Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Can Sıkıntısıyla Yapıp, Sonra Pişman Olduğumuz 10 Davranış

-
Abone ol

En çabuk yenik düştüğümüz duygulardan biridir can sıkıntısı.
Aslında çoğu zaman kısa sürelidir ama katlanması biraz zor olduğu için insanı türlü
çareler aramaya sevk eder. Ve ne yazık ki can sıkıntısıyla verilen kararların
çoğu sonra pişmanlık uyandırır. Sonradan gülüp geçeceğiniz can sıkıntısından
mütevellit davranış şekillerini derledik.

1- Çok geveze arkadaşı arayıp kapatamazsın

Hiç durmadan 2 saat konuştuğu kayıtlara geçmiş bir arkadaştır ama can sıkıntısı işte yine belki yarım saatte kapatırız umuduyla ararsın ve artık geri dönüşü yoktur.   

2- Durup dururken imalı sözler paylaşma alışkanlığı

Sosyal medyayı içini dökme arenası olarak kullanan hesaplara elini sonra da kolunu kaptırman an meselesidir. Can sıkıntısından etrafa sardığının kanıtıdır. Bir özlü söz paylaşırsın, aklına dahi gelmeyecek insanlar bu sözü üstüne alınır. Arkasından telefonlar, whatsapp mesajları susmaz. Mahallenin kedisi bile üstüne alınabilir, o derece.

3- Dedikodu kazanına düşüp, çıkamamak

Konuşacak konu bulamadığından onunla bununla dedikoduya başlarsın. Çevrende sadece dedikoduculardan oluşan bir arkadaş grubu olur. Can sıkıntın geçer ama karakterin elden gider. Ve en kötüsü bugün ona yarın sana, Başkasının arkasından konuşanlar, yarın da senin arkandan konuşur.

4- Acele davranıp, doğru hobiyi bulamama

Biraz sabırlı olmalı ve kendinize uygun hobiyi bulurken acele etmemelisiniz. Klişelere kulaklarınızı tıkamalısınız. Gerçekten sizi ne mutlu edecek, bunu bulmalısınız. Kim demiş erkekler örgü yapmaz diye? Bakın Russel Crowe’a!

5- Kendini hevesli ve acımasız kuaföre teslim etme hatası

Bu iş de eskisi gibi değil. Konu sadece saçlarınızı kestirmek olsa iyi bir de geri dönülmesi mümkün olmayan bir hale gelme ihtimaliniz var. Hevesinden acımasız hale gelmiş bir kuaföre denk gelirseniz yandığınızın resmidir.  Kabul et, sonuçta bi Lady Gaga değilsin.

6- Bilinçsiz alışveriş yapma dürtüsüne kapılmak

İster bilgisayar başında e-ticaret sitelerinde dolaşın ister dışarıda AVM’lerde, fark etmez. Can sıkıntısıyla alınan her şey gereksiz, üzerinizde bıraktığı mutluluk anlıktır. Kendinize çay koyun, av olmayın, avcı olun.

7- Eski fotoğraflara bakıp iç geçirmek

Burası sizin için ‘Tehlikeli Bölge’ hatta Dikkat Köpek Var!

İçinde eski sevgililerin, gençlik yıllarınızın olduğu zamanlara ait karelerin olduğu albümler sadece gözyaşı getirir. Alt tarafı can sıkıntısı yahu, değmez bu kadar acıya : / Şimdi geleceğe odaklanma zamanı…

8- Evdeki eşyaların yerini değiştirmek

Küçücük bir komodinin yer değiştirmesiyle başlayan bu süreç tüm beyaz eşyalara sirayet edebilir. Gelsin sonra bel ağrıları…  

9- Çok alakasız bir yabancı dil öğrenmek için kursa gitmek

İngilizce can sıkıntısını almaz, son dönemin modası Osmanlıca ya da yılların efsanesi İspanyolca kursuna gitmek bir çare olabilir. Eğer kurslara tam zamanlı devam edecekseniz itirazımız yok ama bir iki derse gidip bırakacaksanız, İspanyolca ‘Merhaba’ demeyi sözlükten de öğrenebilirsiniz.

10- Depresyon belirtilerini araştırmak

Bu can sıkıntısının son aşamasıdır. Her şeye cevap veren sevgili Google elbette buna da cevap verecektir. İçiniz kararır da kararır. Niyetiniz depresyona girmek ise belirtiler şimdi olmasa da kısa sürede kendini göstermeye başlayacaktır. Can sıkıntısının adı sizin için depresyon ise varsın öyle olsun, sizin canınız sağ olsun…

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miss-simpson

evi hunharca dağıtmak sonrasında kendine söverek geri toplamak :S

lee-mou

Yorumu yanlış okudum kediye niye sövüyorsun diyecektim az daha.

miss-simpson

olur öyle :D

Görüş Bildir