Burning Man Festivali'ni Gölgede Bırakan Çılgın Wasteland: The Mad Max Festivali

81PAYLAŞIM

California'da düzenlenen Wasteland Festivali Mad Max, Fall Out ve Dune'un en iyi kısımlarını bir araya getiriyor. Festivalin yedi yıllık tarihi içerisindeki en kalabalık katılımcı sayısı bu yıl gerçekleşti. 2.500 kişi medeniyetin bittiği yerde, ölü bir gezegende yaşam mücadelesi verdi.

Wired'ın düzenlediği habere göre, Eylül ayı içerisinde düzenlenen ve dört gün süren bu festival, gündüz insanların ter ve kum içinde kalması gece ise çılgınlığın dozunu arttırmasıyla geçiyor. Kıyamet Festivali olarak da bilinen bu fesivalde, insanlar hayranlıklarının dışa vurumunu çok iyi yansıtıyorlar.

Kaynak: https://www.wired.com/2016/09/wasteland-...

Ana kapı, muhafızlar ile çevrelenmiş durumda ve araçlar içeriye giriyor ve kampın oradan yavaş bir dönüş yapıyor. Tabi bu sırada seyirciler sağa sola koşmaya başlıyor.

Mad Max: Fury Road'dan Immortan Joe ile karşınızdayız şimdi de. Hem kadın hem de erkek kategorisinde en iyi film kopyası ve en orijinal kıyafet seçildi.

Her biri uğraşılarak hazırlanan 300'ün üzerinde araba, sürüş gezisinde! Bütün bu teçhizatın tamamlanması ise 3 yıl sürmüş.

"Şahin Maçı" adlı oyun rugbi, eskrim ve sokak kavgasının birleşiminden oluşan bir oyun çeşiti aslında. Cüsse olarak küçük olan inek kafatasını rakibin hedefine götürmeye çalışırken, cüsse olarak iri olan da onu durdurmaya çalışıyor. Bu maç sırasında ise kendi yaptıkları savaş aletlerini kullanıyorlar.

Sürüş öncesi Nux'un arabasına zincirlenen Mad Max kostümlü genç

Aslında 20 yıl önce Burning Man Festivali'nde yapılan bu oyun, rakiplerin akrobat gibi iplerle bağlanması ve sonrasında ellerindeki köpükle kaplı savaş aletleriyle karşılarındakine saldırmaları şeklinde oynanıyor. Kazanan için şan ve ün dışında bir ödül bulunmuyor. En öfkeli olan yarışı kazanıyor!

Nostaljik mikrofonu ile adeta bir bütün olan Mad Max muhafız

Katılımcıların uzun uğraşlar sonucu yapıp buraya getirdikleri bu uzaktan kumandalı arabalar ise, yarış yapmak için kullanılıyor. Temelde engelleri aşmak ve diğer arabalara çarpmak gibi özellikler içeren yarışın sorunu şu ki; birçoğu yarışı bitiremiyor (en azından tek parça).

Kafatasları ve çeşitli zararlı ekipmanlarla dekore edilmiş olan bu kamyonetin herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi için kamp alanından biraz uzak bir mesafeye park etmesi gerekiyor.

Post apokaliptik bir araba avcısı olarak giyinen bu adam, araçları vurmak için elinde taşıdığı bu zıpkın tüfeği ile bir bütün oluşturuyor.

Her bir santimetre karesi hayvan derisi, kemikleri ve cephanelikle döşenmiş olan bir Westland aracı...

Yalnızca motorlar ve arabalar olacak değil ya! Kumsal arabaları da festivalde göze çarpan arabalar arasında yerini aldı.

Immortan Joe'nun War Boys karakterlerinin sürüş öncesi pozları... Kafesi yükseltmek için 4x4'e tutturulan araba parçaları işe yaramış.

Kişiselleştirilmiş askeri üniformalar da fazlasıyla popüler.

Sürüş için sıraya giren motosikletler... Sürücülerin kafasında ise insan, kuş veya inek şeklinde kafatasları bulunuyor.

Araba şasisine monte edilen uçak gövdesinden oluşturulan bu araç, gösterinin en iyisi seçildi.

"Smashbotz" olarak bilinen robotlar dövüş için bir araya geldiler.

Birçok araca kafesler ve fazladan alan eklendi, paslanması sağlandı ve sonradan harika renklere boyanarak bu görünümlerine kavuştular. Bu araçta ise yolcular için fazladan bir kat daha yapılmış.

Deri maskeli bu adam, Mad Max:2 filmindeki Lone Wolf arabasında oturuyor. En iyi replika ödülünü bu araç kazandı.

Araçlar sürüş için sıradalar... Katılımcılar araçlarının dekorasyonunda kafatasları, zincirler, sivri uçlu demirler, hayvan postları kullandılar.

Karga gibi giyinen bir katılımcı, kabile kampının önünde poz veriyor.

Wasteland denilince akla gelen bir şey varsa, o da kafatasları!

Bir teslimat aracı, sürüşte oyuncakların ve hediyelerin reklamını yaparken...

Lord Humungus karakterinin haydutlarına benzeyen bir katılımcı, kumsal aracının üzerinde sürüşü bekliyor.

Çölün sıcaklığı birden düştüğü için, katılımcılar akşamları paslanmış konteynırlarda yakılan ateşin kenarında dans edip, vakit geçirerek ısınmaya çalışıyorlar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
she__ra_

Bu festivalde olmayı çok isterdim o.O

byrnrttn

filmci olsan, al sana hazır oyuncular, film stüdyosu

babahakki

Bizde evde face the walliyoz.

Gizli Kullanıcı

ulan

lanetolasirapci

Buraya giden varsa valizine benide koyabilirmi.

Görüş Bildir