Görüş Bildir
Haberler
Butona Bastığınızda Önceden Belirlediğiniz 3 Kişiye Haber Veren Uygulama: ‘Gözaltındayım’

Butona Bastığınızda Önceden Belirlediğiniz 3 Kişiye Haber Veren Uygulama: ‘Gözaltındayım’

ATKN
30.10.2015 - 12:42 Son Güncelleme: 30.10.2015 - 15:14

Atölye15 ekibi tarafından hazırlanan 'Gözaltındayım' uygulaması, kullanıcının uygulamadaki butonu harekete geçirmesi halinde, önceden belirlediği 3 kişiye gözaltı haberini ve konum bilgisini iletiyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Uygulama, gözaltına alınan kullanıcının, önceden belirlediği 3 kişiye SMS yoluyla gözaltında olduğu haberini ileterek, konum bilgisini paylaşıyor. Bunun için kullanıcının gözaltı anında butona basması gerekiyor.

Atölye15 yazılım ekibi, gözaltı gibi bir imkansızlık ve zamansızlık anında en acil şekilde kişinin yakınlarına haber vermesini sağlıyor. Bu nedenle uygulama internet ağı ile değil de SMS yoluyla haberleşmeyi sağlıyor.

CNN Türk'ten Gözde Akgüngör Pamuk'un haberine göre Atölye15 Proje Yöneticisi Bihter Aykut, uygulama fikrinin siyasi bir kaygı dışında toplumsal yaptırımlar sonucu ortaya çıktığına dikkat çekerek, 'Karadeniz'deki HES'ler ve Nükleer Enerji konusu için gençlerin de içinde bulunduğu eylemlerde gözaltıların oluşu, bize bu konuda taleplerin ulaşmasını sağladı. Biz de bu kaygılara kulak vererek uygulamayı ürettik' dedi. Aykut, temel kurgularının 'sağlıklı yardım alma' olduğunu belirterek gözaltı dışındaki acil yardım durumlarında da uygulamanın kullanılabileceğini söyledi.

Android işletim sistemli cihazlar için uygulama bu linkten indirilebiliyor. Uygulamanın iOS işletim sistemi versiyonu ise yakında yayında olacak.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
150
17
9
7
6
4
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Recep Yılmaz

İyi de gözaltı durumunda yakınlarınıza ve/veya avukatınıza haber verebiliyorsunuz. Uygulamaya ne gerek var?

Cem Topal

Burasi Turkiye, onlemini al da ne olur ne olmaz. Mesela polis kisi haber veremeden iskence ile kisiyi oldurebilir? Olur boyle seyler

ERHAN AY

bu ülkede lazımm her an aherkes hapis olabiliyor sebebe gerek yok

yaptığımız uygulamaya bak. Rezaletin son perdesi.