Bugün Türkiye Gündemindeki En Önemli 5 Olay

-

1. Yaralı Asker GATA'da Şehit Oldu

Şırnak'ta PKK'ya yönelik yapılan operasyonlar sırasında 12 Mayıs'ta yaralanan bir asker, kaldırıldığı GATA'da kurtarılamayarak şehit oldu.

Haberin Tamamı İçin:

2. BM İnsani Yardım Zirvesi İstanbul'da Başladı

Birleşmiş Milletler tarihinde ilk kez düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi bugünİstanbul'da başladı.  Dünyada en çok yardım yapan ülkeler sıralamasında, ABDve İngiltere’den sonra 3’üncü konumda olan Türkiye zirveye ev sahipliği yapıyor. 

6 binin üzerinde siyasi, yardım kuruluşu yöneticisi ve iş adamı Türkiye'de düzenlenen dev toplantıya katılıyor. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı İstanbul Kongre Merkezi ve çevresi de temsili olarak artık Birleşmiş Milletler bölgesi. 

İnsani yardım stratejilerinin ve politikalarının belirleneceği Dünya İnsani Zirvesi'nde Suriye krizinde uluslararası yük paylaşımı, sürdürülebilir bir uluslararası yardım sistemi kurulması, sivillerin savaşlardan korunması, kalkınmanın herkesi kapsaması gibi konular gündemin ana maddeleri...

Haberin Tamamı İçin:

3. İran Basınının ‘Türk Askeri Suriye'ye Girdi’ Haberine Yalanlama

İran Fars Haber Ajansı, "Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı bazı birliklerin tank ve buldozerlerle Suriye'ye girerek tahkimat yapmaya başladığını" söyledi. Askeri kaynaklar ise söz konusu iddiayı yalanladı.

Haberin Tamamı İçin:

4. Cengiz Holding'in Özel Güvenliği Cerattepe'de Silah Taşıyacak

Cengiz Holding, Artvin-Cerattepe maden proje sahasında 60 kişilik silahlı özel güvenlik birimi oluşturdu. Artvin Valiliği, özel güvenliğin tabanca ve uzun namlulu tüfekle donatılmasına izin verdi.

Haberin Tamamı İçin:

5. Volkan Demirel, Somalı Madencilerin Borcunu Ödedi

Şehit madencilerin 940 bin TL'lik borcunu Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan Demirel ödedi. Konu ile ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Demirel, yardımlara devam edeceğini ancak bunun haber yapılmasından rahatsız olduğunu dile getirdi.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir