Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Büyük İkramiyeyi Kazanırsan Yapacağın İlk İşi Tahmin Ediyoruz!

846PAYLAŞIM

Hepimiz en büyük hayali değil mi? Durduk yere gelen bir ton para! "Kazandın diyelim, ilk ne yapardın?" sorusunun cevabı da bizde saklı!

1. Aralarından en çok hangisine değer verirsin?

2. Ailende hiç gerçekten çok zengin biri var mı?

Hayır yok.
Evet var.
Varsa da bilmiyorum.

3. Hangisiyle kanka olmak isterdin peki?

4. Bir araba seç!

Mercedes “G Wagon”
Ford F-150
Bentley Continental
Rolls-Royce Phantom
Ferrari 360 Stradale
Ford Mustang

5. Zengin kurgusal karakterlerden birini seç şimdi de!

Bruce Wayne
Tony Stark
Smaug
Richie Rich
Tywin Lannister
Varyemez Amca

6. Kendine lüks bir spor seçmeni istiyoruz!

7. Bir ev seç!

8. Son sorumuz. Para o kadar önemli mi sence?

Deli misin? O KADAR ÖNEMLİ!
Baya önemli.
Ondan önemli şeyler de var.

Derhal ülkeyi terkedip tropikal bir adaya taşınacaksın!

Parayı bulduğun an ilk yapacağın şey ülkeyi terketmek olacak! Ülken kötü olduğundan falan değil kesinlikle! Yeni bir başlangıç için en doğrusunun bu olduğuna inanmak ve sahte insanlarla uğraşmak yerine bunu yapmak mantıklı geldiği için. Tabii gelip eşini dostunu ziyarete gelmeyeceksin demek değil bu. Bayramlarda falan gelirsin :)

Birkaç yıl içinde bütün parayı çarçur edeceksin!

Bir kere para harcamayı seviyorsun. Lüksü seviyorsun. Bu da kimseyi ilgilendirmez! Kazandığın paranı nasıl çarçur ettiğin de kimseyi ilgilendirmez! Yani tabii birazcık yatırım yapsan iyiydi ama, KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ. Ama yine de biraz ayır bak yazık günah.

Çok sakin bir yerden ev alıp kafa dinleyeceksin!

Kazandığın para resmen kafa dinlemeni kolaylaştıran bir şey. Lüksmüş, pahalı arabalarmış, şişesi bilmem kaç para içkilermiş hiiiiiç umrunda değil. Ailenle, sakin ve güzel müstakil evinde, huzurla kahveni yudumlamak senin için yeter de artar bile. E bunun için de bir miktar para gerektiğini düşünürsek, hızlıca bunu çözmüş olman baya iyi olurdu.

İstediğin işlere yatırım yapıp iyi bir iş adamı olacaksın!

Büyük ikramiyeyi kazanmak hiç çalışmayacağın değil, aksine daha çok çalışacağın anlamına geliyor bile olabilir! Sen hayalleri olan, vizyon sahibi bir insansın. Kafanda kurduğun iş fikirleri, yeni girişimler, işte hepsi için gerekli parayı böyle bulup çok daha zengin olacaksın, eminiz! Yani tabii büyük ikramiyeyi kazanırsan.

Gayrimenkul zengini olacaksın!

Garantici olmak senin karşılığın resmen. Paranın uçup giden bir şey olduğunun farkındasın ve kendini garantiye almak için en mantıklı seçeneğin gayrimenkul olduğuna inanıyorsun. Oradan gelen paralarla yaşamayı devam ettirip, geri kalanlarla belki risk alır iş kurar, belki dünyayı gezersin, kim bilir?

Kendini hayır işlerine vereceksin!

Senin parada pulda gözün yok ki! Paranın alım gücünden çok yaptırım gücünü kullanacak ve insanları mutlu etme yolunda büyük işler yapacaksın! Kendini güzel bir noktaya aldıktan sonra ihtiyacı olan insanların mutluluğundan başka ne tatmin edebilir ki seni? Sadece kendine ya da karşı tarafa değil resmen dünyaya yatırım yapıyorsun ve kendinle gurur duymalısın. Yani büyük ikramiyeyi kazanırsan duymalısın. Aslında her zaman kendinle gurur duymalısın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nurcii

Birkaç yıl içinde bütün parayı çarçur edeceksin

cizgifilm8

Gayrimenkul Zengini Olacaksın

hastalik-hastasi

Derhal ülkeyi terkedip tropikal bir adaya taşınacaksın! ay hadi inş.

dreadknight

Ulkeyi terkedersin dedi de ben tüm parayla yatırım yapardım heralde tam kapitalist olurdu benden sermayemle güç ve daha fazla para kazanırdım

ezgisen

tropikal bir adaya taşıncakmışım kesinlikle bunu istiyorum.

Görüş Bildir