Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

13PAYLAŞIM

1. Osmaniye'de 14 Kişinin Can Verdiği Korkunç Kazada İhmaller Zinciri...

Osmaniye'de geziden dönen öğrencileri ile öğretmen ve velilerini taşıyan, sulama kanalına devrilmesi sonucu 7'si öğrenci 14 kişinin can verdiği ve 26 kişinin de yaralandığı korkunç kazaya ihmaller zincirinin yol açtığı ortaya çıktı. En çok 29 kişi taşıyabilmesine rağmen içerisinde toplam 40 kişinin bulunduğu ortaya çıkan midibüsle yapılan gezi için resmi izin alınmadığı ifade edilirken; 7'si öğrenci, 5'i kadın veli, 1 öğretmen ve 1 sürücünün cenazeleri toprağa verildi...

Haberin Tamamı İçin:

2. 3 Bin 746 Hâkim ve Savcının Görev Yeri Değişti

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi tarafından 3,228 hâkim ve savcının ataması adli yargı kararnamesi ile, 518 hâkim ve savcının ataması ise idari yargı kararnamesi ile gerçekleşti. Böylelikle toplam 3,746 hâkim ve savcının görev yerleri değişmiş oldu.

Haberin Tamamı İçin:

3. Türkiye'yi ‘Onur Konuğu’ İlan Eden Yunanistan'dan Türk Turiste %20 İndirim

Aralarında Türkiye'nin de yer aldığı, Yunanistan'a en çok ziyaretçi gönderen dört ülke 'onur konuğu' ilan edildi. Böylelikle bu yıl Yunanistan'ı ziyaret edecek bu dört ülkenin vatandaşlarına, pek çok iş yerinde %20 oranında indirim uygulanacak.

Haberin Tamamı İçin:

4. Tiyatro Camiasında 'İhbar' Krizi

Oyun yazarı Refik Erduran’ın, aralarında Levent Üzümcü ve Atsız Karaduman gibi pek çok sanatçı ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ya yazdığı mektup, tiyatro camiasında kriz yarattı. Erduran, mektupla ilgili ise "Bakan Bey'i uyarmak için yazdım" dedi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Ve Ramazan Başladı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir