bu içerikler de ilginizi çekebilir 👇

İnceden de Olsa Tuhaf Hissetmenize Sebep Olacak Birbirinden İlginç 15 Olay - onedio.com
İnceden de Olsa Tuhaf Hissetmenize Sebep Olacak Birbirinden İlginç 15 Olay - onedio.com
Duyduğunuzda Hadi Canım Diyeceğiniz Tuhaf Gezegenimiz Dünyadan Yaşanmış 16 Olay - onedio.com
Duyduğunuzda Hadi Canım Diyeceğiniz Tuhaf Gezegenimiz Dünyadan Yaşanmış 16 Olay - onedio.com
İnsanoğlunun Sadece Bir Kere Şahit Olduğu Tarihe Kazınmış Birbirinden İlginç Olaylar - onedio.com
İnsanoğlunun Sadece Bir Kere Şahit Olduğu Tarihe Kazınmış Birbirinden İlginç Olaylar - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
camella-winchester

onları nasıl soktuğunu sormayı es geçerek neden yapti acaba böyle bişey

Gizli Kullanıcı

Tövbe bismillah. Tavşan sokacağına yılan sok yiyorsa. salak karı. vallahi tavşanlara acıdım hemde canlı canlı :(( iyi o dönemde cadı sanıp yakmadılar kadını..

birinci-tekil-birey

Ablanın mincosu da çuval gibiymiş bu ne lan :D ..... Ayrıca tehlikeli bir durum neden yapıldı acep?

kapkacak

nasıl soktun onları abla...

panik-anne

OHA

Görüş Bildir