Bu Yiyeceklerin %80’ini Beğeniyorsan Gerçek Bir Karadenizlisin!

1.1bPAYLAŞIM

Bu testimizde Karadeniz Bölgesi'ne ait yemekleri derledik. Sevdiğin yemekleri işaretle biz de sana ne kadar Karadenizli olduğunu söyleyelim!

Buradaki yemeklerin hangilerini beğendiğini işaretle bakalım!

Espiye pidesi
Akçaabat köftesi
Kara lahana çorbası
Fındıklı yufka tatlısı
Lemiz
Taflan kavurması
Kiraz tuzlusu kavurması
Fasulye diblesi
Kara lahana diblesi
Hamsi köftesi
Isırgan çorbası
Siron
Hinkal
Kaygana
Fasulye turşusu kavurması
Kara lahana haşlaması
Kabak sütlacı
Laz böreği
Mısır ekmeği
Hamsili pilav
Galdirik kavurması
Merulcan kavurması
Hoşgıran kavurması
Etli kara lahana sarması
Pepeçura
Hamşi kuşu
Kuymak
Guliya
Simit tiridi
Ekşili Pilav
Banduma
Siron
Mısır unu helvası

Eğer seçmek istediğin tüm şıkları seçtiysen,Sonucu görmek için yandaki butona tıkla!

Sonucu Göster

Karadeniz uşağusun!

Verdiğin cevaplara göre Karadeniz uşağusun ballim. Bartın'dan Hopa'ya uzanan dünyanın en güzel sahili senin kalbinde yer etmiş. Abrulun yağmurunda çiğit ayıklamamış olabilirsin belki ama Karadeniz'in hırçın dalgaları kulaklarında çınlıyor.  O güzel şehirlerden birinde mi doğdun ya da büyüdün bilemeyiz elbette ama Karadeniz kültürüne aşinasın. Horon vurur, fındığı, çayı toplarsın. :) Belli suyundan içmiş toğrağından geçmişsin. Yörenin lezzetlerine hakimsin! Karadenizli olmak senin için bir yaşam biçimi, bir tutku... Karadeniz'in her karış toprağına, kültürüne, her şeyine aşıksın.  Muhtemelen şu hayatta en çok övündüğün şeylerden biri de Karadenizlik! Karadenizlilik senin için yaşamında büyük etkiye sahip. Ailen, toprağın, kültürün... Bunlar senin için hayatta olmazsa olmazlardan.  Eh ne diyelim be uşağum!

Yaylaların efendisi!

Sende biraz Karadenizlilik var tabi ama yemekleriyle pek aran da yok gibi. Biraz yabancısın topraklarının yemeğine uşağum! Göç edip diğer şehirlere, toprağını unutmuşsun gibi. Hamburgere lahmacuna dalıp mısır ekmeğini unutanlardan olmadın inşallah? Neyse sana ilk fırsatta Karadeniz turu tavsiye ediyoruz. Karadeniz seni bekler, seniz özler. Haydi gel hırçın dalgaların kucağına uşağum!

Karadenizli değilsin!

Verdiğin cevaplara göre Karadeniz'le alakan rakamla 0 yazıyla sıfır.  Karadeniz kültürüne çok yabancısın ve muhtemelen bildiğin nadir şeyler: Lazlık, Karadeniz fıkraları, haçan ve da yöresel kelimeleri. Yani hiçbir şey bilmiyorsun. Sana ilk fırsatta Samsun'dan Hopa'ya Karadeniz turu öneriyoruz. :)

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
siyah-hatun

karadenizli değilmişim afskadsk doğu karadenizlilere göre evet değilim, çünkü bartınlıyım batı karadenizlilere, karadenizli demiyor kendileri sakjfksld

duru-akcay

Çok yanlış tanımışsın beni Onedio. Ben öz hakiki Orduluyumdur UŞAĞUM. 😡😡😡

melisa40

Karadenizli değilsin! Verdiğin cevaplara göre Karadeniz'le alakan rakamla 0 yazıyla sıfır. Karadeniz kültürüne çok yabancısın ve muhtemelen bildiğin nadir şeyler: Lazlık, Karadeniz fıkraları, haçan ve da yöresel kelimeleri. Yani hiçbir şey bilmiyorsun. Sana ilk fırsatta Samsun'dan Hopa'ya Karadeniz turu öneriyoruz. :) Ama Giresun'luyum ben Giresun'da oturuyorum.Kalbimi kırdın.

kdramadelisi

Hey onedio ben Samsunluyum. Karadenizli değilsin diyor jsjsj Üzdün onedio.

layla_0

Her yaz Samsundayım bana Samsun turu yap diyor utanmaz,birde sıfır vermiş terbiyesiz

Görüş Bildir