Bu Yemek Testi Senin Ruhunun 7 Bölgemizden Hangisine Ait Olduğunu Söylüyor!

Yemek Testleri
2.4bPAYLAŞIM

Yaşadığın ya da doğduğun değil damak tadına göre ruhunun ait olduğu bölgeyi söylüyoruz!

UYARI: BU TEST ACIKTIRIR!

1. Favori içeceğinle başlayalım.

Şalgam
Kahve
Çay
Ayran

2. Hangi tür tatlıları daha çok seversin?

Sütlü tatlılar
Şerbetli tatlılar

3. Acıyla aran nasıl?

Hiç sevmem.
Arada kullanırım.
Sık sık kullanırım.
Acısız yemek mi olur?

4. Bu yiyeceklerden birini seç bakalım.

Bulgurlu çorba
Muhlama
Dalyan Böreği
Tirit
İçli köfte
Kavut
Papaz mancası
Çiğ Börek
Ekmek Oğması

5. Bunlardan da birini seçelim.

Solta pilavı
Hengel
Cılbır çorbası
Cantık
Tarhana çorbası
Ciğer sarması
Karalahana çorbası
Jaji
Kabune pilavı

6. Peki menemen nasıl yapılır?

Soğanlı
Soğansız

7. Peki hangisi?

Kıymalı pide
Etli ekmek
Lahmacun

8. Peki hangisi?

Balık
Tavuk
Dana/koyun

9. Acıkmaya başladık mı?

Pancake
Akıtma/Krep
Cızlak
Kete
Dönderme
Cızlama
Bazlama
Bişi
Haşhaşlı bazlama

10. Hadi son soru bu olsun.

Hamur işi
Sulu Yemekler, özellikle güveçte!
Deniz Ürünleri
Kebap
Zeytinyağlılar
Fast Food

11. Bitmedi. Önemli bir tartışmada fikrini alalım.

Etsiz yemek olmaz.
Etsiz yemekler daha güzel.
Fark etmez.

Marmara Bölgesi!

Sen Marmara'nın insanısın. Yoğun geçen iş yaşamının ardından yemeğe genelde vakit harcayamıyorsun. Dışarıdan siparişler fast foodlar... Çünkü sen tam anlamıyla bir işkoliksin. Ticarete kafan oldum olası basmıştır; fırsat değerlendirmede de üstüne yoktur. Hayattaki en önemli amacınsa kariyer yapıp başarılı olmak. Hırslı ve çalışkansın. İşte tam da bu yüzdendir hep bir yerlere yetişmen. Programınsa her daim doludur, meşgul insansın vesselam. Gerçekçilikse en temel özelliklerinden, çocukça hayaller sana göre değil yani, ey iş kadını/adamı :)

Ege Bölgesi!

Sen tamamen Ege'nin insanısın ve Ege insanının tipik özelliklerini gösteriyorsun. Ağzının tadını biliyorsun İklimin imkanlarını sonuna kadar kullanıyorsun. Damak tadın zeytinyağlı mezeler için birebir uygun. Rahatsın; bir ipin vardır kafana taktığın, bir de kuşağın. Umursamıyorsun, çünkü hiçbir şeyi umursayacak kadar önemli bulmuyorsun. Özgürlüğüne de düşkünsün; seni kısıtlamaya çalışanların durumu ise ortada. Yaşamın senin için kıymetini biliyorsun. Her şeyin başı sağlık diyorsun. Ona göre de besleniyorsun. Son olarak, her ne olursa olsun yüzünden gülümseme hiç eksik olmaz, bundan sonra da eksik olmaması dileğiyle...

Akdeniz Bölgesi!

Sen tam tamına Akdeniz'in insanısın; çünkü Akdeniz insanı sıcakkanlıdır; onlarla ilk tanıştığın zaman bile, sanki sana onu 40 yıldır tanıyormuşsun gibi gelir. Yediğin içtiğin senin için her zaman önemlidir. Önce sağlık diyenlerdensin. Yemekte israfı sevmezsin. Akdeniz insanının gereksiz hareketleri yoktur, ezmeye çalışmazlar seni, mütevazidirler: Sen de tam olarak böylesin! Ayrıca sende duyguların hep gerçek nüshaları vardır, mesela sevdiğin zaman gerçekten seversin: Böyle tutku kokar ortalık, o derece bir sevmeden bahsediyoruz burada. Son olarak, tam bir eğlence gurusu olduğunu söyleyelim de, eksik kalmasın.

İç Anadolu Bölgesi!

Sen İç Anadolu'nun insanı, bozkırın tezenesin; çünkü tüm dünyayı tarasak senin kadar kalender bir insan bulabilir miyiz acaba, merak konusu. Tahıl ambarı denilen toprklarda elbet hamurişine bayılıyorsun. Kim bayılmıyor ki? :)) 

 Sadıksın, sabırlısın; ama en önemlisi alçak gönüllüsün: Senin hayatında şova yer yok yani. Efendisin/hanımefendisin; büyüklere hürmet, küçüklere şefkat senin için asla klişe değil yani. Bozkır gibisin kısaca, çok alışılagelmiş; ama sen yoksan hayat yok!  Özetle yiğidin harman olduğu yerden geliyorsun...

Karadeniz Bölgesi!

Sen Karadeniz'in deli dolularındansın; çünkü sen her şeyden önce mertsin. Korkunun senin kitabında asla yeri yok.  Dobrasın, açıksözlüsün, için-dışınsa bir. Ayrıca bu hayat bir pokerse, sen eline geldiği kadar oynayanlardansın; yalana blöfe gerek yok! Az biraz (birazdan biraz fazla hatta) sinirlisin.Yürüyen trafo gibisin ama başkasında çok itici duracak bu özellik, sana ilginç bir şekilde yakışıyor. Karadeniz suları misali delisin kısaca, sağın solunsa belli olmaz. "Damar" diyoruz biz buna :) Balık damarı bu. Bol balık tüketmekle alakası olabilir mi? :))

Doğu Anadolu Bölgesi!

Sen Doğu Anadolu'nun insanısın. Seviyorsun bu hayatı. Hazlara büyük önem veriyorsun özellikle yemeğe. Ülkede ağzının tadını bilen nadir insanlardansınız. Bunun yanında dürüstlüğünüzden bahsedelim. Bir kere senin dünyada olacağın en son şey: Namert. Bir söz verdiysen, o artık senin için namus gibi kutsal bir şeydir artık ve kıyamet kopsa o sözü tutarsın. Biraz sert bir mizaca sahip olduğunu da söylemek gerek ve fakat bu mizacın kesinlikle yaşadıklarınla alakası var. Zor şeyler yaşadın ve bu şeyleri başkası yaşasa kafayı çizer; sense kafayı çizmek yerine, başkalarını çiziyorsun, olay bundan ibaret :) Kısaca "hayat, sıcak bardaksa, bizim elde de nasır çok" diyenlerdensin!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi!

Sen Güneydoğu'nun insanısın! Ülkenin yemek kültürünü baştan aşağı değiştirdiniz. Acıdan türlü türlü kebaplara mutfak sizden sorulur. Sana yemek beğendirmek de zor. Senin ilgini çeken öyle süslü püslü masalar değil, yemeğin lezzeti ve menünün zenginliği...  Senin birçok özelliğinden en öne çıkanı samimi olman, sende yalan-yapmacık hareketlere rastlamak zordur. Mesela, birisine kardeşim-arkadaşım diyorsan, bu kelime gerçek anlamını bulur. Yardımseversin ayrıca: İyilik yapıp Dicle'ye fırlatanlardansın. Son olarak, aile bağlarının da oldukça kuvvetli olduğunu söylemek gerek!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yusuf-dogan24

güneydoğu doğru bildi

semra-dayibas

yaa artık testlere menemen sorusu koyarken sadece soğanlı soğansız demeyin üçüncü şıkda olsun ben menemeni sevmiyorum soğanlı soğansız farketmiyor ikiside gereksiz yemiyorum

ahmet-arda-sen

Marmara

aloneangel1

Ege değil :) Güneydoğu Anadolu

belinay-uzun

marmara ama ben egeliyim

Görüş Bildir