Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Yaz Herkesin Varlığından Haberi Olması Gereken 17 Kullanışlı İcat

1.1bPAYLAŞIM

Yazın tadını çıkarırken özel eşyalarınızı korumak, gittiğiniz yerlerde telefonu şarj edecek elektrik aramamak için bu kullanışlı icatlara merhaba deyin.

1. Cepli yastık

Bu yastık göründüğü kadar basit değil. Özel eşyalarınızı emniyetli tutmakla kalmıyor bir de masaj özelliği var. Yüzüstü yatarken yüz kaslarınızı rahatlatma amacıyla tasarlandı bu yüzden boyun ağrısını azaltmak için bile kullanılabilir.

2. Taşınabilir yüz gölgeliği

Güneş gözlüklerinden amele yanığı olmaktan bıkmadınız mı? Yüzünüzde çizgiler oluşmadan güneşlenmek istiyorsanız bu icat ideal.

3. Şişme çadır

Denizin tadını çadırda çıkarmak isteyenler için ideal. Su üstünde yatıp güneş yanığı derdinden kurtulun.

4. Akıllı 'Kafya' şemsiye

Suudi Arabistanlı bilim adamı Kamel Badawi güneş enerjisini emebilen bir şemsiye geliştirdi. İçine yerleştirilmiş vantilatörü ve el fenerini çalıştırabilecek ve telefonunuzu şarj edebilecek kadar enerjiyi üretebiliyor.

5. Güneş şapkası

'SOLSOL' adlı yaratıcı bir takım güneş enerjisini emebilen yepyeni bir icatla çıkageldi. Olay çok basit, şapkaya telefonunuzu bağlıyorsunuz ve geri kalanını Güneş hallediyor.

6. GoSun ocak

GoSun güneş enerjisiyle yemek pişirme fikrini hayata geçirdi ve taşınabilir güneş enerjili ocak ve fırınlar yaptı.

7. Güneş enerjisiyle çalışan sırt çantası

Tatilinizi kolaylaştırmak ve enerjiyi akıllı kullanmak adına bir icat daha!

8. Skinners çorap-ayakkabı

Bazen bavulunuzda yer kalmıyor ve sıradan ayakkabılar çok ağır geliyor, ya da yer kaplıyor. İşte tam bu yüzden her yüzey, her mekanda kullanabileceğiniz çoraplar geliştirdi Skinners.

9. Ayakkabı fenerleri

Özellikle gece yürüyüşlerini sevenler için ideal.

10. SafeGo taşınabilir kasa

Her zaman güvenliği bol yerlere seyahat etmiyoruz ve insan özel eşyalarını emniyetli bir şekilde saklayabileceği bir alan istiyor. SafeGo da hırsızlara karşı bu taşınabilir kasayı üretti.

11. Pocketband

Pocketband, anahtarlarınızı ve paranızı içine koyabileceğiniz bir bileklik. Bu bilekliği denizde de takabilirsiniz gece kulübünde de. Harika bir icat!

12. Avex çok amaçlı suluk

Emniyet hepimiz için öncelikli, bu yüzden her gün daha çok tasarımcı tüketici ihtiyaçlarını karşılamaya çabalıyor. Yukarıda gördüğünüz kasa ve bileklik size yetmediyse Avex kredi kartlarınız, paranız ve anahtarlarınız için bir alternatif sunuyor.

13. Mikro USB taşınabilir vantilatör

Bu mini vantilatörü bilgisayarınıza bağlayın ve serinliğin tadını çıkarın.

14. Bluetooth sistemli suda yüzen koltuk

SoundFloat, 3 farklı şekilde geliyor: koltuk, tek ve çift kişilik yatak. İçinde stereo sistemi, şarj ünitesi ve hatta bardaklığı var. Suda geçirdiğiniz sürede favori müziklerinizden olmayın.

15. Suda yüzen mini bar

İçkiler olmadan havuz partisi mi olur? Kelsyus siz istediğiniz kadar suda takılın diye suda yüzen bir soğutma sistemi geliştirdi.

16. Ayak koruyucu ped

Bu koruyucular her yerde kullanılabilir. Nakefit'in geliştirdiği bu pedler sayesinde kuma bastığınızda ayağınız yanmayacak, taşlar ayağınıza batmayacak. Üstüne ayaklarınız kumlu kalmayacak, eve ve arabaya kum taşıma derdi bitecek.

17. Şişme su sörfü kıyafeti

Tamam kullanışlılık bir yere kadar da eğlenceden ne haber? SumoTube tam bu noktada araya giriyor. Kendinizi dalgalara bırakın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bbbbb

Birçok şeyin güneş enerjisi ile çalışan modellerini yapmışlar, yenilenebilir enerji modasının artması çok güzel, umarım bizim ülke de farkına varır.

emine.ata.73

taşınabilir kasayı alır götürürler

iamnotaman_

keşke nereden alabileceğimizi de yazsaydınız 🙄

arda-gokelmas

özgün olmayan araklanmış bir başlık olduğu için çok da bir beklentiye girmemek gerekir.

nesli1903

@iannotaman "13. Mikro USB taşınabilir vantilatör" geçen sene mi yoksa ondan önceki sene mi zamanını şu an için tam hatırlayamadım ama ben bu ürünü Migros'tan almıştım.Çok da pahalı değil;5-10 TL'lik bir şey.

bakissizbirkedi

Zamanlaması manidar...

doga-sakar

Keşke nereden bulabileceğimizi de belirtseydiniz editörcüm.

Görüş Bildir