Canlandıracakları Karakterler İçin Büyük Çaba Göstererek Rolünün Hakkını Veren Oyuncular

242PAYLAŞIM

Robert Pattinson 2 ay boyunca karanlık bir bodrumda yaşamış. 😱

Daniel Radcliffe — Jungle

Daniel Radcliffe, gerçek olaylara dayanan Jungle filminde başrol oynadı. Film, Amazon yağmur ormanlarında kaybolan bir grup arkadaşın hikayesini anlatıyor. Radcliffe'in rolü için yaklaşık 15 kilo kaybetmesini gerektiriyordu. Oyuncu, ana karakterin nasıl acı çektiğini mümkün olduğunca gerçek bir şekilde  göstermek istedi. Bu yüzden çok katı ve zor bir diyet programını takip etmek zorunda kaldı. Çekimden hemen önceki 2 gün boyunca ise hiçbir şey yemedi.

Shailene Woodley — Sürükleniş (Adrift)

Adrift Shailene, Woodley filminin çekim sürecinin %90'ında yer aldı. Filmin çekildiği yer sahile 2 saat uzaklıktaydı. Film çekimi bazen saat 4'te başlayıp, 12 saat sürerdi. Oyunculara göre, yönetmen ve bir kameraman hariç tüm ekip şiddetli bir deniz tutması problemi yaşıyordu.

Robert Pattinson — Soygun (Good Time)

Polisten kaçmaya çalışan bir soyguncu rolü için Robert Pattinson konforu bir süreliğine unutmak zorunda kaldı. Canlandırdığı karakter gibi aynı bodrum katında yaşamış. Perdelerimi hiç açmamış, orada bulunduğu 2 aylık süre boyunca çarşafları hiç değiştirmemiş ve sadece giysileriyle uyumuş. Sürekli konserve ton balığı, acı sos ve kahve ile beslendiğinden civa zehirlenmesi yaşadığını düşünüyor.

Charles Dance — Game of Thrones

Tywin Lannister rolü için, Charles Dance alışılmadık bir beceri öğrenmek zorundaydı. Dance geyik derisi yüzmeyi öğrendi ve kendisinin söylediğine göre bunu oldukça iyi yaptı. Bu sebeple çok fazla tepki topladı ama pek umursamıyor gibi.

Saoirse Ronan — Bir Vampir Hikayesi (Byzantium)

Saoirse Ronan, rolü için piyano çalmayı sıfırdan öğrendi. Daha önce hiç müzik enstrümanı çalmamasına rağmen, Beethoven’ın en zorlu sonatını çalmayı öğrenmesinin sadece 12 hafta sürmesi yönetmeni oldukça şaşırttı. Bu konuda ne kadar harika olduğunu filmde görebiliyorsunuz.

Margot Robbie — Suicide Squad

Margot Robbie, su altında nefesini tutmayı öğrenmek için bir serbest dalışçıdan ders aldı. Nefesini sadece birkaç dakika tutması gerekmesine rağmen, Robbie 5 dakika tutmayı öğrendi.

Leonardo DiCaprio — Diriliş (The Revenant)

DiCaprio'nun nihayet Oscar'ı aldığı bu rolü gerçekten zordu. Çiğ bizon karaciğerini gerçekten yemek zorunda kaldı (vejeteryan olmasına rağmen). Tüfek ile ateş etmeyi, yaraları dikmeyi ve Kızılderili dilleri konuşmayı öğrendi. Fakat hepsi bu kadar değil. Sürekli soğukta çalışmak, dondurucu bir nehre dalmak ve ağır ayı postları giymek zorunda kaldı.

Tom Hiddleston — Gökdelen (High-Rise)

Oyuncu, karakterine hazırlanmaya çalışırken, gerçek bir otopsi görmeye gitti. Eğer ekranda bir şeyi doğru yapmak istiyorsanız, onu ilk elden görmeniz gerektiğine inanıyor. İster otopsi yapsın, ister omlet...

Jennifer Lawrence - Açlık Oyunları (Hunger Games)

Katniss Everdeen'i canlandırmak için Jennifer Lawrence günde iki kez aktif spor yaptı. Ok ve yay kullanmayı öğrendi. Ayrıca, ağaçlara sıçramasını ve tırmanmasını gerektiren özel bir engel parkurunda da çalıştı.

Eddie Redmayne — Her Şeyin Teorisi (The Theory of Everything)

Eddie Redmayne, bilim adamı Stephen Hawking rolüyle bir Oscar aldı. Aktör aylarca bilim insanının hayatını inceledi ve aynı zamanda amyotrofik lateral sklerozdan muzdarip biri gibi yürümeyi ve konuşmayı öğrendi. Redmayne aynı hastalığı olan, hatta bu tanı konan bir kişinin hareketlerini ve konuşmasını canlandırabilmek için bir dans koçu ve bir şan eğitmeninden ders aldı. Aynı zamanda bu hastalıktan muzdarip insanlarla vakit geçirdi.

Siz bu oyunculardan hangisini izlerken hayran kalmıştınız?

Rolünün hakkını vermek için büyük çaba sarfettiğini düşündüğünüz başka oyuncular var mı?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
veli-durak

Listede yok ama Christian Bale diyorum.

abdullah-goren

di caprio Nusret'e gelip lahmacun gömmüş gibi kürdanla oturmuyor muydu ?

badcatsero

bizimkiler daha bir dövüş sahnesini bile düzgün çekemiyorlar... yeni yeni bişeyler yapabilenler var... 14 sene silah tutmayı öğrenememiş bir kahramanımız bile var bizim XD

furkan-simsek13

Leonardo DiCaprio-The Revenant

earwenfaewlerin

viggo mortensen- The Lord of the rings öğrenilen diller, ormanda geçen hayat, ok kılıç kullanmayı öğrenmek, attan düşerek iki kaburgasının kırılması, miğfere vurduğu bir sahnede ayak parmağının kırılması dakat bunlara rağmen devam etmesi ve nice detaylar. Bununda eklenmesini isterdim.

Görüş Bildir